728 x 90

آنچه خامنه‌ای می‌بیند و نمی‌گوید!

آنچه خامنه‌ای می بیند و نمی‌گوید!
آنچه خامنه‌ای می بیند و نمی‌گوید!

چند روزی است سر و صدایی از خامنه‌ای نیست، گرچه خبر ملاقات‌هایش منتشر می‌شود اما قول و کلامی از وی نقل نمی‌شود، در حالی‌که پیوسته صدای ناهنجار طبل‌های جنگ پاسدارانش به‌ویژه از تنگه هرمز به‌گوش می‌رسد.

 

بحران خارجی و تهدید استقرار پلیس بین‌المللی در تنگه هرمز

در این میان جز آنچه که از تجمع آرام آرام غربی‌ها در مدخل خلیج‌فارس و زمزمه‌های پاگیری یک ائتلاف بین‌المللی برای حفظ امنیت تردد‌های تنگه هرمز شنیده می‌شود (وزیر خارجه بریتانیا خواستار تشکیل ناوگان اروپایی برای مقابله با راهزنی دریایی رژیم شد) خبر مهم دیگری منتشر نمی‌شود. اما همین خبر تشکیل قریب‌الوقوع یک نیروی بین‌المللی برای تأمین امنیت کشتی‌ها در تنگه هرمز و خلیج‌فارس برای رژیم به‌ویژه پاسدارانش به اندازه کافی نگران‌کننده است، خبری که آخوندها تلاش می‌کنند با شلوغ بازی درآوردنهای رسانه‌یی آن را بپوشانند یا حداقل تحت‌الشعاع قرار بدهند. خبری که اگر محقق شود تنها کارتی را که رژیم می‌توانست با آن بازی کند را هم بدون دخالت آمریکا، جهان و همان اروپا از دست خامنه‌ای می‌گیرد و پشت دستش هم می‌زند تا دیگر بیشتر از کوپنش خرج نکند!

 

اوضاع بهم‌ ریخته داخلی

اما خطرناک‌تر از بحران بین‌المللی بلایی است که در درون مملکت گریبان خامنه‌ای را گرفته است.

روزی نیست که خبر چند حرکت اعتراضی از گوشه و کنار کشور منتشر نشود، واقعیتی که پوشاندن آن به آسانی پوشاندن مصایب خارجی نیست چرا که در مقابل دیدگان مردم و اساساً به دست مردم ایجاد می‌شوند و کسی نمی‌تواند منکرشان شود!

از سوی دیگر خبر «ادب کردن» مزدورانی که خامنه‌ای در خیابان‌ها به جان زن و بچه مردم انداخته است هم روزبه‌روز بیشتر می‌شود، همان‌طورکه خبر حرکت‌های مشابه توسط جوانان شورشی پیوسته رو به افزایش است.

 

گزاره اول + گزاره دوم = بریدگی و ریزش پاسداران!

پیآمد بلافصل این وقایع و برآیند آنها چیزی نیست جز افزایش ریزش در نیروهای سرکوبگر رژیم.

طبعا خامنه‌ای و دستگاه سیاسی امنیتی‌اش به‌شدت تلاش می‌کنند خبر ریزش‌های پاسداران، بسیجی‌ها و دیگر انواع مزدورانش را تا جایی‌که می‌شود علنی نکنند، اما هر واقعیتی هنگامی که از «مقدار» معینی تجاوز کند دیگر خصوصی نخواهد ماند، از جمله ریزش پاسداران و بسیجی‌های رژیم! واقعیتی‌ که این روزها خبرهای مربوط به آن را می‌توان در رسانه‌های گوناگون رژیم دید.

روز یک‌شنبه ۳۰تیر۹۸آخوند آل‌هاشم تعزیه گردان نمایش جمعه تبریز در برنامه تلویزیونی سپاه پاسداران (برنامه جهان آرا. کانال افق تلویزیون رژیم) با تمام وسواسی که به کار گرفت اما نتوانست بالا گرفتن موج بریدگی در سپاه پاسداران و دیگر مزدوران خامنه‌ای را پنهان کند.

وی که نماینده خامنه‌ای در استان آذربایجان شرقی است به چند مورد از این دست اشاره کرد و از جمله گفت:

«درست که ریزش‌هایی داشتیم اما رویش‌های بسیار زیادی هم داشتیم، این جوانان این نوجوانان به‌نظر می‌رسد:

مشکلات اقتصادی جامعه تاثیرگذار بوده

و تبلیغ دشمنان علیه برنامه‌های اسلامی نماز جمعه ائمه جمعه اثرگذار بوده

یک مقدار هم رفتار ما هم بی‌تاثیر نبوده».

 

 

اشرافیت منفور آخوندهای حاکم!

مجری برنامه که خود یک پاسدار اطلاعاتی معروف است (یامین‌پور) برای «در بردن» اصل نظام، گریبان شاخ و برگ‌های شجره خبیثه آخوندهای حاکم را گرفته و ضمن اشاره به وضعیت اشرافی آخوندها می‌گوید: «آرام آرام گویی اتفاقی می‌افتد...:

تعداد محافظان بیشتر می‌شود،

شیشه‌های ماشین‌، دودی می‌شود،

سبک زندگی‌ها تغییر می‌کند

آرام آرام دیوار ممکن است بکشند محله امام جمعه را جدا کنند خانه‌اش را سوا بکنند و امثال اینها این اتفاق داره می‌افتد»!

البته بگذریم که مجری اطلاعاتی واقعیت را تحریف کرده و نمی‌گوید ۴۰سال است که این واقعیت اتفاق افتاده، بلکه می‌گوید این اتفاق دارد آرام آرام می‌افتد!

و آخوند آل هاشم برای توجیه اشرافی‌گری حاکم بر آخوندها و سردمداران نظام (آنهم در بحرانی‌ترین شرایط زندگی مردم ایران) تلاش می‌کند قضیه را توجیه کند، لذا از درون همان قلعه اشرافی امام‌جمعه‌ها که مجری به تصویر کشید،‌ به قضیه نگاه کرده و ضمن یادآوری تنفر مردم از

آخوندها به ضرورت حفظ امنیت و سلامت آخوندها برای در امان ماندنشان از خشم مردم می‌پردازد.

 

راه‌کارهای مردمی (چله به چله)!

آخوند آل‌هاشم با اشاره به «تنبیه شدن» آخوندهای مزاحم و جنایت‌پیشه و مال مردم‌خوری که اخیراً آماج حملات جوانان قرار گرفتند، اشاره کرده و می‌گوید:

« خب الان ما همین هنوز چهلمش نشده مرحوم شهید خرسند در کازرون می‌آید اینجور مورد تهدید قرار می‌گیرد بعد از مراسم شب قدر به‌ شهادت میرسه خب مسئولان امنیتی هم باید در فکر مسائل امنیتی باشند»

اشاره آخوند آل هاشم ظاهراً به آخوندهای دیگری است که اخیراً در مناطق مختلف و از جمله کرج توسط جوانان ادب شدند. واقعه‌ای که به‌قول آل‌هاشم، چهلم امام جمعه معدوم کازرون تمام نشده در کرج تکرار می‌شود!

 

و این‌چنین است که خلقی «برانداز» می‌شود!

همزمان با آنچه که آخوند آل هاشم از نفرت عمومی نسبت به آخوندها می‌گوید، هادی غفاری چماقدار بدنام دهه ۶۰نیز در یک گفتگو با روزنامه حکومتی همدلی (اول مرداد ۹۸) می‌گوید با این وضعیتی که اوضاع پیش‌ می‌رود در انتخابات سرد آتی، مردم به فکر براندازی می‌افتند! وی گفت:

«به همه دستگاهها و نهادهای مرتبط با انتخابات توصیه می‌کنم که شرایط باید شرایطی باشد که مردم به این حس برسند که برای حضور در انتخاباتی آزاد دعوت شده‌اند. چرا که اگر غیر از این باشد، نعوذبالله مردم به فکر براندازی می‌افتند. که خب! این اتفاق آن هم در روزهایی که کشورهای خارجی مردم ایران را با تحریم‌ها در منگنه قرار داده‌اند، اتفاق بسیار بدی خواهد بود».

وی قسمت پایانی مصاحبه‌اش را به تأکید روی این نکته اختصاص داد که اگر وضع به همین منوال پیش برود همه برانداز می‌شوند! وی گفت:

«متأسفانه بعضی از درگیری و اختلافات داخلی روزبه‌روز بیشتر می‌شود... به همه توصیه می‌کنم جدل‌های بیهوده را کنار بگذارند تا همه در کنار هم بتوانیم،‌ کشور را از این شرایط حساس و خطیر نجات بدهیم. برای بار چندم هم می‌گویم، نعوذبالله مردم از نظام ناامید نشوند».

 

این است آنچه که خامنه‌ای می‌بیند و نمی‌گوید

و آن نکته اصلی که این یادداشت باید منتقل می‌کرد همین گزاره است:

مردم تضادها و تنشهای خارجی را با تمام سر و صداهایش، جنگ علی خامنه‌ای و هم‌پالگی‌هایش می‌دانند و با سکوت، خود را از بیان آن برکنار نگه‌داشته‌اند، چرا که شخص خامنه‌ای خود در صدر اشرافیت آخوندی با بیش از ۹۵میلیارد دلار نشسته و خرده ریزش را هم برای بقیه آخوندها و پاسداران گذاشته است.

و دقیقاً به همین علت است که مردم با تمام توان‌شان در مقابل دیکتاتوری صف بسته و به‌رغم تمامی هزینه‌ای که ایستادگی فعال (نه منفعل! نه تمکین و مبارزه یواشکی؟! و...) دارد اکنون هر کوچه و خیابان را به آوردگاهی برضد دیکتاتور و عوامل محافظت‌شده‌اش تبدیل کرده‌اند، آن‌چنان که از کانال تلویزیونی پاسداران (شبکه افق) و مجری اطلاعاتی‌اش گرفته تا امام جمعه خامنه‌ای و تا هادی غفاری سرچماقدار دهه ۶۰اصلاح‌طلب؟! و مهره‌های اعتدالی همگی بر سر چهار راه رسانه‌یی نظام ایستاده و فریاد می‌زنند که:

وضع خراب است! همه دارند برانداز می‌شوند!

اینجا آنجایی است که خامنه‌ای مرعوب شده و حرافی‌های نوبه‌ای‌اش را هم فراموش می‌کند!