728 x 90

استرداد و محاکمه اسدالله اسدی، محاکمه پدر خوانده تروریسم

اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست رژیم آخوندی
اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست رژیم آخوندی

معنی سیاسی و حقوقی استرداد اسدی

استرداد و محاکمه اسدالله اسدی در بلژیک، یکی از خبرهای مهم سه روز گذشته شد. خبری که معناهای مهم سیاسی را با خود به همراه دارد. خبری که سه دهه گذشته که تروریسم رژیم ملایان در جهان با دست باز مانور می‌داد را یک‌جا به محاکمه می‌کشد. خبری که نشان می‌دهد فصلی از مماشات و تبادل منافع و معامله بین اروپا و ملایان خدشه‌دار شده و مورد ضربات سنگین سیاسی و حقوقی واقع شده است.

سابقه امر به اندازه کافی طی چند ماه گذشته در رسانه‌های جهان بازتاب داشته است و نیاز به تشریح جزئیات آن نیست. اسدالله اسدی که به‌ظاهر یک دیپلمات رژیم ملایان در اتریش بوده، سر اکیپ یک گروه تروریستی و تأمین‌کننده مواد انفجاری برای آنان جهت حمله به گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس در ۳۰ژوئن بوده است.

وی در آلمان شناسایی و دستگیر می‌شود. سپس دادگاهی در آلمان روز ۲۷سپتامبر حکم استرداد اسدالله اسدی به بلژیک را صادر و تصریح کرد: «به این علت که این دیپلمات ایرانی در تعطیلات به‌سر می‌برده و در کشور محل مأموریتش یعنی اتریش حضور نداشته است، بنابراین فاقد مصونیت دیپلماتیک بوده و می‌توان او را محاکمه کرد».

این استرداد روز ۹اکتبر / ۱۷مهر انجام شد و اسدالله اسدی به بلژیک مسترد شد تا تفهیم اتهام شده و محاکمه گردد.

 

ترور و گروگانگیری برگی برای معامله

خبر مهم و تحول ناشی از آن به‌ظاهر همین است؛ اما این خبر و این تحول از یک گذشته و سابقه نزدیک به ۳۰سال بر آمده است. روزگارانی که ماشین تروریسم و کشتار ملایان در اروپا و خاورمیانه جولان می‌داد و ترمز کننده‌ و ترمز زننده‌یی نداشت. روزگارانی که مغازله و معامله نفت و دلار، چشمان جهان را آگاهانه از نگریستن به جنایت علیه بشریت می‌بست:

تروریست‌های اعزامی ملایان در بیروت و بوینس آیرس عمارتها منفجر می‌کردند و آب از آب تکان نمی‌خورد و تروریسم دیپلماتیک شده توسط هاشمی رفسنجانی بدل به سند معامله با اروپا شده بود.

به موازات تروریسم ملایان، گروگانگیری هم ابزار مغازله و معامله گشته و یک سلاح کارا توسط باندهای جانی وزارت اطلاعات و مزدوران و شبه‌نظامیان برون مرزی‌اش درآمده بود تا با آن بتوانند زیر چتر سیاست مماشات، دولتهای مماشات گر را در برابر منافع اقتصادی یک‌جا گروگان بگیرند.

تروریست‌های ملایان با کیف سامسونت در پایتخت‌های اروپا گشت و گذار می‌دادند و سوژه‌های انتخاب شده را قلع و قمع و کشتار می‌کردند. چند صباحی بعد با مساعی و تعاون و همکاری و ملازمت مماشات‌گران از بازداشتگاهها و بعضاً دادگاهها با حقه‌های سینمایی جیم‌فنگ داده می‌شدند و در دامن ملایانشان در تهران فرود می‌آمدند!

 

قربانیان شاهد

یک روز از این گشت و گذارها و کشتارهای تروریستی در ایتالیا علیه محمدحسن نقدی رقم می‌خورد. یک روز دیگر در سوئیس علیه دکتر کاظم رجوی. یک روز در رستوران میکونوس علیه رهبران کرد در حال مذاکره با نمایندگان رفسنجانی...و روزها و سال‌هایی دیگر به همین ترتیب تا ۴۵۶ترور در خاک اروپا پیش رفتند. ولی مقامات سیاسی و امنیتی اروپا تا سینه در سبوی دلار و نفت غرقه بودند و با دیو خون‌سرشت ملایان خمر مماشات و مغازله می‌کردند و سیاست را با تجارت پیش می‌بردند!

در این سالیان مقاومت ایران که از پیکرش در داخل و خارج ایران خون می‌ریخت، تمام اسناد جنایات تروریستی ملایان را به مجامع سیاسی و حقوقی و حقوق‌بشر و سازمان ملل ارائه داد؛ اما نگاهها و گوش‌ها مخمور از دسته‌ها و بسته‌های دلار و بشکه‌های میلیونی نفت ملایان بودند و «حقوق بشر» طعم خوشایندی نداشت! به‌خصوص که قربانیان تروریسم آخوندها، در همان اروپا «حقوق بشر را با خو نشان نوشته بودند».

آری به یمن استقامت و پایداری بر احقاق حقوق مردم ایران و افشاگریهای بی‌وقفه نسبت به تروریسم افسار گسیخته رژبم ولایت فقیه توسط مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران و زیر ضرب رفتن سیاست مماشات، این رژیم آخوندی است که به پای میز محاکمه کشانده شده است. آن هم در شرایطی که به‌دلیل وضعیت برجام و تحریمها، بسیار نیازمند رابطه با اروپا است.

 

پیام ضربه استراتژیک

خروج آمریکا از توافق‌نامه برجام در ۱۸اردیبهشت، ضربه‌یی کاری و استراتژیک به سیاست مماشات زد. اروپا هم که هنوز شیفته استمرار تسامح با ملایان است، لاجرم به‌خاطر منافع اقتصادی‌اش در دایره گسترش‌یابنده تحریم، قدری دامن جمع کرده و تلاش دارد تهدید تروریسم بین‌المللی ملایان را جدی بگیرد.

ماشین ترور ملایان که این بار هدایتش به‌دست اسدالله اسدی دیپلمات رسمی و در مأموریت رژیم بود، زنگ خطری برای اروپا به صدا درآورد.

نقش و حضور مستقیم دیپلمات رسمی ملایان برای انجام انفجار در گردهمایی ایرانیان در پاریس، شوک واقعی و جدی در سیاست و امنیت اروپا ایجاد کرد.

پرده‌ها و ترمه‌های بافته شده از دلار و نفت و خون مردم ایران و پیشتازان آزادی را از هم درید.

از طرفی به‌خاطر خدشه‌دار شدن و زیر سؤال رفتن بیش از سه دهه مماشات با تروریست‌های حاکم بر ایران، این‌بار عاملان ترور مجال غیب شدن در سایه از ما بهتران و سر در آوردن از ایران را نیافتند.

 

پیام اصلی استرداد و محاکمه

بنابراین استرداد اسدالله اسدی به بلژیک برای محاکمه،

گویای محاکمه تروریسمی ۳۰ساله توسط خمینی و رفسنجانی است.

گویای سرفصلی از برخورد قاطع بین‌المللی با تروریسم فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران است.

گویای فصلی جدید از نظارت و کنترل جهانی بر اعمال پدرخوانده ترور و کشتار در جهان است.

گویای فغان و فریادهای پیاپی ملایان از شکست مماشات و برجام و تنگ شدن مجاری تنفسی‌اش از مجرای صدور ارتجاع، بینادگرایی، ماشین مرگ و ارتزاق از ترور و تهدید است.

گویای حقانیت مواضع و افشاگریهای مقاومت ایران طی سه دههٔ ‌ گذشته درباره ریشه نابسامانی‌های امنیتی در آفریقا، خاورمیانه و اروپا است.

گویای نقش بسیار تعیین‌کننده قیامهای پیاپی مردم ایران علیه سراپای حاکمیتی تروریستی و توتالیتاریستی با چاشنی دجال‌گری مذهبی است. قیام‌هایی که پیام مستقیم به جهانیان و اربابان مماشات می‌دهند که آدرس بهبود شرایط ایران، تضمین حقوق‌بشر، آزادی‌، دموکراسی، اصلاحات حقیقی و پایان همیشگی تهدید و ترور در جهان، نفی تمامیت نظام ولایت فقیه است.