728 x 90

درخشش تنها هماورد استبداد مذهبی در آوردگاه ورشو

تنها هماورد استبداد مذهبی
تنها هماورد استبداد مذهبی
  • در برابر حاکمیت ولایت فقیه مقاومتی قدرتمند وجود دارد؛ مقاومتی که تنها هماورد دیکتاتوری آخوندی است.
  • این مقاومت ایران نبوده است که تغییر کرده، این جهان است که به حقانیت شعارها و مواضع این مقاومت پی برده است.
  • نتیجه و دست‌آورد اصلی در این طرف درهای بسته به‌روشنی در حال درخشش بود. مقاومت ایران با اقتدار تمام خواست مردم ایران برای سرنگونی نظام ولایت فقیه را نمایندگی کرد. نگاهها به سمتی که باید متوجه شد.

 

رژه مجاهدین و قافیه‌باختگی آخوندها 

دیکتاتوری پشم و پیله ریخته و رو به احتضار آخوندی هنوز از ضربه سرگیجه‌آور کنفرانس ورشو و رژه بااقتدار مجاهدین در خیابانهای لهستان، به خود می‌پیچد و طبق معمول هذیان می‌گوید؛ تا جایی که مهره‌ای مانند حمیدرضا آصفی، دیپلمات تروریست و سخنگوی اسبق وزارت‌خارجه را با سراسیمگی به میدان می‌آورد که بگوید «منطق نشست ورشو دنیاپسند نبود...».

منظورش این است که «آخوند پسند!» یعنی به نفع فاشیسم دینی و تروریسم افسارگسیختهٔ آن نبود. راست هم می‌گوید، علی خامنه‌ای تا اینجایش را پیش‌بینی نمی‌کرد. هنوز هماورد خود را به درستی نمی‌شناسد.

آصفی در جایی دیگر ـ در حالی که نمی‌توانست نگرانی خود را از حضور مجاهدین در کنفرانسی که نگاه دنیا به آن معطوف بود، پنهان کند ـ گفت:

«اقدام زشتی در این نشست اتفاق افتاد که به‌نظر من لهستان باید در این خصوص پاسخ بدهد و آن تریبونی بود که در اختیار مجاهدین قرار گرفت... و در کنار سعی کردند مجاهدین را جمع کنند و آقای جولیانی برای آنها سخنرانی کرد».(خبرگزاری ایلنا ۲۶بهمن ۹۷)

راستی دلیل این‌همه قافیه‌باختگی و سوزوگداز چیست؟‌

 

۲واقعیت مسلم 

جهش‌های اخیر مقاومت ایران در برگزاری تظاهرات پاریس و ورشو، نشان‌دهندهٔ دو واقعیت موازی است:

واقعیت نخست این‌که در برابر حاکمیت ولایت فقیه مقاومتی قدرتمند وجود دارد؛ مقاومتی که تنها هماورد دیکتاتوری آخوندی است. این هماورد طی یک کارزار نفس‌گیر چهل ساله، در همه عرصه‌ها رودررو و پنجه‌درپنجه با این دیکتاتوری بوده و یک آن خود را کنار نکشیده، یک نفس نیاسوده و یک لحظه پا در ساحل امن عافیت دراز نکرده است.

واقعیت بعدی این است که پس از چهل سال فساد، تروریسم، جنایت، دغل و تزویر دیگر عمر نظام ولایت فقیه به‌سرآمده و اکنون جهان به تبعیت از مقاومت ایران، می‌گوید که این حکومت هر چه سریع‌تر باید سرنگون شود.

در یک هماوردی همیشه دو طرف اصلی وجود دارند. حوادث و کشمکش‌ها بین این دو شکل می‌گیرند، باقی اجزای صحنه در حقیقت مکمل و پس‌زمینهٔ این دو هستند. دو طرف اصلی نبرد را همه شناخته‌اند. اگر کسی در تردید بود یا خود را به تجاهل می‌زد، در روزهای اخیر به چشم خود دید که نبرد اصلی بین مردم و مقاومت ایران به پرچمداری مریم رجوی با نظام ولایت فقیه به سرکردگی علی خامنه‌ای است. بیهوده خواهد بود اگر به‌دنبال صورت مسأله دیگری باشیم.

 

رژه نیرومند مقاومت در ورشو

رژه نیرومند مقاومت در ورشو

 

صاحبان مشی براندازی

بی‌تردید همان‌طور که گفته شد، شیشهٔ عمر دیکتاتوری آخوندی در دست تنها آلترناتیو قدرتمند آن یعنی شورای ملی مقاومت و رئیس جمهور برگزیدهٔ آن مریم رجوی است. این را از واکنش‌های هیستریک نظام ولایت فقیه نسبت به مجاهدین و فعالیت‌های مریم رجوی می‌توان دید. مشی براندازی و سرنگونی تمامیت این رژیم توسط مجاهدین در عرصه داخلی و بین‌المللی به‌پیش برده شده است. معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی به جای خود دارای اهمیت و ارزش هستند و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت اما این اشتباه خواهد بود که اگر مدار تحولات را بین نظام ولایت فقیه و کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس ورشو ببندیم. از گذشته تا به‌حال و از حال تا به بعد، عنصر تعیین‌کننده در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی، مردم و قیامهای مردمی و پیشتازان آنها یعنی مقاومت‌کنندگان و سازمان رزم سرنگونی خواهد بود. اگر برای یک لحظه عنصر مقاومت، مردم و آلترناتیو دموکراتیک را به کناری بگذاریم، صحنهٔ کنونی چیزی نخواهد بود که اکنون هست.

قرار گرفتن جهان و همسویی آن با مواضع مقاومت ایران، تنها و تنها به‌دلیل استواری و ایستادگی صاحبان این مقاومت بر سر اصولی بوده است که از روز نخست با اتکا به آنها پای به میدان رزم با استبداد مذهبی گذاشته‌اند. این مقاومت ایران نبوده است که تغییر کرده، این جهان است که به حقانیت شعارها و مواضع این مقاومت پی برده است.

 

در یک هماوردی همیشه دو طرف اصلی وجود دارند. حوادث و کشمکش‌ها بین این دو شکل می‌گیرند، باقی اجزای صحنه در حقیقت مکمل و پس زمینهٔ این دو هستند. دو طرف اصلی نبرد را همه شناخته‌اند. اگر کسی در تردید بود یا خود را به تجاهل می‌زد، در روزهای اخیر به چشم خود دید که نبرد اصلی بین مردم و مقاومت ایران به پرچمداری مریم رجوی با نظام ولایت فقیه به سرکردگی علی خامنه‌ای است. بیهوده خواهد بود اگر به‌دنبال صورت‌مسأله دیگری باشیم.

 

این بار مقاومت ایران در ورشو خود را آدرس داد

اگر در گذشته و هنگامی که اعضای این مقاومت در لیبرتی محصور بودند و نظام ولایت فقیه با تهاجم موشکی به لیبرتی، آنان را به‌عنوان آلترناتیو اصلی خود آدرس می‌داد، اکنون ورق چرخیده است. اینک این مقاومت ایران است که در هر صحنهٔ تعیین‌کننده پرچم خود را برمی‌افرازد و این‌گونه به دنیا نشان می‌دهد که ایران بدون صاحب نیست. مردم ایران جایگزین دموکراتیک خود را یافته‌اند. جهان نیز به آن معترف است.

نتیجه و دستاورد اصلی در این طرف درهای بسته به‌روشنی در حال درخشش بود. مقاومت ایران با اقتدار تمام در ورشو خواست مردم ایران برای سرنگونی نظام ولایت فقیه را نمایندگی کرد. نگاهها به سمتی که باید متوجه شد.

***

این است دلیل سوزش و غیظ و گداز آخوندها و باید گفت کم می‌سوزند و هنوز به تبعات آن واقف نیستند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات