728 x 90

به‌خطر افتادن «امنیت کشور» یا امنیت نظام؟!

تجمع بازنشستگان در جلوی مجلس رژیم آخوندی - ۱۲دی ۹۷
تجمع بازنشستگان در جلوی مجلس رژیم آخوندی - ۱۲دی ۹۷

هشدار نسبت به وضعیت انفجاری جامعه و تنگ‌تر شدن حلقهٔ انزوای جهانی رژیم نقل محافل باندهای حکومتی شده است.

روز ۱۱دی ۹۷ یک عضو مجلس ارتجاع نسبت به تراکم بحران داخلی کشور هشدار داد و از جمله گفت: «اکنون شاهد عدم تعادل در بخش‌های مختلف زیستمحیطی، آب و کشاورزی و حوزه‌های دیگر هستیم. که متأسفأنه این نابرابری و این عدم تعادل رفته‌رفته منجر به بحرانهای خطرناکی در سطح کشور شده است».

در همین حال کیانپور، یک عضو دیگر مجلس ارتجاع، هشدار داد که معیشت مردم در اثر گرانی‌های بی‌حد به خطر افتاده است.

روزنامهٔ ابتکار وابسته به باند روحانی هم برای به خطر افتادن امنیت نظام به‌خاطر حذف بودجه بهداشت هشدار داد و با اشاره به برخی از آسیب‌های اجتماعی از جمله نوشت: «وقتی به این مجموعه و روابط چرخه‌ای ناشی از آنها نظیر چرخه فقر، بیماری، بیکاری، اعتیاد، بی‌خانمانی و جرم‌زایی بیاندیشیم، متوجه می‌شویم چرا باید تأمین بهداشت و سلامت را... در جنبه‌های امنیتی آن مورد نظر داشت؛ تمام خطراتی که از این بعد‌ کشور ما را در منطقه شکننده‌ای چون خاور‌میانه تهدید می‌کنند». این روزنامه حکومتی با اشاره سربسته به امکان انفجار خشم مردم می‌نویسد این وضعیت «ممکن است تا جایی پیش رود که امنیت کشور را نیز به خطر بیاندازد و آن را نسبت به تهدیدهای درونی و برونی شکننده‌تر کند».(ابتکار ۱۲دی ۹۷)

هشدار دیگر توسط روزنامهٔ آرمان وابسته به باند روحانی است که نوشته: «تحریم عین شطرنج حرفه‌ای، زمان دارد و وقت هر بازیگر برای حرکاتش مشخص است و ترتیب حرکات اهمیت دارد. وقت اصلاح روش‌ها و به‌هم‌ریختن مفروضات تحریم‌کنندگان بی‌پایان نیست».(آرمان ۱۱دی ۹۷)

هشدارها فقط به رسانه‌های باند روحانی محدود نمی‌شوند. به‌عنوان مثال کیهان خامنه‌ای هم با اشاره به بحران بین‌المللی رژیم و نقش مقاومت ایران ابراز وحشت کرده و در مورد سال ۹۸ هشدار داده است: «خروج آمریکا از سوریه، با تمایلات مایک پمپئو و جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و در حقیقت به نوعی با تمایلات(مجاهدین) هماهنگ است که بولتون و پمپئو حامی و بلندگوی اصلی آنها هستند و هدف متمرکز شدن بر تلاش‌های امنیتی و نظامی برای رقم زدن تحولات جدیدی در ایران در سال ۹۸ است».(کیهان ۱۰دی ۹۷)

مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس ارتجاع در جلسه روز سه‌شنبه ۱۱دیماه مجلس، در وحشت از چشم‌انداز تیره و تار حاکمیت و فضیحت مخاصمات درونی آن گفت: «توبه کنید شاید خدا به ما رحم کند توی این اوضاع و احوال ما هم همدیگر را تخریب می‌کنیم برای همدیگر پرونده می‌سازیم از بالا تا پایین آبروریزی می‌کنیم صدا و سیمای جمهوری اسلامی یک حاج‌آقایی را آنجا دعوت می‌کنه لباس روحانیت تنش است میگه من شرم می‌کنم از این مجلس».

این ابراز هراس که هیچ دردی از دردهای نظام را هم حل نمی‌کند ناشی از بن‌بست و بی‌راه‌حلی آن است؛ به‌گونه‌ای که سردمداران و مهره‌های آن به کرات از دردها می‌گویند دریغ از این‌که هیچ‌یک از آنها راه‌حلی پیش پای خامنه‌ای بگذارند. اتفاقاً خودشان نیز با اظهاراتشان باعث تشتت و بحران در درون رژیم می‌شوند. زیرا خودشان هم در دایره این بن‌بست و بی‌راه‌حلی قرار دارند.

مجموعه ‌این بحرانها سردمداران و مهره‌های حکومتی را به این وحشت انداخته است که حادثه و توفانی سهمگین در انتظار حاکمیت است. علی خامنه‌ای و امام جمعه‌هایش به‌ویژه احمد علم‌الهدی نسبت به طرح و برنامه دشمن در زمینه ایجاد توفان در سال ۹۸ به سردمداران و مهره‌های نظام هشدار می‌دهند.

حادثه‌ای که به‌گفته حسن خمینی باعث می‌شود «نقش‌ها»(یعنی نقش مردم و مقاومت ایران به‌عنوان دشمن اصلی و نقش نظام) «دگرگون» شود.

در یک کلام هراس آنها از به خطر افتادن موجودیت حاکمیت است چیزی که رسانه (ابتکار) از آن به‌عنوان «امنیت کشور» نام برد.

اما رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی به عمد تلاش دارند که «تهدید درونی» و «بیرونی» که رژیم را «شکننده‌تر» می‌کند هم‌سنگ و هم‌طراز وانمود کنند.

این یک شگرد معمولی سردمداران و قلم‌زنان حاکمیت آخوندی در رسانه‌های آن است که برای کم‌رنگ کردن تهدید درونی یعنی قیام‌ها و اعتراضات مردم و فعالیت‌های کانونهای شورشی تهدید بیرونی را پررنگ کنند آن‌چنان که علی خامنه‌ای آنجایی که از تهدیدات دشمن در سال ۹۸ سخن گفت این شگرد را بکار برد.

واقعیت این است که این «تهدید درونی» یعنی فعالیت‌های مردم معترض، کانونهای شورشی و حمایت مقاومت سازمان‌یافته از آنها در درون است که عامل تعیین‌کننده و مبنایی در به خطر انداختن امنیت رژیم است و اتفاقاً مشکلات خارجی نظام هم بر پایه این عنصر مبنایی و درونی است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fb1e8941-12d8-4238-8aa5-747b4be7e534"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات