728 x 90

حذف بیمه سلامت و خدمات درمانی به شیوه گام به گام

حذف بیمه سلامت
حذف بیمه سلامت

رژیم آخوندی سرانجام پس از مدتها حرکت گام‌به‌گام برای حذف بیمه سلامت و خدمات درمانی بیمه‌شدگان، پرده‌ها را بالا زد و اعلام کرد تمامی دفترچه‌های بیمه سلامت و خدمات درمانی طی دو الی سه ماه آینده حذف و از دور خارج می‌شوند.

خبر این اقدام ضدمردمی را تلویزیون حکومتی، روز پنجشنبه ۱۶اردیبهشت در یک گفتگوی چند دقیقه‌ای با فردی به اسم دکتر مهدی رضایی «معاون بیمه و خدمات سلامت» «سازمان بیمه سلامت» و در قالب یک خبر خیلی خیلی عادی اعلام کرد!

«به عبارتی ظرف سه ماه آینده ما چاپ کل دفترچه‌های ما دیگه چاپ نخواهند شد و خدمات به‌صورت بدون دفترچه هم قابل ارائه خواهد بود» (شبکه خبر رژیم ۱۵اردیبهشت۱۴۰۰).

سؤالی که ایجاد می‌شود این است که در وضعیت جدید و بدون داشتن دفترچه بیمه، تکلیف بیمه خدمات درمانی چی می‌شود؟ و مردم باید چه‌کار کنند؟

پاسخ این سؤال را همان مهره فوق‌الذکر در همان برنامه این طور می‌دهد: «می‌توانند با ارائه یک کارت هویتی یا یک کارت شناسایی مثلا کارت ملی مراجعه کنه فرد و پس از این‌که احراز هویت شد فرد یا روی برگه‌های دفترچه یا روی سربرگی که مراکز ارائه‌دهنده دارند فرد خدمت خودش را دریافت کند و تحت پوشش بیمه باشد» (همان).

بر اساس این پاسخ همه ایرانیان از این پس می‌توانند با ارائه کارت ملی یا یک کارت شناسایی، از خدمات درمانی رایگان یا نیمه رایگان دولتی برخوردار شوند. یعنی آیا واقعاً داریم به سوی یک بهشت بیمه خدمات درمانی حرکت می‌کنیم؟

پاسخ البته منفی است، چون همین مقام می‌گوید فقط کسانی که استحقاق دریافت این خدمات را دارند که می‌توانند با ارائه کارت ملی یا هر کارت شناسایی معتبر دیگر از این خدمات بهره‌مند شوند!

او در ادامه توضیح می‌دهد: «فرد بر اساس استعلامی که از سامانه‌های بیمه انجام می‌شود فرد تحت پوشش قرار می‌گیره. و این استعلام نیازی به داشتن دفترچه یا عدم دفترچه مبنا نیست! ملاک اون هویت فرده که داشتن کارت ملی یا هویت ملی کافیه برای این کار»

با این توضیح یعنی در وضعیت جدید، همان خدمات درمانی نیم‌بند سابق هم منتفی شده و فقط افراد مشخصی که در «استحقاق سنجی» ِ حکومتی، «مستحق» تشخیص داده می‌شوند، می‌توانند از خدمات درمانی دولتی استفاده کنند.

بنابراین باید گفت این اقدام یعنی حذف بیمه سلامت و خدمات درمانی به شیوه گام به گام

همینجا ضروریست نگاهی کنیم به سابقه سرقت بیمه سلامت و خدمات درمانی مردم توسط آخوندها.

آن هم خدماتی که تا پیش از این هم آنقدرها رایگان نبود. چون فرضا هر روستایی باید برای تمدید بیمه روستایی و سلامتش ۸۰۰هزار تومان پول نقد به دولت پرداخت می‌کرد! یعنی حتی بیمه سلامت روستاییان هم از مدتها قبل پولی شده بود

گام بعدی رژیم در حذف بیمه سلامت، کاستن از داروخانه‌ها و مراکز درمانی طرف حساب بیمه بود طوری که به‌عنوان مثال در تهران تا اواسط سال۹۹ فقط ۸۰۰داروخانه طرف قرار داد بیمه وجود داشت و بقیه داروخانه‌ها اساساً نسخه بیمه را نمی‌پیچیدند! در شهرستانها هم عموماً پزشکان متخصص طرف قرار داد بیمه نمی‌شدند.

این در حالی است که پاسداران ضدمردمی با دهها نهاد مختلف آخوند ساخته تحت حمایت و پوشش انواع بیمه‌ها و حمایت‌های اجتماعی و خدمات درمانی قرار دارند مثل:

کمیته امداد خمینی

بنیاد موسوم به شهید

بنیاد مستضعفان

بنیاد ۱۵خرداد

و دهها بنیاد و تعاونی متعلق به سپاه و بسیج

به این ترتیب روشن می‌شود که خامنه‌ای تلاش می‌کند حداکثر فشار را به مردم ایران وارد کند تا شاید بتواند هزینه اقدامات تروریستی خودش در خارج و سرکوب در داخل را کماکان از جیب مردم ایران تأمین کند، امری که البته پیامدهای اجتماعی خاص خودش را دارد. پیامدهایی که چنان‌چه این روزها جریان دارد باید در کف خیابان‌ها منتظر ظهورشان تا خیزش نهایی باشیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/23531ed1-f633-44d2-9368-84de915657b3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات