728 x 90

اعتراض داخلی و بین‌المللی به اعدام رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و حملات موشکی

اعتراض داخلی و بین‌المللی به اعدام رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و حملات موشکی
اعتراض داخلی و بین‌المللی به اعدام رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و حملات موشکی

کمیته استرالیایی حامیان دموکراسی در ایران، با ارسال نامه‌یی درباره اعدام زندانیان سیاسی کُرد و حمله موشکی به مقرهای احزاب دموکرات در خاک عراق به وزیر خارجه این کشور، ضمن محکوم‌ کردن این اقداماتِ جنایتکارانه، تأکید کرد: ما، شما و دولت استرالیا و شورای امنیت سازمان (ملل) را فرا می‌خوانیم که این اعدامها و حمله موشکی توسط رژیم ایران را محکوم کنید.

 

بیانیه تشکلها و جوامع ایرانی علیه اعدام سه جوان مبارز کرد

اعدام وحشیانه سه زندانی سیاسی کرد و حمله جنایتکارانه موشکی به احزاب کرد ایرانی در خاک عراق، هم‌چنان با موج انزجار و خشم هموطنان مواجه است.

جمعی از تولیدگران فرش در ایران، فلز کاران شهر تهران، جمعی از فرهنگیان و بازنشستگان استان مرکزی، و جمعی از اساتید دانشگاههای ایران، جمعی از صنعتگران و فلزکاران کرج، گروهی از مدرسین بلوچستان، جمعی از فرهنگیان استان کرمان، و جمعی از صرافیهای بازار ارز تهران، طی بیانیه‌ها و نامه‌های جدا گانه‌ای خطاب به ارگانها و دبیرکل ملل متحد،خواستار رسیدگی شورای امنیت به پرونده جنایات ضدبشری دیکتاتوری آخوندی شدند.

این تشکلها اعدامهای اخیر مبارزان کرد و حمله جنایتکارانه موشکی را نمونه‌های دیگری از توحش نظام آخوندی و بی‌اعتنایی آن به حقوقی بین‌المللی و اصول اولیه حقوق‌بشری و کشتار بی‌رحمانه‌یی توصیف کرده‌اند که ضروریست شورای امنیت ملل ‌متحد به ‌آنها رسیدگی کند.

 

بیانیه‌ها و نامه‌های هواداران مجاهدین در شهرهای مخلتف

شمار دیگری از تشکلها و جوامع هوادار مجاهدین در شهرهای مختلف میهنمان، با انتشار بیانیه‌ها و ارسال نامه‌هایی به دبیرکل و ارگانهای ملل متحد، اعدام وحشیانه سه زندانی سیاسی کرد رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی توسط دژخیمان خامنه و جنایت ضدبشری و تجاوزکارانه رژیم در حمله موشکی به مقرهای احزاب دموکرات کردستان را محکوم کردند و خواستار رسیدگی شورای امنیت ملل ‌متحد به این جنایات وحشیانه و محاکمه قاتلان فرزندان مردم ایران شدند.

شماری از این نامه‌ها و بیانیه‌ها عبارتند از:

بیانیه‌های جمعی از بازاریان هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران از تهران

جمعی از زندانیان سیاسی استان اصفهان

جمعی از ورزشکاران استان البرز

جمعی از هواداران و خانواده‌های اعدام شدگان مجاهدین در زنجان

جمعی از فرهنگیان بازنشسته در استان تهران

جمعی از فرهنگیان استان خوزستان

جمعی از بازاریان و کسبه اسلام‌آباد غرب

جمعی از جوانان شهر کرج

جمعی از دانشجویان دانشگاه جندی شاپور اهواز

جمعی از دانشجویان دانشگاه ارم شیراز

جمعی از خانواده‌های شهدای سازمان مجاهدین خلق ایران از کرمانشاه

جمعی از دانشجویان دانشگاه ماهشهر

جمعی از شعرا و نویسندگان ممنوع القلم هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران- استان البرز

جمعی از کسبه استان مازندران

جمعی از کارکنان شهرک صنعتی عسلویه

و جمعی از هواداران مجاهدین خلق ایران در اصفهان

در این بیانیه‌ها ضمن همدردی با بستگان جان‌باختگان راه آزادی و ابراز همبستگی با پایداری هموطنان کرد در برابر جنایات و سرکوب ضدانسانی رژیم آخوندی، بر اعتراض و استمرار قیام برای سرنگونی جلادان حاکم و آزادی مردم ایران از ظلم و ستم دیکتاتوری فاسد و تبهکار آخوندی تأکید شده است.

 

اعتراض مردم سنندج و قدردانی خانواده اعدام شدگان

جمعی از مردم سنندج در خیابان شاهپور تجمع کردند و شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد سر دادند.

به‌دنبال اعتصاب سراسری در کردستان در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی کرد، خانواده رامین حسین پناهی از شرکت‌ کنندگان در این اعتصاب سراسری تقدیر کردند و گفتند:‌ پسرمان برای آزادی مردم کردستان اعدام شد، سپاسگزاریم رامینهای کردستان، امروز جواب خون به ناحق ریخته بچه‌های ما را دادید”.

 

بیشتر بخوانید

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات