728 x 90

بیانیهٔ ۲۰۰نمایندهٔ مجلس ملی فرانسه

سخن روز
سخن روز

۲۰۰نمایندهٔ مجلس ملی فرانسه با امضای بیانیه‌یی که قبل از انحلال و خاتمه کار این مجلس اعلام شد، بار دیگر حمایت خود را از طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای آینده ایران با یک جمهوری دموکراتیک، لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و مبارزهٔ کانون‌های شورشی علیه سپاه اعلام کردند.

رؤسای چهار گروه پارلمانی، ۱۹ تن از رؤسا و نایب‌رئیسان کمیسیونهای پارلمانی، سه تن از رهبران و سخنگویان احزاب سیاسی و سه وزیر سابق در شمار امضاکنندگان بیانیه هستند.

این در شرایطی است که خبرگزاریهای سپاه و اطلاعات و قضاییه جلادان و رادیو- تلویزیون حکومتی دربارهٔ «یورش پلیس فرانسه» به مقر مجاهدین خودشان را خفه می‌کنند!

معاون قضاییه جلادان هم با وقاحتی بی‌مانند از یک معاملهٔ ننگین خبر داده و اعلام می‌کند «این عملیات به‌طور زنده توسط ایران رصد می‌شد».

این تقلای ننگین و سراسیمه از سوی رژیم آخوندی، قبل از هر چیز نیازمندی خلیفهٔ ارتجاع را به قدرت‌نمایی پس از بحران مرگبار هلاکت رئیسی و درماندگی رژیم را در برابر مقاومت و کهکشان ایران آزاد به همگان نشان می‌دهد.

مضحک این‌که قضاییه جلادان هم روز سه‌شنبه در چهاردهمین جلسه دادگاه غیابی مجاهدین به طرز احمقانه‌یی خواستار جلوگیری از تظاهرات ایرانیان آزاده در برلین شده است!

اما ۲۰۰تن از نمایندگان مجلس ملی فرانسه در بیانیهٔ خود، از جمله بر نکات زیر تأکید کرده‌اند:

-قضاییه رژیم ایران که به‌دور از هر نوع استقلال ابزار دست ولی‌فقیه است، به برگزاری دادگاههای فرمایشی علیه مخالفان می‌پردازد تا زمینه صدور تروریسم به خارج از مرزها را فراهم کند.

-مردم ایران در قیامها هر گونه دیکتاتوری از نوع سلطنتی یا مذهبی را رد کردند و خواستار تغییر رژیم برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک شدند.

-مردم ایران شایسته برخورداری از یک نظام دموکراتیک، آزادی اجتماعات و لغو حکم اعدام و برابری جنسی و جدایی دین از دولت هستند، همان موادی که در طرح ۱۰ ماده‌یی خانم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت اعلام شده است.

-طرح ۱۰ماده‌یی خانم رجوی سال گذشته نیز توسط بیش از ۳۶۰۰پارلمانتر از سراسر جهان از جمله اکثریت مجلس ملی فرانسه با۲۹۶نماینده مورد حمایت قرار گرفته است.

- ما جنگ‌افروزی رژیم ایران در خاورمیانه را قویاً محکوم می‌کنیم و خواستار نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران به‌مثابه بازوی اصلی تروریسم و بی‌ثبات سازی در منطقه هستیم.

-از آنجا که رژیم ایران همهٔ راههای فعالیت مسالمت‌آمیز برای تغییر را به گواهی ۷۵۰ کشته در تظاهرات ۱۴۰۱ مسدود کرده است، ما هم‌چنان‌که در مادهٔ ۲ بیانیهٔ حقوق‌بشر و شهروندی آمده است، «مقاومت در برابر ظلم» را «حق طبیعی و خدشه‌ناپذیر» هر شهروند ایرانی می‌دانیم.

-تجسم این حق در ایران، فعالیت کانون‌های شورشی در سراسر کشور علیه سپاه پاسداران است که یادآور پیام تاریخی ۱۸ ژوئن ۱۹۴۰ ژنرال دو گل است که گفت: «هر چه رخ دهد، شعلهٔ مقاومت نباید خاموش شود و خاموش نخواهد شد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/83750336-138b-4bb4-886d-116444d0ce1d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات