728 x 90

دادگاه اسدی و زوزه‌های گماشتهٔ خامنه‌ای در کیهان

حسین شریعتمداری و اسدالله اسدی
حسین شریعتمداری و اسدالله اسدی

برگزاری دادگاه محاکمهٔ اسدالله اسدی، دیپلمات بمب‌گذار رژیم در دادگاه آنتورپ بلژیک به تاریخ جمعه ۷آذر۹۹ واقعه‌یی نیست که‌ام القرای ترور و تروریسم بتواند آن را برتابد. رژیم با شرکت ندادن مهرهٔ دیپلمات ـ تروریست خود در دادگاه می‌خواست به الزامات چنین دادگاه تن ندهد و مانع از بیرون افتادن بیشتر نقش دستهای کثیف و تروریستی خود در این جنایت بین‌المللی شود اما ناخواسته بر نقش خود مهر صحه گذاشت.

دادستان بلژیک در کیفرخواست ۴ساعتهٔ خود تأکید کرد همهٔ شواهد نشان می‌دهد که اسدی عملیات بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین را فرماندهی کرده است.

نفس اجازه ندادن خامنه‌ای برای شرکت اسدی در جلسهٔ دادگاه بیانگر آن است که از قضا رژیم در پشت این عملیات تروریستی بوده است.

کیهان ۸آذر۹۹ یک روز پس از محاکمهٔ مهرهٔ تروریستی‌اش در دادگاه آنتورپ بلژیک نتوانست غیظ خود را از نقش و تأثیر مجاهدین در این شکست استراتژیک کتمان نماید:

«ادعای واهی تلاش برای بمب‌گذاری در نشست سالانه گروهک منافقین در سال۹۷ که به میزبانی پایتخت فرانسه برگزار شده بود عنوان اتهامی بود که پلیس آلمان بر مبنای آن، اقدام به دستگیری دیپلمات کشورمان کرده بود».

این امر در دنیا بی‌سابقه است!

کیهان در ادامهٔ یقه‌درانی، نمی‌تواند تعجب خود را پنهان کند که چطور ممکن است شاهدینی از مجاهدین به‌عنوان یک‌طرف این پرونده ساعتها مورد شهادت قرار گرفته‌اند و اظهاراتشان درج و ثبت و مورد استناد واقع گردیده است.

«دادگاه دیگری اوایل مرداد ماه امسال پشت درهای بسته در شهر آنتورپ در کشور بلژیک برگزار شد و چندین نفر از اعضا و سران گروهک منافقین به‌عنوان شهود به‌صورت جداگانه، اظهارات و ادعاهای خود علیه آقای اسدی را نزد دادگاه مطرح کردند. این در حالی است که برگزاری و محاکمه یک دیپلمات ایرانی در زمان اشتغال (مأموریت) در خارج از کشور در تاریخ وزارت خارجه و حتی در دنیا بی‌سابقه است». (همان منبع)

آنچه کیهان آن را در تاریخ تروریسم آخوندی و حتی در دنیا بی‌سابقه می‌داند این است که مهرهٔ بمب‌گذارش حین ارتکاب عمل دستگیر شده است. این تمام محاسبات آخوندی را به هم می‌زند. به این معنی است که دیگر مهره‌های او که سالیان در پوش دیپلمات و با برخورداری از مصونیت دیپلماتیک به کار انتقال بمب، آموزش خرابکاری، ارتباط با نیروهای میدانی و نیز طرح‌ریزی برای کشتار مشغول بودند، دیگر مصونیتی نخواهند داشت. آری این بی‌سابقه است؛ زیرا تاکنون این رژیم با این «مصونیت» به وام گرفته از سیاست کثیف مماشات کار و بار خود را پیش می‌برد و به هیچ دادگاهی در دنیا پاسخگو نبود.

بدعت خطرناک!

جالب است که رسانهٔ اختصاصی ولی‌فقیه طی یک فقره دستور، طینت تروریستی خود را نیز به‌صورت عریان برملا می‌کند و نشان می‌دهد که حتی در وضعیتی که دست یک مهرهٔ اصلی‌اش در زیر تیغ عدالت جهانی قرار دارد از ارتکاب به تروریسم رویگردان نیست. اما مهم‌تر از این اذعان کیهان به یک بدعت خطرناک در سیاست خارجی رژیم است.

«وزارت خارجه باید همان تیرماه ۹۷ طبق مفاد کنوانسیون وین، در صورت تحویل ندادن اسدی به ایران توسط آلمان، با اجرای «اصل عمل متقابل»، دیپلمات آلمانی هم‌رده با اسدی در ایران را بازداشت می‌کرد. حالا وزارت خارجه نه تنها این کار را انجام نداده، بلکه در گام بعدی و در بدعتی خطرناک، برای شخصی که دارای مصونیت دیپلماتیک است، وکیل تعیین کرده است. لذا علت اصلی آزاد نشدن دیپلمات ایرانی، بازی وزارت خارجه ایران در پازل طرف قانون‌شکن اروپایی است». (همان)

البته وزارت خارجه با پذیرش بازداشت اسدی و تعیین وکیل مدافع برای وی، بر عدم مصونیت دیپلماتیک آقای اسدی مهر تأیید زده است و با این اقدام، اجازه ورود منافقین و محاکم داخلی اروپا در نقض حاکمیت (نظام) و نادیده گرفتن وضعیت دیپلماتیک و عملیاتی شدن شکایت علیه یک دیپلمات (نظام) باب شده است».