728 x 90

آقازاده‌های «دانش بنیان»!

آقازاده‌ها
آقازاده‌ها

تاکنون به‌کرات به کلیدواژهٔ «دانش بنیان»! در اظهار لحیه‌های سرکردگان رژیم و بیشتر از همه شخص علی خامنه‌ای برخورده‌ایم. مخاطب ناآشنا با ترفندهای حکومتی ابتدا تصور می‌کند که گویی منظور گردانندگان باندهای مافیایی در نظام حاکم بر ایران، گسترش فناوری و توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی روزآمد در دنیاست. اگر پوش فریبندهٔ الفاظ را کنار بزنیم خواهیم دید که این کلید‌واژه نیز مانند سایر واژه‌های مسخ شده در خدمت چپاول و فساد سیستماتیک الیگارشی آخوندی و آقازاده‌های فاسد آن است. یک برگ از این پرونده قطور در جریان سفر پسر انسیه خزعلی، معاون امور زنان رئیسی به سر زبانها افتاد.

داستان از این قرار بود که مهدی عرفاتی، دبیر شورای اطلاع‌رسانی، در توئیتر می‌نویسد که فرزند یک معاون وزیر برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی ویزا گرفته بود و قصد خروج داشته، ابراهیم رئیسی با شنیدن این خبر می‌گوید: «اگر فرزند رفت، پدر هم برود»!

 

رئیسی و دبیر شورای اطلاع‌رسانی او می‌خواستند با این شوی تبلیغاتی، پز مبارزه با فساد بگیرند و آن را به سند افتخار برای دولت جوان حزب‌اللهی تبدیل کنند ولی این موضوع سر از یک رسوایی عالمگیر درآورد. کاشف به‌عمل آمد که حمیدرضا رضازاده، پسر انسیه خزعلی نیز در کانادا به سر می‌برد. این فضیحت به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی وایرال شد.

انسیه خزعلی، این مهرهٔ مدافع سیاست‌های سرکوبگرانهٔ حکومتی علیه زنان، از قبیل کودک همسری، حجاب اجباری، تعدد زوجات و گشت ارشاد، در واکنش به این خبر توئیت کرد: «... برخی با ذوق‌زدگی از مهاجرت فرزند این‌جانب گفتند؛ در حالی که سفر موقت کاری ایشان جهت توسعه و پشتیبانی مجموعه دانش‌بنیانی است که در ایران با تعداد زیادی از دانشجویان کامپیوتر فعال است و خوشبختانه این پروژه کاری رو به اتمام بوده و وی در ماه‌های آینده به کشور بازمی‌گردد. اگر چه ایشان متأهل و مستقل است، ولی هرگز قصد مهاجرت نداشته‌اند. بی‌شک... بسترسازی برای تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان جاری در کشور، برخاسته از تعلق به وطن و مسئولیت‌پذیری است. اعضای دولت مردمی و انقلابی به آرمانهای انقلاب و سیاست‌های دولت وفادار بوده و خواهند بود».

 

روزنامهٔ حکومتی انتخاب ۱۹شهریور ۱۴۰۱ به‌دنبال کاربرد کلیدواژهٔ «دانش بنیان» از سوی انسیه خزعلی، پتهٔ «دانش بنیان» مورد نظر او را روی آب انداخت و معلوم شد که او بیش از یک‌سال است که در ونکوور کانادا به‌سر می‌برد. در کلیپی که به‌همین منظور ساخته شده، آمده است:

«به‌دنبال افشای حضور فرزند انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در کانادا و دفاع مادرش از او که گفت پسرش برای توسعه یک مجموعه دانش بنیان کار می‌کند، حالا مشخص شده که حمید رضازاده بنیانگذار یک مجموعه تولید فیلترشکن برای ایرانیان به نام «بتر نت» است. حالا بسیاری می‌گویند دولت از یک‌سو فیلترینگ را سفت و سخت پیاده می‌کند و از سوی دیگر فرزندان مسئولان دولتی از فیلترینگ درآمد زایی می‌کنند».

این فقط یک نمونه از فساد سیستماتیکی است که در دعوای میان باندها از پرده بیرون افتاده است. از کل ماجرا این‌طور می‌توان استنباط کرد که کلید وا‌ژه‌هایی مانند «نخبه» و «دانش بنیان»، مفاهیمی در خدمت غارتگری و چپاول باندهای مافیایی نظام ولایت فقیه و آقازادگان آنها می‌باشد؛ آقازادگان فاسدی که خود را «ژن برتر»! می‌دانند. آنها با ثروتهای افسانه‌یی به‌دست آورده از طریق رانت، زندگی لاکچری خود را در شبکه‌های اجتماعی به رخ مردم محروم ایران می‌کشند و به این ترتیب بر زخم‌های آنان نمک می‌پاشند.

اعتراف زیر، نشان می‌دهد که «شرکت‌های دانش بنیان» مورد نظر خامنه‌ای، در حقیقت نهادهای غارت و چپاول سرمایه‌های ملی با استفاده از رانت‌های دولتی است.

«باید پرسید فرزندان جوان مسئولان که ظاهراً مستقل هستند با کدام پول سفر می‌کنند و با چه سرمایه‌یی در خارج از کشور کار و زندگی می‌کنند؟ معلوم است که این قشر به‌واسطه ثروت پدران و مادرانشان این‌گونه زندگی می‌کنند. نکته دیگر این است که مگر حقوق دولتی مسئولان کشور چقدر است که می‌توانند هزینه فراوان سفر و اقامت پرهزینه فرزندان و اعضای خانواده خود در خارج از کشور را تأمین کنند. ممکن است پدران، مادران و مسئولان به‌صورت نادرست از ایران پول برده و می‌برند. اگر فردی در یک کشور اروپایی قصد ثبت شرکت داشته باشد و بخواهد فعالیت اقتصادی انجام دهد، حداقل باید ۲۰هزار یورو پول به‌حساب آن کشور واریز کند. تا تنها موفق به کسب مجوز ثبت شرکت شود» (ستاره صبح. ۲۰شهریور ۱۴۰۱). .

این تنها گوشه‌یی از سرطان پیش‌رفته فساد نهادینه شده در نظام ولایت فقیه است که اکنون با پروپاگاندای «دانش بنیان» و در واقع همان «آقازاده‌های دانش بنیان» رونمایی شده است. تا ببینیم مردم‌زاده‌های «قیام بنیان» پاسخشان چیست!

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8e53d7d4-0eb9-4681-9b4e-2f67b9017590"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات