728 x 90

خامنه‌ای؛ لاف و گزاف و دجالبازی برای کتمان واقعیت

سخن روز برای تلگرام ۲۱ اردیبهشت
سخن روز برای تلگرام ۲۱ اردیبهشت

خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع، روز یکشنبه (۲۱ اردیبهشت) بار دیگر بدون آن‌که از خلوت و قرنطینهٔ خود خارج شود، به‌طور ویدیویی در نشست ستاد کرونا شرکت کرد و بعد از ۳ماه که از علنی شدن شیوع کرونا در کشور می‌گذرد، برای اولین بار ظاهراً آن را جدی گرفت و پس از جان باختن دست‌کم دهها هزار نفر، به‌مصیبت‌دیدگان تسلیت گفت.

عقب‌نشینی خامنه‌ای از ادعای پیشین

اگر چه خامنه‌ای در سخنان خود مانند روحانی با دروغ و لاف و گزاف تلاش کرد خود و رژیمش را مسلط بر اوضاع و کرونا را هم تحت کنترل وانمود کند، اما حضور ویدیویی او در جلسهٔ ستاد کرونا و اظهاراتش یک عقب‌نشینی از حرف قبلی او محسوب می‌شود که گفت کرونا آن‌چنان مسألهٔ مهمی نیست و نباید بزرگش کرد! اما این بار او از کرونا به‌عنوان قضیهٔ مهمی که در شبهای قدر در مورد آن باید به‌خدا متوسل شد یاد کرد و آرزو نمود که جوانان دانشمند میهن» بتوانند واکسن این «ویروس متقلب» را (لابد با هک کردن شرکتهای دارویی) کشف کنند و افتخار دیگری برای نظام رقم بزنند!

خامنه‌ای با یک فرار به‌جلو وقیحانه برای وارونه جلوه دادن عملکرد جنایتکارانهٔ رژیم در روانه کردن مردم بی‌پناه به‌مسلخ کرونا، طلبکار غرب شد که «در زمینهٔ کرونا و مدیریت آن شکست خورد. مردم در این کشورها به‌فروشگاهها حمله می‌کردند». وی تأکید کرد «شکست غربی‌ها را باید برای افکار عمومی تبیین کرد!».

دوگانه‌گویی در مورد بازگشایی اماکن مذهبی

ولی‌فقیه ارتجاع در مورد ادامه خط مجرمانهٔ بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی با دوگانه‌گویی دجالگرانه‌یی ابتدا ادعا کرد که در این مورد اظهارنظری نمی‌کند و پیرو قواعد پزشکی است اما در ادامه گفت که «بررسی را باید به‌کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می، کنند». یعنی تصمیم‌گیرنده، آخوندهای دین‌فروش هستند که مصرانه در پی رمضان‌بازار خود هستند.

خلیفهٔ ارتجاع در سخنان خود حتی از دادن قول هر گونه کمک و مساعدت به‌میلیونها مردم بیکار و گرسنه و کرونا‌زده خودداری کرد و در عوض آنها را به «رزمایش کمک مؤمنانه» حواله داد که در واقع اخاذی و سرکیسه کردن کسبه و اصناف است به‌بهانهٔ کمک به‌اقشار محروم.

در همین جلسه آخوند روحانی هم ضمن مجیزگویی مهوع از خامنه‌ای، از او به‌خاطر «برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعهٔ ملی برای تأمین مخارج ناشی از بیکاری و هم‌چنین تأمین نیازهای بهداشتی و درمانی تشکر کرد». این در حالی است که نمکی وزیر بهداشت دولت روحانی در پست اینستاگرام خود فاش کرد از این یک میلیارد یورو، «اخیراً قرار شد ۳۰۰هزار یورو آن به‌وزارت بهداشت ارائه شود». این یعنی تنها ۳صدم درصد از این مبلغ به‌وزارت بهداشت رسیده است!

«دوگانهٔ نان و جان»

روحانی هم‌چنین وقیحانه گفت: «نگذاشتیم در کشور ما دوگانهٔ نان و جان به‌راه بیفتد». این یکی را راست می‌گوید، دوگانهٔ نان و جان در کار نبود، رژیم هم جان و هم نان مردم را گرفت تا هر دو را خرج امنیت و حفظ موجودیت لرزان و متزلزل خود کند. اما آیا به‌این هدف دست یافت؟

هشدار! هشدار!

به نظر می‌رسد خامنه‌ای امروز برای پاسخ مثبت دادن به‌همین سؤال آمده بود و می‌خواست چنین القا کند که گویا رژیم در مقابله با کرونا به‌پیروزی رسیده و توانسته آن را مهار و مدیریت کند. تا سپس با عناوین فریبکارانه‌یی مانند «رفتار متین و صبورانهٔ ملت» و این‌که «مردم با متانت و بردباری.. . خوش درخشیدند». چنین القا کند که با استراتژی کلان تلفات انسانی توانسته است، جامعه را سرکوب و مقهور کند و کابوس جاری شدن سیل بنیان‌کن ارتش گرسنگان و بیکاران را پشت سر بگذارد. اما این ادعایی است که نه خود خامنه‌ای و نه هیچ‌یک از سردمداران رژیم به‌آن باور ندارند. مقامات بهداشت و درمان هشدار می‌دهند، هیچ نقطه‌یی در کشور سفید نیست! رئیس ستاد کرونا در تهران با اشاره به‌این که شهر تهران هم‌چنان نقطهٔ کانونی آلودگی است، هشدار می‌دهد «هر گونه کاهش در رفتارهای بهداشتی می‌تواند عواقب جدی در پی داشته باشد». حتی وزیر بهداشت دولت روحانی نیز با اشاره به‌این که پیکهای خطرناکتر به‌خصوص در پاییز در راه است، هشدار می‌دهد «اگر ویروس تغییر رفتار دهد تمام معادلات ما بهم می‌ریزد».

و کارشناسان سیاسی رژیم، این معادلات را اساساً سیاسی و اجتماعی و حتی امنیتی می‌بینند. تا آنجا که حتی روزنامهٔ رسالت (۲۱ اردیبهشت) ارگان باند فاشیستی مؤتلفه هشدار می‌دهد: «بی‌تردید از این پس، کوچک‌ترین خطای محاسباتی در مدیریت این بیماری می‌تواند فاجعه‌یی ملی را رقم بزند». روشن است که فاجعه برای رژیم و باند کذایی تلفات انسانی نیست، بلکه وقوع انفجاری است بسا بسا فراتر از قیام دیماه ۹۶ و قیام آبان ۹۸!

بنابراین ژست پیروزی خامنه‌ای و روحانی تنها سر در برف کردن کبک غافل را ماند.