728 x 90

بیداد علیه زندانیان قتل‌عام شده‌ در پوش «دادخواهی» - از فتح الله خامنه‌ای

فتح الله خامنه‌ای
فتح الله خامنه‌ای

در تاریخ ۹تیرماه ۱۳۹۹ بیانیه‌یی با ۱۰۴ امضا از «روشنفکران، هنرمندان و فعالان مدنی»، درباره دادخواهی کشتار زندانیان سیاسی در تابستان شصت و هفت منتشر شد. عجالتاً دو سه نکته را که با یک نگاه به متن فراخوان می‌توان دریافت برای همه دوستان و هموطنان خاطرنشان می‌کنم.
الف-برای من واضح است که این قلم و اثر نویسندگان یا شاعران سنگین وزن نیست. قلم‌زنان واقعی این متن مشخص، برای من شناخته شده هستند.آنها منافع و اهداف مشخص و واحدی را دنبال می‌کنند.
هدف اصلی فراخوان این است که درپوش یک حرکت حقوق بشری، ایرج مصداقی را سفید کند و به دروغ به‌عنوان نماینده زندانیان سیاسی قالب کند، به همین خاطر اسم مصداقی در لیست امضا کنندگان وجود ندارد و از او به‌عنوان کوشنده ”خاصه“ که در زمره شاهدان کشتار زندانیان سیاسی بوده، اسم برده می‌شود. اما مصداقی کسی است که 780 زندانی شهادت می‌دهند خط وزارت اطلاعات را پیش می‌برد و در خدمت رژیم است. خودش در مصاحبه با صدای آمریکا معترف است که به‌دلیل نوشتن انزجارنامه اعدام نشده و در خاطراتش هم به شرکت در گشت دادستانی برای شکار مخالفان و نوشتن 5 انزجارنامه اعتراف می‌کند.


ب- پس از پرس و جوهای متعدد برای من ثابت شد که خیلی از امضا کنندگان واقعاً هدف اصلی گردانندگان را که سفیدسازی مصداقی و چماق کردن او بر سر زندانیان ”سرموضع“ بوده نمی‌دانستند یا دقت نکرده بودند که در پوش ”دادخواهی“ چه بیدادی علیه زندانیان قتل‌عام شده که خمینی حکم به نابود کردن آنها داد در جریان است.
اینطور که من فهمیدم برخی امضاکنندگان اساساً نام خود را با اعتماد رفیقانه بدون قرائت دقیق متن به‌خصوص قسمت پایانی آن بر لیست افزودند و واقعاً گمان می‌کردند که صورت مسأله قتل‌عام و دادخواهی است و نه چیز دیگر. حتی یک نفر بمن گفت که گردانندگان به‌صورت زنجیره‌ای و از سر رفاقت قضایا را چفت و جور کردند.


ج- من با شناختی که از خیلی از امضا کنندگان دارم، اعلام می‌کنم که به اعتقاد من آن‌قدر شرافتمند هستند که اگر متن را با دقت خوانده و از هویت و ماهیت سیاسی مصداقی با خبر بودند و می‌دانستند نویسندگان که علم ”دادخواهی“ بلند کرده‌اند، غرض و مقصد اصلی آنها خصومت با مجاهدین است. همه می‌دانند که تمام تلاش و مأموریت مصداقی در این سالیان به فرموده پاک کردن صورت مسأله مجاهدین از جغرافیای سیاسی ایران بوده است. بسیاری از امضاکنندگان اگر این را می‌دانستند هرگز متن با اسم مصداقی را امضا نمی‌کردند. بحث سر اشکالات یا انتقادات مجاهدین نیست، اما حرکت در خط رژیم برای نابود کردن بزرگترین سازمان اپوزیسیون آن‌چنانکه خمینی در قتل‌عام حکم کرد، چیزی جز پادویی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نیست.


د- این فراخوان مملو از تحریف یا فراموشکاری عمدی است:
-در ابتدای فراخوان ادعا شده است که جمهوری اسلامی هزاران زندانی سیاسی را به مسلخ برد ...بی آن که فریاد اعتراضی در داخل و خارج کشور برخیزد. حال آن که در 32 سال گذشته صدها کنفرانس و صدها میتینگ و تظاهرات بزرگ و کوچک درباره قتل‌عام زندانیان سیاسی توسط گروهها و شخصیتهای مختلف و زندانیان آزاد شده و هم‌چنین سازمان مجاهدین که ۹۰ درصد قتل‌عام شدگان عضو و هوادار آن بوده‌اند برگزار شده و کتابهای زیادی هم نوشته شده است. در داخل کشور شمار قابل توجهی به‌خاطر شرکت در مراسم بزرگداشت در خاوران دستگیر شده‌اند و این یکی از جرایم علی صارمی بود که اعدام شد.
- مهمتر این‌که هویت سیاسی قتل‌عام شدگان در این فراخوان عمداً توسط گردانندگان پنهان شده است. آیا این تصادفی است که فتوای خمینی برای قتل‌عام «منافقین » را مسکوت می‌گذارد؟
- فراخوان به عمد شهادتها و اسناد زندانیان سازمان مجاهدین در ادامه بازداشت حمید نوری و هم‌چنین سؤالات بی‌پاسخ در مورد ترفندها و اطلاع قبلی رژیم از این دستگیری را نادیده می‌گیرد .
خلاصه کنم: با تأکید بر ضرورت محاکمه عادلانه دژخیم حمید نوری و دیگر مسئولان و دست‌اندرکاران قتل‌عام سال ۱۳۶۷ خاطرنشان می‌کنیم این فراخوان که با اسم مصداقی عملاً در خدمت جمهوری اسلامی قرار دارد، یک درس بزرگ برای همه روشنفکران و فعالان سیاسی در خارج کشور دارد که در دام توطئه‌های فریبنده اطلاعات نظام در اشکال گوناگون آن نیفتیم.

فتح الله خامنه‌ای
۱۳ تیر ۱۳۹۹
https://www.facebook.com/fatholah.khamenei

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bd7005a5-32fe-4f41-8997-dc73f9e6f581"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات