728 x 90

ارزیابی ارز دیجیتال در حوزه‌های آخوندی!

ارز دیجیتالی
ارز دیجیتالی

واکاوی و صحبت دربارهٔ سخنان و موضع‌گیریهای گاه و بی‌گاه گراز ولایت، آخوند احمد خاتمی هم شگفت‌آور و هم به‌دلیل محتوای آن پر مشقت است!

سخت است که خودتان را قانع کنید که این یک استندآپ کمدی نیست! گراز ولایی اصلاً هم برای مزاح و تلطیف روحیه پشت منبر و تریبون نمی‌رود؛ اما با این وجود هم نمی‌توان از بلاهت عجیب‌اش چشم پوشید! و هم از سوی دیگر، از این‌که چنین جانورانی بر مردم و خاک ایران حکمرانی می‌کنند، دندان خشم بر جگر خسته نبست!

آخوند احمد خاتمی چندین مقام و منسب مختلف حکومتی و آخوندی دارد که هر بار با یکی از این عناوین در منابر یا تریبونها ظاهر شده و «منویات» خامنه‌ای را نشخوار می‌کند. از جمله عضو شورای نگهبان، عضو شورای عالی دست‌ساز آخوندها به نام «مجمع جهانی اهل بیت»، امام جمعه‌ٔ نمره موقت تهران، عضو مجلس خبرگان و هم‌چنین عضو شورای عالی «حوزه علمیه» آخوندی است!

وی روز پنجشنبه ۸مهر ۱۴۰۰ با قبای «عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه» لابلای ترهات مسخره‌اش، اعترافات قابل توجهی دارد که نباید ساده از کنار آن گذشت!

«دلسردی» کد واژه‌ای در کنایه از «هراس»!

لابلای گفته‌های آخوند خاتمی، ناگفته‌هایی به چشم می‌آید که البته به حکم دجالیت آخوندی نباید به زبان جاری می‌شد! وی با هراس از خشم و تنفر عظیم مردم از مفت‌خوران عمامه‌دار و بی‌عمامه نظام، ضمن اعتراف به دلسردی و بریدگی نان‌خورهای نظام، نگران تداوم حیات انگل‌وار لانه‌ٔ فساد آخوندهاست و می‌گوید: «تاریخ روحانیت با فراز و نشیب‌هایی مواجه بوده و حتی کار به تعطیلی حوزه علمیه در زمان رضا خان کشیده شده است. بنابراین فراز و نشیب وجود دارد و نباید دلسردی به‌وجود بیاید».

کد واژه‌ٔ «دلسردی» نه تنها نشان از نگرانی این گراز ولایی از اوج نفرت مردم دارد، بلکه به‌خوبی بیان‌گر این حقیقت است که این تنفر عمومی مردمی تا عمق درونی حوزه‌های ولایت هم نفوذ کرده و تن و بدن نوچه‌های ولایت را حسابی به لرزش انداخته و ایجاد «دلسردی» کرده است. در نتیجه کار به جایی رسیده که احمد خاتمی برای دلگرمی دادن به جوجه لاشخور‌های بیت ولایت، به میدان بیاید و یاوه سرایی کند!

حوزه و ارز دیجیتال؟!

منطق معمول حکم می‌کند که یک انسان معمولی سالم، از یک حوزه‌ٔ علمیه‌ٔ «سالم» (فرض محال، محال نیست!» انتظار مباحث دینی و علوم الهیات داشته باشد. اما علائم فساد وقتی نمایان می‌شود که در هر عرصه‌ای که نگاه کنید، رد پای آخوندهای حکومتی در آن پیداست. این روزها حضور آخوندهای رنگارنگ حکومتی در هر سوراخی، سوژه‌ٔ تمسخر مردم ایران شده است. از ورزش گرفته تا سینما، از هنر و موسیقی تا «ارز دیجیتال»!

آخوند خاتمی در سخنان ۸مهر ۱۴۰۰ خود در اجلاسیه مسئولان مدارس علمیه استان فارس، خبر از «ارزیابی ارز دیجیتال» در حوزه‌های آخوندی داد! شاید بررسی این موضوع، آن هم در روزگاری که از هر گوشه و کنار و زیر زمینی در نظام ولایت خبر از کشف ماینر و مزرعه‌ٔ بیت کوین و ارزهای دیجیتال به رسانه‌ها درز می‌کند، نیاز به مجالی دیگر دارد! اما هر چه هست، اعتراف مستقیم به درگیر بودن «حوزه‌ٔ علمیه» با ارز دیجیتال، خود به تنهایی اهمیتی حائز توجه دارد.

«امنیت» ولایت در گروی حوزه!

خاتمی که گویا از حجم چپاول هنوز راضی و سیر نشده و خواهان لقمه‌های چرب‌تر و بزرگ‌تری برای انگل‌های حوزوی نظام است، از ضربه‌ٔ اقتصادی کرونا به حوزه گلایه کرد! و با نگرانی خواستار بررسی این موضوع شده تا مبادا «چراغ حوزه خاموش شود!»

البته مسئولیت خاموش کردن چراغ عمر ولایت با همه نهادها و حوزه‌ای جهل و جنایتش، تماماً بر عهده‌ٔ مردم و مقاومت ایران است؛ اما در حال حاضر مطمئناً خامنه‌ای، حتی به قیمت مرگ و فقر گرسنگی بیش‌از‌پیش مردم ایران، نان این جانوران را هم‌چنان چرب نگاه خواهد داشت! بگذریم که خاتمی برای هشدار دادن غیرمستقیم، «امنیت» نظام را مستقیماً به تداوم چربی نان این جماعت گره زد تا شکافی برای نگرانی باقی نگذارد.

اما مشکل و شکاف واقعی برای نگرانی، خیزش مردمی عاصی و به جان آمده از خط فقر رشد یابنده‌ای است که مستقیماً شخص ولی‌فقیه و نهادهای وابسته به او را مقصر و طرف حساب می‌دانند. مردمی که اکنون برای یک شانه تخم‌مرغ ۶۰هزار تومان و برای یک قرص نان ۶هزار تومان پول باید بپردازند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c1dd037f-1e10-409a-b512-644afc516837"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات