728 x 90

ارتباط اوجگیری قیامهای مردمی و توطئه‌های رژیم علیه مجاهدین در آلبانی

دیدار مریم رجوی با مجاهدان در آلبانی
دیدار مریم رجوی با مجاهدان در آلبانی

این روزها وقتی سیر حوادث و تحولات داخل میهن‌مان را دنبال می‌کنیم می‌بینیم که هر روز در گوشه‌یی از این میهن اسیر صدای اعتراضات و خروش مردم عاصی و خسته از بی‌عدالتی‌ها و نابرابریها و هزینه‌های کمرشکن زندگی بلند می‌شود. آن هم نه صرفاً تک‌صدایی و پراکنده، بلکه پیوسته و هماهنگ! این صدا به‌خصوص وقتی با مقاومت سازمان‌یافته ایران گره می‌خورد، رژیم آخوندی را بیش از هر زمان دیگر به توطئه علیه اپوزیسیون اصلی خود نیازمند می‌کند و آخوندها را به دست و پا می‌اندازد تا طرحهای جاسوسی و تروریستی خود را علیه مجاهدین، از مجاهدین در آلبانی گرفته تا آلمان و آمریکا... شدت بدهد.

 

مروری کوتاه بر برخی از توطئه‌های رژیم علیه مجاهدین در آلبانی، آلمان و...

یکی از آخرین موارد افشا‌ شده در این زمینه گزارش سال ۲۰۱۷اداره حراست از قانون اساسی ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان است که در آن به فعالیت‌های جاسوسی رژیم آخوندی علیه اپوزیسیون پرداخته شده و توطئه‌های وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس هم‌چون «جمع‌آوری اطلاعات سیاسی، تجاری و علمی، مراقبت بر گروه‌های اپوزیسیون، فعالیت‌های ضدتبلیغی (علیه آنان)» را دربرمی‌گیرد. این گزارش تأکید می‌کند که این فعالیتها به‌‌ویژه سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران را هدف قرار می‌دهد.

کارزار شیطان‌سازی، دروغ‌پردازی و تروریستی رژیم آخوندی بالاخص مجاهدین در آلبانی را هدف قرار می‌دهد.

روز پنجشنبه ۳۰فروردین ۱۳۹۷ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، در پاسخ به سؤالی در مورد تهدیدات تروریستی علیه مجاهدین در این کشور گفت: «من معتقدم در رابطه با مجاهدین ما کار درستی را انجام دادیم. ما به گروهی که مورد آزار و تعقیب بودند، جا دادیم. در رابطه با سؤال شما حول امنیت و تهدیدات، ما در سمت درست تاریخ قرار داریم.‌ ما جزو گروه کشورهای اروپایی-آتلانتیک هستیم که به شیوه مشابه مورد تهدید هستند. من معتقدم تمام این کشورها علیه تهدیدات تروریستی اقدام می‌کنند».(تلویزیون ویژنپلاس - ۱۹آوریل ۲۰۱۸)

مقاومت ایران همان موقع اعلام کرد آنچه مورد اشاره نخست‌وزیر ادی راما قرار گرفته است، بخشی از طرح و برنامه‌ها و اقدامهای گسترده تروریستی رژیم آخوندی علیه مقاومت ایران در کشورهای مختلف از مجاهدین در آلبانی تا آلمان و آمریکاست. مقاومت ایران در اطلاعیه‌یی در تاریخ ۳۱فروردین ۹۷ اعلام کرد بیش از یک‌ ماه است درگیر یک کارزار فشرده برای خنثی کردن توطئه‌های رژیم برای ترور و حملات تروریستی به دفاتر شورا و مراکز مجاهدین، از جمله مراکز مجاهدین در آلبانی است. یکی از این توطئه‌های تروریستی هنگامی برملا شد که روز ۲فروردین(۲۲مارس ۲۰۱۸) رسانه‌ها از دستگیری ۲مأمور ایرانی مشکوک به فعالیتهای تروریستی در تیرانا با اسامی «ف. ز» و «س. م» خبر دادند که «خود را خبرنگار معرفی می‌کردند». به گزارش رسانه‌های آلبانی «این ۲تبعه ایران برای تحقیقات بیشتر توسط آژانس‌های ضدتروریسم و به‌دنبال دریافت اطلاعات از شرکای بین‌المللی آلبانی مبنی بر این‌که (مأموران رژیم ایران) می‌خواهند عملیات تروریستی انجام بدهند، دستگیر شدند». در روز ۲فروردین ۹۷ریپورت تی‌وی در آلبانی خبر داد از قریب به ۲۰روز پیش آژانس‌های اطلاعاتی و ضدتروریسم ۱۰نفر را که گفته می‌شود می‌توانند فعالیت تروریستی را در آلبانی سازماندهی کنند، زیر نظر دارند. این تلویزیون گزارش داد که دوائر ذیربط به‌طور خاص نگران کسانی هستند که توسط سرویس‌های مخفی تهران ممکن است به‌کار گرفته شوند تا بتوانند برای صدمه زدن به حفاظت ۳۰۰۰نفر از مجاهدین در آلبانی دست به اقداماتی بزنند.

 

یک ماه پیش از این تاریخ یعنی در روز ۲۲اسفند ۹۷مقاومت ایران نمایش به‌اصطلاح فرهنگی گشتاپوی ملایان برای توطئه علیه مجاهدین در آلبانی را افشا و حقایقی را برملا کرده بود که نشان می‌داد وزارت اطلاعات آخوندها و مأمورانش در سفارت رژیم در آلبانی در پوش فعالیتها و جلسات فرهنگی در تهران و تیرانا و با به‌کار گرفتن مزدوران پیشانی سیاه خود تلاش می‌کنند علیه مقاومت ایران و مجاهدین در آلبانی به توطئه و لجن‌پراکنی و پخش اطلاعات دروغ بپردازد.

یکی از آخرین نمونه‌ها برگزاری جلساتی تحت عنوان بزرگداشت نعیم فراشری شاعر فقید قرن نوزدهم آلبانی در روزهای ۱۴و ۱۵اسفند(۵و ۶مارس ۲۰۱۸) در تهران بود. اطلاعات و سفارت رژیم شماری از اتباع آلبانی و کشورهای بالکان را تحت عنوان دانشگاهیان و خبرنگاران برای شرکت در این جلسات به تهران برده بودند.

 

اوجگیری اعتراضات و اعتصاب و ارتباط آن با توطئه‌های رژیم علیه مجاهدین در آلبانی

هم‌چنان که گفته شد در حالی‌که رژیم آخوندی از هر سو با خیزشها، اعتراضات و اعتصابات در سراسر کشور محاصره شده است، بیش از هر زمان دیگر به توطئه علیه اپوزیسیون اصلی خود نیازمند است. عمیق‌تر شدن در ویژگی اعتراضات مردمی این مسأله را روشن‌تر می‌کند.

اعتراضات ماه‌های اول سال جدید ۲ویژگی قابل‌توجه دارند. اول این‌که محدود به یک بخش اجتماعی و یا یک قشر خاص نبوده‌اند، بلکه در ابعاد توده‌یی و فراگیر خودشان را بارز کرده‌اند. نمونه برجسته آن اعتصاب شجاعانه، یکپارچه و سراسری رانندگان کامیون بود که همه را غافلگیر کرده است. ویژگی دوم که هم در جریان قیام کازرون و هم در طول اعتصاب رانندگان کامیون شاهد آن بودیم جلب توجهات و حمایتهای بین‌المللی است. به این ترتیب این اعتراضات هم پایه‌های حاکمیت رژیم را در داخل کشور به لرزه در آورده و هم بر محاسبات بین‌المللی به سود مردم و مقاومتشان تأثیر به‌جا می‌گذارد. نمونه واضح این تأثیرگذاری حرفها و سخنرانی سرفصلی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در اتخاد تصمیم بابت برون‌رفت از برجام بود. آنجا که به‌طور مشخص به تظاهرات و اعتراضات اجتماعی در ایران اشاره کرد. تا آنجا که به مقاومت ایران برمی‌گردد، این مقاومت همواره از جامعه بین‌المللی خواستار به‌رسمیت شناخته شدن حق مردم ایران برای مقاومت در برابر فاشیسم مذهبی و احترام به خواست مردم ایران برای سرنگونی این رژیم بوده است. خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران به‌صراحت اعلام کرده است: ”خلاصی از خطر اتمی رژیم در گرو خلاصی از تمامیت آن است و رژیم ولایت فقیه بدون تروریسم و سرکوب و تسلیحات کشتار جمعی وجود ندارد و هر گونه سرمایه‌گذاری بر روی این رژیم در آینده نیز مانند گذشته نافرجام و محکوم به شکست است“.

به این ترتیب حلقه ۲محاصره علیه رژیم تنگ‌تر و تنگ‌تر می‌شود. حلقه محاصره خیزشها و قیامهای مردمی در داخل کشور و انزوا در عرصه جهانی.

مجاهدین راه‌حل سرنگونی آخوندها را از معبر استراتژی کانونهای شورشی در داخل ایران می‌جویند. توطئه‌های رژیم علیه مجاهدین در آلبانی و دیگر نقاط جهان واکنشی نسبت به همین شرایط بحرانی است که حکومت آخوندی خود را در محاصره آن در سراشیب سقوط می‌یابد و برای بقای خود دست به هر توطئه‌یی علیه اصلی‌ترین اپوزیسیون خود می‌زند.

بر همین مبنا آنچه که بر دوش تک به تک ما ایرانیان وطن‌پرست و آزادیخواه سنگینی می‌کند حمایت همه‌جانبه و بی‌دریغ از این راه‌حل استراتژیکی و بنیادین مجاهدین است.
علی‌الخصوص که هر روز شاهد صدای رسای تظلم‌خواهی کارگران، کشاورزان، غارت‌شدگان، فرهنگیان و دانشجویان و رانندگان خودروها در اشکال مختلف هستیم و می‌بینیم که چطور جانانه و با دستان خالی در مقابل نیروهای سرکوبگر انتظامی سینه سپر می‌کنند. با مشت گره‌کرده فریاد مرگ و نابودی خامنه‌ای و نظام ولایی‌اش را سرمی‌دهند و در این راه علاوه بر به‌جان خریدن دستگیری و شکنجه و زندان، آماج گلوله‌های مستقیم وحوش رژیم قرار می‌گیرند؛ اما باز از خواسته و مطالبه اصلی‌شان که همانا برچیدن بساط غارت و چپاول است، کوتاه نمی‌آیند.

باشد که در فردای آزادی میهن اسیرمان از چنگال این وطن‌فروشان خانمان برباد ده؛ همگام و همصدا با مجاهدین و مقاومت ایران جشن رهایی برپا کنیم و مردمِ تشنه به عدالت و برابری را به سمت رفاه و آسایش رهنمون سازیم. پس با شعار ”پشت به دشمن، رو به میهن“ همگی به پیش.