728 x 90

جان بولتون: ما منتظریم تا با برزیل در مورد ونزوئلا، ایران و چین همکاری کنیم

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا طی پیامهایی درباره دیدار و کنفرانس مطبوعاتی رئیس‌جمهور آمریکا و برزیل گفت: رئیس‌جمهور آمریکا یک دیدار کاری و ضیافت ناهار با رئیس‌جمهور برزیل داشت.

آنها بر شراکتی جدید و تاریخی در زمینه‌هایی مانند دفاع و امنیت، تجارت، ونزوئلا و رژیم ایران تأکید مجدد کردند. ما منتظریم تا با آنها در مورد ونزوئلا، ایران و چین همکاری کنیم.

لازم به یادآوری است که جان بولتون روز یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷ در مصاحبه با ای.بی.سی نیوز به تهدید تروریستی از جانب رژیم ایران اشاره کرد و گفت: آنهایی که گفته‌اند تهدید تروریستی از جانب رژیم ایران محو می‌شود و این رژیم مانند همه کشورهای دیگر مجدد یک کشور معمولی خواهد شد، این در مورد رژیم ایران واقعیت نداشته است. آنها هم‌چنان تحت سلطه یک حاکمیت مذهبی افراطی قرار دارند.

بولتون همچنین طی پیامی به‌ مناسبت سالگرد برجام گفت: امروز سومین سالگرد توافق وحشتناک اتمی رژیم ایران است که به تهران میلیاردها دلار در تسکین تحریم‌ها داد اما به جاه‌طلبیهای هسته‌یی، آزمایشات موشکی، حمایت از تروریسم و توسعه‌طلبی‌ منطقه‌یی آن پایان نداد. از شما پرزیدنت ترامپ برای پایان دادن به این معامله و اعمال ماکزیمم فشار تشکر می‌کنم.

 

پیش از این جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا طی پیامی که دوشنبه ۲۲ بهمن ۹۷ به‌ مناسبت سالگرد انقلاب ضدسطلنتی ارسال کرده بود خطاب به خامنه‌ای گفته بود: به‌خاطر همه گزافه‌گویی‌ها و همه تهدیدات علیه جان رئیس‌جمهور آمریکا، تو مسئول ترور و وحشت‌آفرینی مردم خودت و وحشت آفرینی در جهان به‌طور عام هستی. فکر نمی‌کنم تو سالگردهای چندانی برای جشن داشته باشی.

 

جان بولتون مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ در پیامش گفت: در این هفته رژیم ایران سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار کرد. این ۴۰سال چطور گذشته است؟ بر مردم ایران استبداد را حاکم کرده و مردم جهان را ترور و وحشت‌زده کرده است.

 

رژیم ایران به تلاش برای کسب سلاح اتمی ادامه داده است تا مردم صلح‌دوست در سراسر جهان را مورد تهدید قرار بدهد و موشکهای بالستیک را توسعه داده تا برای پرتاب تسلیحات اتمی از آنها استفاده کند.

 

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ افزود: رژیم ایران با حاکمیت آیت‌الله‌ها بانکدار مرکزی تروریزم شده و نیروی متعارف نظامی‌اش را به سراسر خاورمیانه در یمن، در عراق و در سوریه گسترش داده است.

شاید بیش از همه مردم ایران باشند که رنج بسیاری دیده‌اند. در حال حاضر بیکاری در بالاترین سطح خود می‌باشد، تورم بیش‌ از‌ پیش بالاست، ارز ایران سقوط کرده است.

 

جان بولتون خطاب به خامنه‌ای گفت: بنابراین آقای آیت‌الله خامنه‌ای به‌خاطر همه گزافه‌گویی‌ها و همه تهدیدات علیه جان رئیس‌جمهور آمریکا، تو مسئول ترور و وحشت‌آفرینی مردم خودت و وحشت آفرینی در جهان به‌طور عام هستی. فکر نمی‌کنم تو سالگردهای [انقلاب اسلامی] چندانی برای جشن داشته باشی.

وی همچنین طی پیام دیگری از پیش‌شرط گروه ویژه اقدام مالی علیه رژیم آخوندی استقبال کرد و گفت:‌ زمان تقریباً رو به پایان است. بعد از دو سال بدون پیشرفت، "گروه ویژه اقدام مالی" (FATF) موافقت کرده که اگر رژیم ایران تا ماه ژوئن (خرداد) پیش‌شرط‌های لازم برای مقابله با تأمین مالی تروریسم و پول‌شویی را اجرا نکند، اولین اقدام مقابله‌ای مهم را علیه این رژیم دوباره اعمال کند. تبریک به‌خاطر این گام به جلو.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات