728 x 90

دو حقیقت درباره تلاش هموطنان

تظاهرات بزرگ ایرانیان در استکهلم
تظاهرات بزرگ ایرانیان در استکهلم

این روزها که روزهای درخشش مقاومت ایران است جای غرور دارد که می‌بینیم هزاران تن از هموطنان آزاده در خارج از کشور در جهت رهایی مردم ایران و پشتیبانی از مقاومت ایران و جایگزین دموکراتیک شورای ملی مقاومت فعال هستند. زیرا این روزها به سیمای وطنمان که نگاه می‌کنیم درد را در سراسر وجودش می‌بینیم.

اعتراضات در شهرها و روستاهای ایران به قدری زیاد است که در سراسر کشور کمتر نقطه‌ای پیدا می‌شود که مردم در مورد مشکلی دست به اعتراض نزده باشند. علاوه بر سرکوب و اختناق، ساده‌ترین مسایل، مردم را به جان آورده. بی‌آبی و بی‌برقی طولانی در فصل گرم تابستان بسیاری شهرها و روستاها را عاصی کرده. گرانی و ناتوانی مردم در امر خرید، نپرداختن حقوقها و دستمزدها، خوابیدن تولید و خرابی وضع کشاورزی، همهٔ اینها از یکطرف، غارتگریها و جنایات نیروهای رژیم در کولبر و سوخت‌برکشی و زورگویی به مردم از طرف دیگر، سرخط مسایلی است که مردم با آن درگیرند.

پس جای خیلی خوشحالی دارد که ببینیم هموطنی در دورترین نقاط دنیا برای نجات مردم دست به کار و تلاش شده.

هموطنی که می‌توانست در دنیای آزاد برای خودش زندگی کند و به تدریج ایران را فراموش کند. اما این‌طور نیست. بسیاری از بیداران خارج از کشور دست‌اندرکار شده‌اند. این حقیقت درخشان اول بود. زیرا در تاریخ مهاجرتها کمتر ملتی بوده مثل مردم ایران که از سراسر دنیا دوباره به هم بپیوندند و همصدا برای قیام و انقلاب داخل کشور تلاش کنند و برای آزادی آنان به فعالیت خستگی‌ناپذیر بپردازند.

 

تاثیرات این حقیقت

اگر مردم دنیا امروز رژیم ایران را تروریست و وحشی می‌خوانند از جمله به‌خاطر همین تلاش هموطنان پشتیبان مقاومت است که در تمامی این سال‌ها به فراخوانهای مقاومت پاسخ دادند، اعتصاب کردند، تظاهرات و تحصن و افشاگری کردند. یکی از سخنرانان تظاهرات اخیر در استکهلم آقای کیمو ساسی از شخصیتهای برجسته سیاسی از فنلاند در سخنانش رژیم ایران را «خون‌ریز‌ترین رژیم جهان» توصیف کرد و در ادامه گفت:

«یک رژیم وحشت در تهران حاکم است. این رژیمی است که تروریسم را در خانه خود اعمال می‌کند و همچنین به خاورمیانه و اروپا تروریسم صادر می‌کند مثل همان کاری که سال پیش می‌خواستند با حمله تروریستی در پاریس به گردهمایی مقاومت انجام بدهند»

آقای کیموساسی از اوضاع و احوال داخل ایران هم دقیقاً خبر داشت. و در سخنانش گفت: «در ایران هر روز اعتراضات و تظاهرات جریان دارد و حرف معترضان این است که ما تغییر این رژیم را می‌خواهیم.»

خوب! این آگاهی که جهان از ایران ما و از رژیم دیکتاتور آخوندی پیدا کرده ناشی از همین تلاشها و تظاهراتهاست. پس جا دارد که درود بفرستیم به هر کس که در هر جای جهان به این مقاومت پیوسته و برای نجات مردمش به فعالیت پرداخته است.

 

حقیقت دیگر

علاوه بر تاثیر فعالیت‌های مقاومت ایران و تلاشهای هموطنان آزاده در خارج کشور در این چند دهه، این حقیقت وجود دارد که حضور و مبارزه مقاومت ایران باعث شد که مردم سراسر ایران همواره خروشنده و پر امید باشند و مرعوب دیکتاتوری آخوندی نشوند؛ و این خروشندگی و قیامهای داخل و تلاش خارج، خود تاثیری بزرگ بر شخصیتها و سطوح بالای سیاسی کشورها گذاشته است وگرنه در دنیای سیاست تنها معادله تعادل قواست و بده و بستان.

به‌عنوان نمونه‌ای از این تاثیرپذیری از تلاش‌ها و فداکاریها جملاتی است از سالی بریشا که در کلماتش هیچ اثری از تعادل‌قوا پیدا نمی‌شود. بریشا نخست‌وزیر سابق آلبانی یکی از مهمانان ویژه گردهمایی سالانه مقاومت در اشرف۳بود. او در سخنرانی‌اش گفت «افتخار و خوشبختی بزرگی برای من است که به شما درود بفرستم. کسانی که با مشکلات فوق‌العاده‌ای مواجه هستند اما ایستاده‌اند. شما با مواضعتان و با نبردتان، تماماً و مطلقاً به هر انسانی الهام می‌بخشید.»

او اضافه کرد: «دو سال پیش من در پاریس در میتینگ بزرگ شما حضور داشتم. در آن موقع قدرتهای بزرگ در حال مذاکره با ایران بودند، در مورد آن توافقنامه. من به خودم گفتم، چقدر برای این افراد مشکل است که با این رژیم بجنگند، اما چند سال بعد، گذر ایام اثبات کرده است که حق با شما بود. شما امید ملت خود هستید.».

آقای بریشا از این هم فراتر رفت و ادامه داد «آلبانی باید هر نماینده رسمی آخوندها را اخراج کند. این شما هستید که ایران را در این کشور نمایندگی می‌کنید،»

بله! این است حقایقی که در مورد تاثیر فعالیت و تلاش مقاومت ایران می‌توان دید.

و البته این حقایق بسیارند. تنها باید بر آنها چشم باز کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات