728 x 90

«کرونا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست... خیلی بزرگ نکنیم»!

خامنه ای و کرونا
خامنه ای و کرونا

خامنه‌ای در نمایش درختکاری، در مورد کرونا گفت: «این بلا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست و مسأله‌ای گذار است. خیلی بزرگ نکنیم».

اگر فقط و فقط همین یک جمله را برش بدهیم و برای بررسی بیشتر زیر میکروسکوپ بگذاریم، می‌توانیم از خلال آن جهان‌بینی و ایدئولوژی ولایت فقیه را بشناسیم و از این منظر به انسان‌شناسی آخوندی نیز پی ببریم؛ علاوه بر آن با غور در این جمله، نگرش عمود خیمهٔ نظام به ایران و مردم میهنمان قابل شناسایی است.

خامنه‌ای می‌گوید: «این بلا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست... خیلی بزرگ نکنیم».

 

مدام می‌گوییم که نترسید و ما می‌جنگیم!

خامنه‌ای در حالی این را می‌گوید که حرفش حتی در رسانه‌های حکومتی نیز خریدار ندارد. مسعود پزشکیان، وزیر بهداشت دولت خاتمی، و نایب‌رئیس کنونی مجلس ارتجاع، درست در همان روزی که خامنه‌ای این حرف را زد، گفت: «این بیماری شوخی‌بردار نیست که ما این‌گونه با آن برخورد می‌کنیم. مدام می‌گوییم که نترسید و ما می‌جنگیم! به‌نظر من باید کسی که گرفتار است قرنطینه شود، با کسانی که در ارتباط بوده قرنطینه شوند، تا دیگران را آلوده نکند.

من خودم مهم نیستم و می‌گویم که نمی‌ترسم، ولی من با کاری که دارم می‌کنم ۱۰نفر دیگر را گرفتار می‌کنم، گناه آنها چیست؟»

«من اگر جای وزارتخانه بودم روز اول قم را قرنطینه می‌کردم... عدد و رقم‌ها واقعی نیست... هرکسی گرفتار است، مثل بمبی است که در خیابان می‌گردند».(خبر آن‌لاین ۱۳ اسفند ۹۸)

شهاب‌الدین بی‌مقدار، نمایندهٔ دیگر مجلس هم گفت: «اقدامات پیشگیرانه و کنترلی نیز خیلی دیر شروع شد برای مثال اگر شهر قم قرنطینه می‌شد، این بیماری به این اندازه فراگیر نمی‌شد».(اعتماد ۱۴ اسفند ۹۸)

 

خامنه‌ای راست می‌گوید کرونا مهم نیست!

این اولین بار نیست که خامنه‌ای در مورد مصائبی که مردم ایران به آن دچار می‌شوند و او و رژیمش مسبب اصلی آن هستند،‌ این‌گونه خود را به بی‌خیالی و بی‌مبالاتی می‌زند و دردهای مردم را به هیچ می‌گیرد. او در سخنرانی خود در نمایش جمعه (۲۷ دی ۹۸) از ماجرای سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی به دست سپاه هیچ نگفت و جان ۱۷۶انسان بی‌گناه برایش ارزش یک معذرت خواهی نیز نداشت، برعکس، از سپاه به‌خاطر این جنایت تشکر هم کرد و برای تخطئه سوز جانگداز خانواده‌های جان‌باختگان گفت: «عده‌ای سعی می‌کنند یومالله‌های حساس این روزها [تشییع قاسم سلیمانی و حملهٔ موشکی پوشالی سپاه] را به دست فراموشی بسپارند و مسائل دیگری را مطرح کنند».

 

کشتار آبان ۹۸

خامنه‌ای راست می‌گوید: «کرونا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست... خیلی بزرگ نکنیم»!

برای این‌که گزمه‌های نظام به دستور شخص او،‌ خون ۱۵۰۰تن از مردم ایران از زن و مرد و پیر و جوان و کودکان خردسال را در قیام آبان ۹۸ بر سنگفرش خیابانها جاری کردند و بعد از این جنایت مشئوم که جهانی را جریحه‌دار ساخت، خود را به کوچهٔ علیچپ زد و طوری وانمود کرد که انگار آب از آب تکان نخورده است. او جوانان قیام‌آفرین را «اشرار» نامید تا خونشان برای پاسداران و لباس‌شخصی‌های حکومت مباح گردد.

 

کشتار تابستان ۶۷

خامنه‌ای راست می‌گوید: «کرونا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست... خیلی بزرگ نکنیم»!

برای این‌که یک قلم «ناقابل» نظامی که او عمود خیمهٔ آن است، در تابستان ۶۷، ۳۰هزار تن از بهترین جوانان این آب و خاک را در روزها و شبهایی به تعداد انگشتان دست کشتار کرد و با لودر روی آنها خاک ریخت و بعد زمینش را آسفالت کرد تا اثری از این جنایت باقی نماند.

وقتی از تابستان ۶۷ صحبت می‌کنیم، منظور آن روزهای تاریکی است که در آن «زندانیان از بندهای مختلف جهت محاکمه به ۲۰۹ آورده می‌شدند و بعد از محاکمه، آنها را به سلول‌های انفرادی آسایشگاه منتقل می‌کردند و برای اجرای حکم اعدام آنها را به نوبت به زیر زمین ۲۰۹ می‌بردند. در آنجا یک اتاق را به شعبه اجرای احکام اختصاص داده بودند. زندانی را در ابتدا به این اتاق برده و در آنجا ضمن ابلاغ حکم اعدام دو کیسه پلاستیک سیاه به او می‌دادند و می‌گفتند وسایلت را در یکی بگذار و اگر وصیتنامه هم داری آن را بنویس و در کیسه دیگر بگذار. سپس یک ماژیک کلفت سیاه به فرد اعدامی داده و به او می‌گفتند اسم خود را خوانا روی ساعد دستت بنویس و سرانجام او را با تحقیر به اتاق اعدام هدایت می‌کردند. در اتاق اعدام تیرک دو پایه‌ایی را نصب کرده بودند که حاوی ۵طناب دار بود، زیر هر طناب یک صندلی یا چارپایه قرار داشت و زندانی را که چشم‌بند بر چشم داشت به بالای صندلی برده و الله اکبر گویان لگد آخر را جهت پرتاب او از روی صندلی وارد می‌کردند».(به‌نقل از خاطرات یک زندانی از بند رسته)

 

جنگ خانمان‌سوز و ضدمیهنی

خامنه‌ای راست می‌گوید: «کرونا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست... خیلی بزرگ نکنیم»!

زیرا در جنگی خانمان‌سوز که او نیز از متولیان، گردانندگان، در آتش دمندگان و هیزم بیاران آن بود، فقط در سمت ایران بیش از یک میلیون کشته و معلول، ۴۰هزار اسیر، ۵۰شهر ویران شده، ۳هزار روستای ویران، ۴میلیون آواره، ۷هزار مفقود‌الاثر و بیش از هزارمیلیارد دلار از دارایی‌های مردم ایران به تنور سیری‌ناپذیر توسعه‌طلبی و کشورگشایی خمینی ریخته شد.

 

اعدامهای سال ۶۰

خامنه‌ای راست می‌گوید: «کرونا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست... خیلی بزرگ نکنیم»!

آخر کرونا که در برابر اعدامهای سال ۶۰ چیزی نیست؛ آن شبهای سنگین‌دل و شقاوت‌بار که در آنها صدای رگبار مسلسل در زندان اوین می‌پیچید و زندانیان در انتظار حکم، گاه تا ۲۰۰تیر خلاص را شمارش می‌کردند. هر تیر نشانهٔ یک اعدامی بود. بگذریم از این‌که در برخی شبها، این صدا از ۴۰۰نیز می‌گذشت.

خامنه‌ای راست می‌گوید: «کرونا آن‌چنان بزرگ و فوق‌العاده نیست... خیلی بزرگ نکنیم»!

برای او و پاسداران خون‌آشامش که به اندازه موهای سرشان آدم کشته و انسان سلاخی کرده‌اند،‌ دیدن هموطنان روی زمین افتاده و مبتلا به کرونا در غربت سنگین گوشهٔ خیابان‌ها،‌ کنار کیوسک تلفن یا در وسط اتوبان و در حاشیهٔ متروها که چیزی نیست. «خیلی بزرگ نکنیم»! سیل هم مهم نیست. زلزله و هجوم ملخ و فروش قرنیه و مغز استخوان و گورخوابی و زباله‌گردی و هزار معضل دیگر هکذا. خیلی بزرگ نکنیم.

 

«بزرگ و فوق العاده» از نظر خامنه‌ای

«بزرگ و فوق‌العاده»! از نظر خامنه‌ای سقط شدن پاسدار قاسم سلیمانی است. برای آن ۳روز عزا اعلام می‌کند و بسیج می‌دهد.

«بزرگ و فوق‌ العاده»! برای خامنه‌ای دخالت در سوریه و کشتار کودکان سوری و آواره کردن هزاران خانواده در سرمای طاقت‌سوز زمستان است.

«بزرگ و فوق العاده»! برای خامنه‌ای افزودن به تعداد زندانیها و زندانها، رونق دادن به چرخهٔ اعدام، تولید سلاحهای کشتار جمعی و موشکهای هر چه بیشتر برای اقتدار نظام، ریختن سرمایه‌های ایران به پای مزدوران اجاره‌ای و مکیدن شیرهٔ جان مردم است.

حرف خامنه‌ای را اگر بچلانیم، عصارهٔ آن این است:

«حفظ سلطنت مطلقهٔ فقیه اوجب واجبات است... «کرونا را خیلی بزرگ نکنیم»!

درست به همین دلیل، حرف ملت ایران در برابر حرف خامنه‌ای یک کلمه بیش نیست:

«سرنگونی»؛ و فقط همین

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4067e052-3248-4172-929a-7fba08e9db1e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات