728 x 90

تظاهرات مردم کازرون ـ ویژگی‌ها و درسهای آن

تظاهرات مردم کازرون
تظاهرات مردم کازرون

این هفته تظاهرات مردم کازرون توسط پاسداران جنایتکار به خون کشیده شد. قیامی که در داخل و خارج کشور انعکاسات گسترده‌یی داشت و بار دیگر توجهات را به خواست مردم ایران جلب کرد. این قیام دارای پیام‌ها و ویژگیهای زیر هم برای مردم کازرون و مردم ایران و هم برای نظام آخوندی بود.

«رادیکالیسم» ویژگی اول تظاهرات مردم کازرون

رادیکالیسم و حالت تهاجمی آن در شعارهای مردم و در صحنه عمل آنها علیه نیروهای سرکوب رژیم مشهود بود. وقتی مردم شعار وای به روزی که مسلح شویم را دادند، خامنه‌ای برآشفت و نیروهای سرکوبگر او که قبل از آن در وحشت از شعله‌ور شدن بیش‌از‌پیش قیامهای مردمی به روی جمعیت آتش باز نمی‌کردند در کازرون این مرز را رد کرده و به تظاهر کنندگان شلیک کردند.

مردم نیز در مقابل عکس‌العمل نشان دادند و تمامی مظاهر حکومتی نظیر پاسگاه پلیس، خودروهای پلیس و... را به آتش کشیدند،که صحنه‌هایی از این اقدامات دلیرانه مردم در فضای مجاری منتشر شد.

«ایستادگی و پایداری»‌ ویژگی دوم تظاهرات مردم کازرون

ایستادگی و پایداری مردم و به‌ویژه جوانان ویژگی دوم قیام مردم کازرون است. آنان با دست خالی در مقابل گلوله و یورش نیروهای وحشی ضدشورش ایستادند، و درس جانانه‌یی به آنها دادند.

این همان پایداری است که مجاهدین در اشرف و لیبرتی الگوی آن شدند وقتی که به مدت ۱۴سال با دست خالی در برابر زرهی و هاموی و حملات گله‌های نیروی قدس و حملات موشکی و انواع و اقسام توطئه‌های رژیم آخوندی ایستادگی کردند. این پایداری اکنون الهام‌بخش جوانان قیام‌کننده در سراسر میهن و در خیابانهای کازرون شده است تا یک بار دیگر اثبات کنند اراده فرزندان رشید این خاک برای آزادی وطن شکست ناپذیر است.

«گستردگی» ویژگی سوم تظاهرات مردم کازرون

یکی از ویژگیهای مهم قیام کازرون همبستگی، اتحاد و فراگیر بودن اعتراض و قیام بود، هم زمان با تظاهرات مردم کازرون، بازاریان شریف نیز دست به اعتصاب زده، مدارس و ادارات و ... تعطیل شد و شهر یکپارچه برخاسته بود.

حضور گسترده زنان ویژگی چهارم تظاهرات مردم کازرون

نقش برجسته زنان در قیام مردم کازرون برجسته بود. زنان و دختران دلیر کازرونی با سنگ و هر آنچه که در اختیار داشتند به نیروهای سرکوب حمله می‌‌کردند و مزدوران را فراری می‌داند، نظیر آن اقدام شیرزن کازرونی که رو درروی مزدوران می‌خروشید، در میان مجروحان نیز چند شیرزن کازرونی بودند.

«ضعف حاکمیت» ویژگی پنجم تظاهرات مردم کازرون

حاکمیت آخوندی در مقابله با اراده قیام‌کنندگان به‌وضوح ناتوان بود. مزدوران و نیروهای سرکوبگر محلی در برابر قیام‌کنندگان یارای مقاومت نداشتند، و رژیم مجبور شد از شیراز، کاشان، تهران و بوشهر نیروهای ضدشورش وارد کند.

واکنش حاکمیت آخوندی نسبت به این قیام ضعف و ترس بود. وزارت کشور مجبور شد طرح تقسیمات کشوری در رابطه با کازرون را متوقف کند، امام جمعه رژیم در کازرون هم گفت خودش برای مراسم تشییع شهدای کازرون می‌رود!...

 

افشای بیش‌از‌پیش ماهیت اصلاح‌طلبان قلابی ویژگی ششم تظاهرات مردم کازرون

این قیام بار دیگر ماهیت اصلاح‌طلبان قلابی را برملا کرد. زیرا در جریان قیام مردم کازرون باندهای اصول‌گرا و به‌اصطلاح اصلاح‌طلب مانند قیام دیماه سال۹۶ همدست بودند.

در رابطه با قیام کازرون اسحاق جهانگیری معاون آخوند حسن روحانی گفت باید موضوع کازرون جمع شود. مردم کازرون در کف خیابان او را مفتضح کردند و نشان دادند آنچه که جمع شدنی است بساط «اصلاح طلبی» قلابی است. کازرون یک بار دیگر نشان داد که «اصلاح طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا»

«جلب توجهات بین‌المللی»‌ ویژگی هفتم تظاهرات مردم کازرون

قیام مردم کازرون نه تنها از حمایت گسترده ایرانیان خارج از کشور برخوردار شد. بلکه توجهات بین‌المللی را بیش‌از‌پیش به قیام مردم ایران جلب نمود.

درخارج کشور هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران و اشرف‌نشانها در پایتختها و شهرهای مختلف تظاهرات کردند و صدای قیام‌کنندگان کازرون را به گوش مردم جهان رساندند.

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در پیامی، خواستار اعزام هیأت تحقیق بین‌المللی به کازرون شد و جامعه بین‌المللی را به حمایت از مردم کازرون فراخوندند.

سخنگوی دبیرکل ملل‌متحد فرحان حق گفت باید حق مردم ایران برای تظاهرات به‌رسمیت شناخته شود، و ما اوضاع را از نزدیک دنبال می‌کنیم. وزیر خارجه هلند نیز از حق تظاهر کنندگان دفاع کرد.

وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو طی پیامی سرکوب مردم کازرون را محکوم کرد و از قیام آنها حمایت کرد، سناتور مارکو روبیو کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری آمریکا هم از تظاهرات مردم کازرون حمایت کرد. وزیر خارجه هلند نیز از حق تظاهر کنندگان دفاع کرد.

کلام آخر این‌که قیام مردم کازرون شعله‌ای از قیام تمام مردم ایران علیه حاکمیت آخوندی است. هیچ چیز نمی‌تواند امواج قیام مردم ایران علیه این رژیم جنایتکار و فاسد را متوقف کند.