728 x 90

بنیادی علیه مستضعفان

روستای ابوالفضل در کیان‌شهر اهواز
روستای ابوالفضل در کیان‌شهر اهواز

بنیاد مستضعفان با سرهم کردن احکام قانونی و ادعای تملک بر اراضی روستای ابوالفضل در کیان‌شهر اهواز به ساکنان آن اولتیماتوم داد تا به‌رغم سکونت سی ساله در این روستا خانه و کاشانهٔ خود رها کرده و این روستا را ترک کنند.

زندانی کردن مستضعفان توسط بنیاد مستضعفان

کارگزاران این مؤسسه فساد و دزدی موسوم به مستضعفان که تماماً در تیول ولی‌فقیه قرار دارد، تا آنجا پیش رفته‌اند که حتی شماری از کسانی ‌را که در قبال این زورگویی ایستادگی کرده بودند، دستگیر و روانهٔ زندان کرده‌اند تا وظیفهٔ خامنه‌ای در قبال مستضعفان را تمام و کمال انجام دهند!

به گزارش خبرگزاری هرانا (۳۰مرداد۹۹) به‌نقل از خبرگزاری حکومتی مهر «در یک سال اخیر ساکنان روستای حضرت ابوالفضل اهواز با احکام بنیاد مستضعفان که ادعای مالکیت خانه‌هایشان را دارد، مواجه شده و اکنون ۳۰۰ خانوار ترس از دست دادن خانه‌هایشان را دارند».

به این ترتیب بنیاد فساد و چپاول خامنه‌ای با وجود کرونا و گرمای طاقت‌فرسا و به‌رغم وضعیت وخیم اقتصادی در این منطقه، ساکنان مستضعف را در تنگنا گذاشته است تا سرپناه آنها را تخریب و تصاحب و به دارایی‌های میلیاردی خود منضم کند.

تقارن قابل تأمل

این رویداد بدون تردید اولین نمونه از غارت، دست‌اندازی و تعرض بنیاد مستضعفان به حقوق و دارایی‌های مردم محروم نیست اما تقارن آن با فاش‌گویی‌های «قطره‌چکانی» و مصلحتی فتاح رئیس این بنیاد که گوشه‌یی از دزدی و فساد در رده‌های بالای نظام را برملا کرده بود، بسیار قابل تأمل و حاوی واقعیاتی چند است.

تهدید بنیاد کذایی به تخریب منازل و اصرار به بی‌خانمانی و آوارگی اهالی روستای ابوالفضل جهت تصرف و تصاحب زمینهای آنان بار دیگر اثبات می‌کند اموال و امکاناتی که بر اساس افشاگری فتاح بی‌دریغ به کارگزاران و ایادی رژیم بذل و بخشش می‌شود، از کجا به‌دست می‌آید؟ و چگونه میلیون‌ها تن از مستضعفان بهای سنگین این چپاول‌ها را با تیره‌روزی، بی‌خانمانی و گرسنگی خود می‌پردازند.

هم‌چنین محرومان در صورت اصرار به حفظ تنها سرپناه خود کارشان به زندان و مجازات می‌کشد. اما در عوض گردن‌کلفت‌های نظام حتی پس از فاش شدن تصرف اموال و اماکن عمومی باز هم مورد حسابرسی قرار نمی‌گیرند و کماکان با دست باز و بدون هیچ حسابرسی به دزدی‌های میلیاردی از اموال عمومی ادامه می‌دهند و وقتی هم که بر حسب اتفاق و به شکل ناخواسته لو می‌روند، مورد حمایت خامنه ای (بخوانید رئیس دزدان) واقع می‌شوند.

بنیاد مستضعفان بدون مستضعف

مسألهٔ ساکنان روستای ابوالفضل و اصرار بنیاد کذایی مستضعفان به بی‌خانمانی و آوارگی ۳۰۰ خانوار محروم که به مدد زد و بند و همکاری با قضاییهٔ فاسد رژیم صورت گرفته، چنان بیخ پیدا کرده که روزنامه‌های حکومتی ناگزیر شده‌اند نسبت به آن واکنش نشان دهند. روزنامهٔ حکومتی همدلی (۱شهریور۹۹) با مقایسهٔ عملکرد بنیاد مستضعفان در قبال دزدی‌های «سازمانها و شخصیت‌های خاص» و اهالی روستای ابوالفضل نوشته:

«اگر چه پرویز فتاح تصمیم گرفت گفته‌های خودش را در آن برنامه تلویزیونی پس بگیرد، اما با این تکذیب و البته اقدام بنیاد در گرفتن حکم تخریب خانه‌های روستای «ابوالفضل» چیزی جزء یک پارادوکس در ذهن مخاطب باقی نمی‌گذارد؛ پارادوکسی که به‌نظر می‌رسد اگر بنا داشت در حق سازمانها و شخصیت‌های خاص اجحاف نکند، این بار دارد در حق اهالی این روستا چنین اجحافی را انجام می‌دهد».

همدلی در ادامه بنیاد مستضعفان را «بنیاد مستضعفان بدون مستضعف» خوانده و افزوده:

«بنیادی که نمی‌تواند حقی را و سهمی را از سازمانهای پر قدرت بگیرد و در عوض به‌راحتی با کسانی که باید زیر نظر همین سازمان باشند برخورد می‌کند».

بیت ولایت منبع اصلی فساد

بر کسی پوشیده نیست که از همان ابتدای تأسیس بنیاد مستضعفان در سال۵۷، هدف رسیدگی و کمک به مستضعفان نبوده و خمینی ملعون ریاکارانه تحت نام «مستضعفان» این مؤسسه فاسد را برای چپاولگری و مقاصدی غیر از آن که مدعی بود، بنا نهاد. مقاصدی که اینک پس از گذشت ۴دهه بسیار عیان است. اما اکنون که در اثر بحرانهای عدیده و درماندگی رژیم موقعیت ولی‌فقیه به‌شدت تضعیف شده، به تدریج گوشه‌هایی از دزدی و فساد در ارگانهای وابسته به او برملا می‌شود. این روندی است که در آینده شدت بیشتری خواهد گرفت و باعث می‌شود که ابعاد بیشتری از فساد در بیت ولایت به‌عنوان منبع اصلی فساد از پرده بیرون بیفتد.