728 x 90

باز هم «خطا»، باز هم مرگ!

خودزنی دریایی رژیم آخوندی
خودزنی دریایی رژیم آخوندی

در روزهایی که کشورهای جهان تمام هم و غم و انرژی و تمرکز و منابع مالی و انسانی خود را برای تحقیق حول درمان و تولید واکسن کرونا گذاشته‌اند، نظام آخوندی به موشک‌پرانی به زمین و آسمان می‌پردازد و «اقتدار» نمایی می‌کند. اما در همین‌گونه اقدامات هم بدون آدم کشی نمی‌تواند کار را به انجام برساند.

روز یک‌شنبه مزدوران گماشته‌ٔ خامنه‌ای با اشتباهی تازه یک ناو قدیمی متعلق به ارتش را هدف موشک‌ قرار داد. در ابتدا به‌رسم ولایی تنها از یک «حادثه» برای یک «شناورسبک» خبر دادند و یک کشته! اما در نهایت روشن شد که موشک کروز شلیک شده از ناو «جماران»، ناو خودی «کنارک» را در جریان رزمایش دریایی، مورد هدف قرار داده که به اعتراف برخی منابع حکومتی منجر به مرگ دست کم ۱۹تن از کادرهای ناو کنارک و زخمی شدن ۱۵تن دیگر شده است!

تازه‌ترین قربانی و تقلیل ناو «کنارک» به «شناور سبک»!

ناو کنارک که ساخت هلند و بازمانده از رژیم پهلوی بود، پس از انجام تعمیرات، در سال ۹۷ دوباره با هیاهوی تبلیغاتی نظام آخوندی به آب انداخته شد. این ناو ۴۷ متر طول، هشت و نیم متر عرض، و ظرفیت حمل ۱۰۰ نیرو و ۴۶۰تن بار را داشته است.

اما مهره‌های همیشه دروغ‌پرداز حاضر در صحنه، وقتی به سودشان نباشد، با دجالیت شناخته‌ شده‌ٔ آخوندی «ناو» را ناگهان «شناور سبک» می‌کنند تا به نوعی قضیه را نه چندان با اهمیت جلوه دهند.

این پدیده را می‌توان در اعلام تلفات حادثه نیز یافت. در حالی که تا صبح روز پس از واقعه، مهره‌های حکومتی تنها یک کشته و چند زخمی برای این حادثه اعلام کردند. «مهران امینی‌فرد» رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: «در مجموع ۱۶نفر به بیمارستان امام علی(ع) انتقال یافتند که یک نفر فوتی، سه نفر سرپایی درمان، ۲نفر در مراقبت‌های ویژه و یک نفر جراحی و ۱۲نفر تاکنون بستری هستند». اما به‌زودی ناگزیر از اعتراف گردیدند که ۱۹ کشته و ۱۵ زخمی وجود دارد.

بیانیه روابط عمومی ارتش تحت‌امر خامنه‌ای تنها به «دچار حادثه» شدن کنارک اشاره می‌کند. اما در رسانه‌های حکومتی به‌نحوی که مزدوران خامنه‌ای را زیر تیغ نبرند، تنها یک «اشتباه محاسباتی» را عامل حادثه ذکر کرده و نوشته‌اند:

«گفته می‌شود ناوچه کنارک مأمور انتقال هدف در محدوده آتش و تست موشک کروز بوده است و پس از انجام مأموریت خود به‌دلیل نداشتن فاصله کافی از هدف، مورد اصابت موشک شلیک شده از ناوچه جماران قرار گرفته است».(خبرگزاری حکومتی ایلنا ۲۲اردیبهشت) بنابراین همگی باید نتیجه بگیرند که گویا تقصیر «کنارک» بوده که از هدف فاصله نگرفته؛ در نتیجه موشک کروز شلیک شده از «جماران»، خیلی معمولی به این ناو برخورد کوچکی کرده و...

در زمین و آسمان و دریا، «ایرانی» می‌کشند!

عملکرد شش ماهه‌ٔ گذشته‌ٔ نیروهای نظامی تحت‌امر خامنه‌ای را می‌توان خلاصه و نمای کامل چهار دهه حیات ننگین و خیانت‌بار حکومت آخوندی دانست.

هنوز خون بیش از ۱۵۰۰ شهید آبان ۹۸ که با مسلسل و کلت و تبر سپاهیان نظام آخوندی به در و دیوار و سنگفرش شهرهای ایران ریخته بود خشک نشده بود که این بار سپاه با موشک، آسمان را به خون کشید و ۱۷۶ انسان بی‌گناه را با «خطای حیوانی» خودش به کام مرگ فرستاد.

پس از آن باز همین مزدوران خامنه‌ای بودند که باعث مرگ بیش از ۷۰نفر دیگر در نمایش جنازه گردانی پاسدار ترکیده‌ٔ نظام، شدند. نتیجه‌یی که از این نمایش مسخره‌ و فاجعه‌بار تبلیغاتی گرفته شد این بود که وقتی پای منافع تبلیغاتی نظام در میان است، حتی کشته شدن دهها تن از میان مدافعان نظام هم اهمیتی ندارد.

کمی پس از این حوادث و در حالی که مردم هنوز در مطالبه‌ٔ خون شهدای آبان و هواپیمای اوکراینی بودند که ماهان ایر نظام (که باز آن هم در خدمت سپاه است) ویروس مرگبار کرونا را از چین به ایران منتقل کرد و حاصل آن تا اینجا، از دست رفتن جان بیش از ۴۱هزار ایرانی شده است. این‌بار میلیون‌ها مردم ستم‌زده‌ٔ ایران، قربانی منافع تجاری سپاه شدند!

بله؛ واقعیت این است که این نظام، ایرانی «معترض» را می‌کشد؛ ایرانی «نخبه» را می‌کشد؛ «جامعه» ایران را می‌کشد و اکنون حتی «خودی» ها را هم می‌کشد!

شاید قابل تأمل باشد که نظام آخوندی، در حالی که توانایی تشخیص هواپیمای بزرگ مسافربری از موشک چندمتری کروز را ندارد؛ در حالی که به‌جای یک هدف در یک رزمایش، ناو خودی را مورد هدف قرار می‌دهد و در درگیری با «دشمن فرضی»! ۴۰ کشته و زخمی به جای می‌گذارد؛ در ادعایی تازه‌تر و شگفتی‌آور از بلاهت و وقاحت، مدعی «بهترین مدیریت» کرونا در جهان هم هست! آن هم با بیش از ۴۱هزار جان از دست رفته.