728 x 90

از استمرار قیام می‌ترسند

تبریز قیام ۹۸
تبریز قیام ۹۸

این روزها هراس بزرگی که رژیم آخوندی را در برگرفته استمرار خروشهای مردم است. به همین علت رسانه‌های رژیم آخوندی پیاپی از اقداماتی که باید برای جلوگیری از قیامهای مردم انجام بدهند می‌گویند و می‌نویسند. برای مثال روزنامه ابتکار به تاریخ ۱۷ آذر مصاحبه‌ای با سرکردهٔ نیروی انتظامی یعنی پاسدار اشتری دارد که سراپای آن، چاره‌جویی برای جلوگیری از قیام است. چرا که مشکلات اقتصادی مردم و گرانی مطلقاً برطرف نشده، گرانی هم بیشتر شده است. هم‌چنین انبوهی شهید که توسط نیروی انتظامی و سپاه و بسیج کشته شدند و خشونتهایی که در جلوی چشم مردم صورت گرفت، ظرفیت عظیمی برای قیام دوباره فراهم کرده است. ظاهرسازیهای خامنه‌ای هم مبنی بر رأفت همه را به خنده می‌اندازد و همه می‌دانند که این کشتار وسیع در خیابان‌ها را خودش دستور داد و او بود که نیروهای بسیج و سپاه را به کشتن مردم گسیل کرد. به همین علت در عنوان این مصاحبه بلافاصله بعد از عبارت: «فتنه را خنثی کردیم.» آمده: آمادهٔ برخورد با ناامنی هستیم!

این سرکرده نیروی انتظامی در اعترافاتش می‌گوید که دستگاههای سرکوب از قبل از گران کردن بنزین از خروش مردم اطلاع داشته‌اند. و به گفتهٔ خودش «تا دو، سه روز قبل از اجرا،...، این موضوع در جلسات مطرح شد، معتقد بودیم در زمان و تغییرات قیمتی تجدیدنظر شود، اما گفتیم در صورت تصمیم‌گیری برای اجرا آماده هستیم».

این بیان، یعنی این‌که رژیم از قبل آمادهٔ سرکوب اعتراضات مردم به گرانی بنزین بوده است.

در ادامه، این سرکرده‌ٔ انتظامی می‌گوید: «حوادثی در لبنان و عراق داشتیم و نگرانی ما بر این بود که شاید این حوادث به داخل کشور تسری پیدا کند، البته معاندان مرتباً در شبکه‌های اجتماعی مردم را تحریک می‌کردند حتی می‌گفتند چگونه اعتراض کنند، به‌طور مثال مدل چین و هنگ‌کنگ مبنی بر رها کردن خودروها یا خالی کردن شن و ماسه را در معابر مطرح کردند.....پلیس در شب جمعه در تمام پمپ‌بنزین‌ها مستقر شد،.... تا روز جمعه بعد ازظهر مشکلی نداشتیم، اما بعد از آن در خرمشهر حرکت مسلحانه شکل گرفت که با عکس‌العمل سریع نیروهای نظامی روبه‌رو شدند. هم‌چنین در سیرجان نخستین حمله به پمپ‌بنزین صورت گرفت، در این شهر یک انبار سوخت نزدیک پمپ‌بنزین بود... سپس در روز شنبه اعتراضات به آشوب‏ها تبدیل شد و در نقاط مختلف گستردگی داشت».

سرکردهٔ نیروی انتظامی در ادامه برای جلوگیری از استمرار قیام می‌گوید: «این‌که بارها گفته شده اینترنت ملی راه‌اندازی شود برای چنین مواقعی است..... اگر مجدداً بخواهد حادثه‌ای رخ دهد، آمادگی داریم البته باید بسترهای نارضایتی حل شود».

هم‌چنان که بسیار واضح است و خودشان هم می‌دانند که بسترهای نارضایتی نه تنها حل نشده بلکه بسیار گسترده‌تر هم شده. قطع اینترنت هم پاسخ مسأله نبوده و در مجموع تمامی راههای مقابله با قیام مردم برای این رژیم بسته است. در لبنان و عراق هم انقلاب ادامه دارد و با پیشرفت آن عمق استراتژیکی هم برای رژیم نخواهند ماند و قیام با عزم و اراده و خشم بزرگتری بنیادهای این رژیم سرکوبگر و غارتگر را تهدید خواهد کرد.