728 x 90

«خزانه‌الاسرار» شیخ صادق لاریجانی!

آخوند آملی لاریجانی
آخوند آملی لاریجانی

آخوند صادق لاریجانی در جریان جدال با آخوند محمد یزدی در قسمتی از نامه‌اش به یزدی نوشت: «بنده سینه‌ام خزانه‌الاسرار اتهامات مجموعه‌ای از معاونان، قائم‌مقامان و آقازاده‌های مسئولان و شخصیت‌هاست».(روزنامه‌ ایران ۲۸مرداد ۹۸)

این اعتراف صریحی است که بسیاری از سردمداران حکومتی، مهره‌های درجه اول و فرزندان آنها درگیر فتنه و فساد اقتصادی و چپاول اموال مردم هستند و آملی لاریجانی در جریان این موارد بوده‌ اما به‌قول خودش این اطلاعات را در«خزانه‌الاسرار» سینه‌اش حفظ کرده و تاکنون نه او و نه هیچیک از سردمداران قضاییه این موارد را افشا نکرده است.

صادق لاریجانی ضمن این اعتراف تلویحاً تهدید می‌کند که اگر قرار بر افشاگری موارد تخلفات و فسادهایش در قوه قضاییه و حوزه علمیه آخوندی در قم باشد، درب خزانه اطلاعات و اسرارش را باز می‌کند و او هم این موارد را افشا می‌کند.

این گفته صادق لاریجانی باعث واکنش تعدادی از عناصر باند روحانی و باند مغلوب رژیم شده است. مصطفی هاشمی‌طبا، کاندید ریاست‌جمهوری رژیم در جریان خیمه‌شب‌بازی انتخابات سال ۹۶، با کنایه به آملی لاریجانی گفت: «این‌که گفته می‌شود سینه من صندوقچه‌ اسرار است، یعنی می‌دانم چه کسانی دزدی و سوءاستفاده کرده‌اند و دنبالشان نمی‌روم».(سایت خبرآنلاین ۱۷شهریور ۹۷)

واضح است که چرا قاضی‌القضات رژیم با فساد شاه‌دزدهای نظام برخورد نکرده و نسبت به موارد آنها چشم‌پوشی کرده است، زیرا خودش هم جزو شاه‌دزدها و به‌قول مردم به‌جان آمده از دست بیداد و فاسد آخوندی، خودش هم در عین این‌که قاضی بود با این شاه‌دزدها هم‌بازی بود.

اما آخوند لاریجانی به‌جای این‌که دزدان گردن‌کلفت نظام را افشا کند، به‌قول معروف سراغ آفتابه‌دزدها یعنی دزدهای خرده‌ریز و یا حداکثر دزدهای میانی رفته که در نظام دارای آن‌چنان‌ شأن و مقامی نیستند.

بند‌کردن قوه قضاییه رژیم به آفتابه‌دزدها برای دربردن شاه‌دزدها که اسرارشان در خزانه‌الاسرار صادق لاریجانی محفوظ است، آن‌چنان عیان است که در جریان جنگ و جدال باندی آخوند احمد جنتی به‌طور تلویحی به آن اعتراف می‌کند و در این رابطه به برادر عزیزش «حضرت آقای آملی لاریجانی»! توصیه می‌کند: «همان‌طور که گفته شد شما باید بروید سراغ دانه‌درشت‌ها. با آفتابه‌دزدها همه می‌توانند برخورد کنند».(خبرگزاری فارس ۱۳شهریور ۹۷)

ضرورت حفظ نظام اقتضا می‌کند که سینه شیخ صادق لاریجانی خزانه‌الاسرار دوستان هم‌کاسه باشد و به‌قول مصطفی کواکبیان، نماینده مجلس رژیم، «فقط دزد دزد کند» اما یقه هیچ‌یک از سران و سردمداران نظام و دولت روحانی گیرنیفتد.

این اعتراف صریح احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص نظام، است که می‌گوید: «مجلس از ۳طریق پرونده‌های فساد را به قوه قضاییه می‌فرستد اما فکر نمی‌کنم حتی به یک دانه‌اش رسیدگی شده باشد».(روزنامه‌ ایران ۱۸مهر ۹۷)

هم‌کاسه‌گی سردمداران نظام به‌خصوص سردمدار قوه‌ قضاییه با شاه‌دزدها در شرایطی است که همین قوه‌ قضاییه و قاضی‌های آن به‌محض این‌که با یک مورد گوسفنددزدی، مرغ‌دزدی و سایر خرده‌دزدی‌ها برخورد می‌کند، بلافاصله ماشین قطع‌دست بکار می‌افتد و یا این‌که مرتکبین به حبس و زندان محکوم می‌شوند، در صورتی‌که آنان از سر فقر و ناداری مرتکب چنین اعمالی می‌شوند.

اما عناصری نظیر حسین فریدون، برادر جهانگیری، ۲نماینده مجلس رژیم و... به‌رغم اختلاس‌های کلان با گذاشتن ودیعه آزاد می‌گردند و در نهایت هم معلوم نیست که اصلاً پایشان به دادگاه و محاکمه برسد.

آخوندهای جنگل‌خواری نظیر نورمفیدی و طبرسی و زین‌العابدین قربانی نیز هزاران هکتار از جنگل‌های شمال را می‌بلعند و تازه دو قورت‌ونیم‌شان هم باقی است و هل‌من‌مزید می‌طلبند. این شاه‌مهره‌های دزدی و فساد هستند که سالیانه ملیاردها دلار را از کشور خارج می‌کنند و در حساب‌هایشان در کشورهای مختلف می‌گذارند.

احتمالا یکی از مواردی که در خزانه‌الاسرار شیخ صادق لاریجانی مانده، ۳۰میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات است که به کشور بازنگشته است.

در اواخر اردیبهشت‌ماه ۹۸ حسین میرشجاعیان، معاون سابق وازات اقتصاد، گفت: «۳۰میلیارد دلار از مجموع ۴۰میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات نه به‌صورت کالا و نه به‌هیچ صورت دیگری وارد کشور نشده است».(خبرگزاری ایسنا ۲۱اردیبهشت ۹۷)

به‌گفته یک اقتصاددان حکومتی به نام سعید لیلاز بین سالهای ۹۵ تا ۹۷ بیش از ۵۰میلیارد دلار از کشور خارج شده است.(سایت خبرآنلاین ۱۴شهریور ۹۸). مگر غیر از این است که این حجم از اموال ملت ایران توسط سردمداران حکومتی و عناصر وابسته به حاکمیت صورت گرفته است؟

اینها در زمره کسانی هستند که در سال ۲۰۱۱ میلادی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در گزارشی که روی سایت این شبکه گذاشت اسامی ۲۷نفر از آنها و میزان دارایی‌هایشان را در بانک‌های خارج کشور انتشار داد؛ از جمله مجتبی‌ خامنه‌ای، عیسی کلانتری، آخوند حسین طائب، صادق محصولی، پاسدار احمد وحیدی|، وزیر دفاع سابق، پاسدار حسین فیروزآبادی، رئیس سابق ستاد مشترک نیروهای مسلح، حبیب‌الله عسگراولادی، علی‌اکبر ولایتی، مشاور خامنه‌ای، آخوند محمد محمدی‌ ریشهری، وزیر اسبق اطلاعات و...

اینها همان معاونان، قائم‌مقامان، آقازاده‌های مسئولان و شخصیت‌هایی هستند که سینه قاضی‌القضات سابق خزانه‌الاسرار آنها است و علی‌القاعده این سینه جایگاه همان فسادی است که خامنه‌ای ولی‌فقیه نظام آن‌را «اژدهای هفت‌سر» توصیف کرد که البته خودش در رأس این اژدهای هفت‌سر است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات