728 x 90

بنرهای «ممنوعه» در تهران و مشهد؛ آنچه نباید می‌شد، اما شد!

سخن روز
سخن روز

 

شبانگاه ۱۱فروردین، بسیاری از مردم تهران و مشهد بر فراز دو پل بلند که از روی بزرگراهها می‌گذشت، تصاویر و حرفهای به‌شدت «ممنوعه»یی را دیدند که پیام امید، شورش، جنگاوری، مقاومت و سرنگونی داشت.

دو بنر بزرگ با تصویر رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت، خانم مریم رجوی با نوشته‌های درشت و ممنوعه: «مریم رجوی: می‌توان و باید رژیم ولایت فقیه را سرنگون کرد» و «مرگ بر خامنه‌ای و درود بر رجوی».

ساعتی پیش از آن، دو تیم کانون شورشی با طراحی مشخص و دقیق، با نفوذ به تور اختناق خامنه‌ای که به‌ویژه در پایتخت و کلان شهرهایی مانند مشهد دو چندان است، این دو بنر بزرگ و امیدبخش را نصب کردند.

گزمه‌های خامنه‌ای که گمان می‌کردند با انبوه نیرو و دوربینهای جاسوسی می‌توانند از ابتکارعمل کانون‌های شورشی جلوگیری کنند، باز هم غافلگیر شدند و رزمندگان آزادی ماشین سرکوب خامنه‌ای را به‌سخره گرفتند.

این غافلگیری در عین آمادگی کامل سرکوبگران بود. چرا که در مشهد، تهران، کرج و... در آستانهٔ نوروز و روزهای بعد از آن، مردم زیرسرکوب بنرهای بزرگی را دیدند که نور امید را در سیاهی اختناق، ساطع می‌کرد:

-مشهد-۵فروردین: بنر: «زن مقاومت آزادی»

-تهران، اتوبان امام علی- ۲۹ اسفند- بر روی پل عابر پیاده: «با می‌توان و باید، خورشید ما برآید»

-تهران، اتوبان امام علی- ۲۹ اسفند- بر روی پل عابر پیاده: «زن، مقاومت، آزادی»

-تهران- ۲۲ اسفند- بنر: «مسعود رجوی: آتش و آتشفشان خشم خلق در راه است»

-کرج-۱۵ اسفند- بنر: «مسعود رجوی: شاه سلطان ولایت مرگت فرا رسیده؛ آتش جواب آتش»

بنابراین، گزمه‌های خامنه‌ای، علم‌الهدی و ارگانهای سرکوب در آماده‌باش کامل بودند؛ اما شد آنچه نباید می‌شد!

چرا نباید می‌شد؟

چون:

یکم: تابلوی راهنما به‌سمت «سرنگونی» است

دوم: با «می‌توان و باید» بر حتمیت سرنگونی به‌شرط پایبندی نسل جوان به استراتژی «آتش جواب آتش» تأکید می‌کند

سوم: با شعار پیشرو «زن، مقاومت، آزادی» راه سرنگونی رژیمی زن‌ستیز و رسیدن به‌آزادی را نشان می‌دهد که از پیشتازی زنان انقلابی، مقاومت و ایستادگی می‌گذرد؛ آن هم در میانهٔ هیاهوی بوقهای استعماری و مدعیان قلابی اصلاحات برای تبلیغ «بی‌هزینگی» و تن‌دادن به «زندگی» زیر حاکمیت دیکتاتوری، به‌جای شورش، عصیان، قیام

چهارم: نام‌های سرخ «مجاهد» و «رجوی» که بر این بنرها حک شده است، بر مرگ «شاه سلطان ولایت» با استراتژی «آتش» تأکید دارد؛ خط بطلان می‌کشد بر توطئه‌های مشترک سپاهی-ساواکی برای سرهم کردن آلترناتیو‌های باسمه‌یی جهت فریب جوانان و ممانعت از گرایش روزافزون آنها به مسیر و راه‌حل واقعی و آلترناتیو سرنگون‌کننده و کانون‌های شورشی آن

بله! از منظر خامنه‌ای و گزمه‌هایش، به‌این دلایل این بنرها سرخ سرخ و کاملاً ممنوعه است و به‌هیچ عنوان نباید نصب می‌شد!

اما وقتی شد، پیامش این است که تور اختناق هر چند گسترده، اما پوسیده است؛ تنها با خطر کردن، انتخاب پرداخت هزینه، می‌توان ابتکارعمل را به‌دست گرفت، به‌تور اختناق خامنه‌ای نفوذ کرد و زمینهٔ پاره کردن آن، که مأموریت کانون‌های شورشی است را فراهم نمود و راه قیامی آتشین برای سرنگونی را باز کرد.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/427b2f34-9d2f-4e90-addc-1fb32fdc7bab"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات