728 x 90

بازتاب پرفروغ کهکشان ایران آزاد در جهان

سخن روز
سخن روز

همزمان با شکست و افول خلیفهٔ ارتجاع با پتک سنگین تحریم نمایش انتخاباتی‌اش پس از هلاکت جلاد۶۷، بازتاب پرفروغ کهکشان ایران آزاد با تظاهرات بزرگ ایرانیان آزاده در برلین و سه اجلاس جهانی در پاریس، صدای مقاومت و قیام مردم آزادیخواه ایران را در جهان طنین‌انداز کرد.

در همان ساعات اولیهٔ گردهمایی بزرگ ایرانیان، رسانه‌های جهان خبر خروش «ده‌ها هزار ایرانی» در برلین با حمایت ۱۳۷تن از رهبران جهان را مخابره کردند. جاست د نیوز آمریکا ضمن اشاره به رابطهٔ تحریم سراسری نمایش انتخابات و پیروزی مقاومت در گردهمایی ایران آزاد نوشت: «مایک پمپئو و رهبران شرکت‌کننده در اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۴، مشارکت کم مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران را وزش بادهای تغییر می‌دانند. علاوه بر گردهمایی در پاریس، دهها هزار تظاهر کننده که پرچمهای ایران را حمل می‌کردند، در خیابانهای برلین راهپیمایی کردند، در حالی که هزاران نفر دیگر از پایگاه اشرف۳ سازمان مجاهدین خلق با آنها هماهنگ شده بودند».

روزنامه اسپانیایی الموندو (۹ تیر) نوشت: «آلخو ویدال کوادراس هشت ماه پس از سوءقصد به جان او، بک بار دیگر در برلین رژیم ایران را نفی کرد. وی در مقابل ۵۰هزار تن تأکید کرد که حمله به او هیچ خللی در ادامه مبارزه او علیه رژیم وارد نکرده است. آلخو ویدال کوادراس در سخنانش گفت: خوشبختانه من بهبود یافتم تا دست در دست هم به مبارزه ادامه دهیم، ایران را از دست جلادانش رها کنیم تا به دموکراسی کامل دست پیدا کنیم».

واشنگتن تایمز ضمن پخش مستقیم اجلاس جهانی ایران آزاد در پاریس نوشت: «دهها هزار ایرانی با شرکت در تظاهرات در برلین نقشه‌مسیر مریم رجوی برای جمهوری دموکراتیک را تأیید کردند». واشنگتن تایمز در ادامه با اشاره به حمایت بسیاری از رهبران جهان از آلترناتیو دموکراتیک خاطرنشان کرد: «۴هزار قانونگذار از ۵۰کشور از جمله ۳۴ اکثریت پارلمانی به ۱۳۷رئیس دولت سابق یا کنونی وزیران، سفرا و سران سازمانهای بین‌المللی پیوستند. آنها با حمایت از طرح ۱۰ماده‌یی مریم رجوی و کانون‌های شورشی مجاهدین خلق خواهان نامگذاری سپاه پاسداران رژیم ایران در لیست سازمانهای تروریستی شدند».

یاوانیوز از آلبانی در مطلبی با عنوان «اپوزیسیون دموکراتیک ایران در برلین و پاریس "قدرت" خود را نشان می‌دهد» می‌نویسد: «چند ده‌هزار ایرانی روز شنبه ۲۹ ژوئن در ببل پلاتز برلین گردهم آمدند تا مستقیماً به کنفرانسی در پاریس وصل شوند... همزمان کنفرانسی در پاریس با حضور مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت و تعداد زیادی از سیاستمداران برجسته بین‌المللی از جمله مایک پنس، استفان هارپر، مایک پمپئو، لیز تراس، جان بولتون، هم‌چنین یک هیأت دو حزبی از پارلمانهای ملی اروپا به‌صورت آنلاین به تجمع برلین پیوستند».

خبرگزاری فرانسه در وایر آلمانی خود دربارهٔ تظاهرات ایرانیان در برلین نوشت: ایرانیان در برلین علیه رژیم ایران و انتخابات آن دست به تظاهرات زدند. مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران که از فرانسه سخنرانی می‌کرد، در یک ویدئو کنفرانس تحریم انتخابات را سیلی بر صورت حاکمان ایران دانست.

خبرگزاری رویترز در حالی که بیش از ۵۰عکس و ویدئو از تظاهرات و گردهمایی جهانی ایران آزاد در برلین و پاریس منتشر کرد، با برجسته کردن محورهایی از موضوعات مطرح شده در اجلاس جهانی ایران آزاد نوشت: «یک اجلاس ۳روزه با گردهم آوردن سخنرانان برجسته جهان به موضوعات کلیدی در مورد تهدیدات ناشی از رژیم موجود، جایگزین مناسب و ضرورت اتخاذ سیاست درست برای آینده ایران و حمایت از برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی پرداخت».

کهکشان پیروزمند مقاومت مردم ایران در بازتاب جهانی پرفروغش سیاهی شرم‌آور «سانسور قرن» را درهم شکست و همزمان با «نه» بزرگ مردم ایران به دیکتاتوری و دو پتک سنگین تحریم سراسری بر اصل ولایت فقیه، طنین عزم راسخ مردم ایران برای سرنگونی استبداد دینی و برقراری جمهور دموکراتیک بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/49ff7e46-34dc-45e5-848f-8010245bebb9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات