728 x 90

ترس از تنش و ریزش درونی به‌رغم جنگ‌افروزی

سخن روز
سخن روز

خلیفهٔ ارتجاع می‌خواست روی سیل خون مردم غزه و با موج اعدامها و ارعاب عمومی با قیام مقابله کند و در درون نظام پروژه «انقباض و یک‌دست‌سازی» را پیش ببرد و روحیه بسیجیان و نیروهای خلص سپاه را تقویت کند.

اکنون دو ماه پس از جنگ، پاسدار حاجی‌زاده سرکرده جنایتکار هوا فضای سپاه پاسداران که یک قلم در پرونده‌اش قتل ۱۷۶مسافر بی‌گناه هواپیمای اوکراینی را دارد، سخنانی خطاب به بسیجیان می‌گوید که حاکی از هراس شدید از ریزشها و تنشهاست.

وی روز ۱۰آذر ۴۰۲ پس از اشاره به این‌که «ما در این چهل سال دیدیم که از مرجع تقلید چپ کرد تا وزیر و وکیل و فرمانده در همه اقشار داشتیم از همه اقشار»، تعارفات را کنار گذاشته و می‌گوید: «فکر نکنیم که ما مبرا هستیم! ما باید از بسیجی بودن خودمان، از انقلابی بودن خودمان، از مؤمن بودن خودمان ابتدا پاسداری کنیم. اول باید مراقب خودمان باشیم».

قاتل مسافران هواپیمای اوکراینی این موضوع را مهم‌ترین تهدید و مسألهٔ اصلی نظام در شرایط انفجاری جامعه توصیف کرد و افزود: «این مهم‌ترین مسأله است ما اول باید خودمان را دریابیم بعد بتوانیم به دیگران کمک بکنیم... فکر نکنیم مرگ فقط برای همسایه است نه اینجوری نیست مراقب خودمان باید باشیم».

حاجی‌زاده در ادامه با یادآوری دهها هزار دانش‌آموزی که خمینی پتوپیچ روانهٔ میدانهای مین کرد تا در سایهٔ جنگ‌افروزی، جبهه حق و باطل و ارزش‌ها را مخدوش کند گفت: «در تشخیص جبهه حق و باطل دقیق عمل بکنید بعضی اوقات فتنه فضا را فرا می‌گیرد و جای ارزش و ضدارزش جابه‌جا می‌شود... بیشترین جمعیتی که از اقشار مختلف کشور در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کردند بخش دانش‌آموزی و نوجوانان کشور بودند. بیشترین شهید را هم از این بخش ما داریم. ۳۶ هزار شهید، جمعیت کثیری از نوجوانان، خب آن زمان تشخیص حق از باطل خیلی ساده و مشخص بود».

هراس از ریزش و تنش در درون نظام، محدود به پاسدار حاجی‌زاده نیست. پیش از او مشاور سرکردهٔ کل سپاه پاسداران نیز اعتراف کرد: «ما امروز در جنگ شناختی و ادراکی مورد هجمه دشمن واقع شده‌ایم آدمهایی که تا دیروز کنار ما بودند با ما بودند، به روحانیت و مراجع اعتقاد داشتند عوض شدند» (پاسدار ابراهیم جباری در شبکهٔ حکومتی سهند ـ ۳آذر ۱۴۰۲).

رنگ باختن حنای جنگ‌افروزی و انزوا و برملا شدن دم مار، وحشت از شعله‌ور شدن جنگ اصلی و سرنوشت‌ساز بین مردم و حاکمیت و گسترش بحرانهای درونی، ارکان نظام را می‌لرزاند. در این باره رئیس قضاییه جلادان در جمع بسیجی‌های وارفته می‌گوید: «اگر همهٔ ما و همهٔ آحاد، نسبت به فتنه‌انگیزی‌ها، توطئه‌ها، جنگ نرم، جنگ سخت، جنگ ترکیبی آگاهی لازم نداشته باشیم، اگر بصیرت لازم نباشد، از جایی ضربه می‌خوریم که نمی‌دانیم آن کجا بود و چه شکلی این ضربه را خوردیم! غافلگیر می‌شویم!... گاهی وقتها غفلت می‌کنیم حتی بچه‌های حزب‌اللهی به جون هم می‌افتند همدیگر را تخریب می‌کنند» (آخوند اژه‌ای ـ ۳۰آبان).

پس از آن هم ولی‌فقیه ارتجاع در دیدارش با سرکردگان و مزدوران بسیجی در ۸آذر تذکراتی به آنها داد که حاکی از تنش در بین خودیها، یعنی همانهایی است که به‌قول او «ولایت فقیه را قبول دارند».

خامنه‌ای می‌گوید: «از دوقطبی‌های کاذب بپرهیزید در کشور هی دوقطبی درست می‌کنند طرفدار زید، طرفدار امر، طرفدار فلان فکر، این حرفها چیست؟ آن کسانی که مبانی شما را، اصول شما را و دین شما را، انقلاب شما و ولایت فقیه را قبول دارند برادر شما هستند. حالا گیرم یک اختلاف سلیقه‌ای هم با شما داشته باشند. یکی از چیزهایی که انسان واقعاً باید از آن شکوه کند و گله کند بعضی از اظهارات در این فضای مجازی است. سر یک چیز بیخود این به آن می‌پرد آن به این می‌پرد. پرهیز کنید! شما که بسیجی هستید نکنید».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3ed02ae6-002e-45d3-a573-6acbab35f5bd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات