728 x 90

دروغ‌ها و واقعیت‌ها در رابطه با بیماری کرونا!

روحانی و دروغ‌های مستمر
روحانی و دروغ‌های مستمر

دروغ شیوه رایج حاکمیت آخوندی است.

روحانی ادعا کرد دولت و خودش ۳۰بهمن فهمیدند کرونا آمده و بلافاصله هم این موضوع را به مردم اعلام کردند و حتی یک روز تأخیر نکردند(!): «مردم عزیز ایران ما ۳۰بهمن فهمیدیم که کرونا آمده! یعنی آزمایشاتی که در قم بود آمد در تهران آزمایش شد و آن آزمایشات به ما نشان داد که مثبت است این شب چهارشنبه بود و صبح چهارشنبه در دولت اعلام شد و بعد هم به مردم اعلام شد.

ما یک روز تأخیر نکردیم! با این‌که خب دوم اسفند انتخابات بود ما می‌توانستیم صبر کنیم سوم اسفند اعلام کنیم این کار را نکردیم ما با مردم صادقانه حرف زدیم».(تلویزیون شبکه خبر ۲۸اسفند ۹۸)

این ادعای آخوند روحانی در حالی است که اسناد به دست آمده از سازمان اورژانس کشور نشان می‌دهد که دست‌کم از تاریخ ۱۴بهمن موارد مشکوک به کرونا به بیمارستانهای کشور منتقل شده است.

در یکی از اسناد اورژانس مشخصات بیماران چنین ذکر شده است: «سازمان اورژانس کشور، تاریخ مأموریت ۱۴بهمن ۱۳۹۸، کد آمبولانس ۵۱۵۳، نام و نام خانوادگی بیمار امیر سهرابی‌نژاد، شبه کرونا، روز ۱۴بهمن از منطقه وردآورد کوچه قاسمعلی یوسفی به اورژانس منتقل شد و پس از اقدامات اولیه به بیمارستان خمینی و در آنجا بستری گردید: «بیمار آقا ۳۰ساله با تب و لرز و احتمال ویروس کرونا با اقدامات حفاظتی انتقال داده شد به‌علت پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی و با اعلام به ۸۰۰ و سرپرست شیفت زمان رسیدن طولانی شد».

گزارش اورژانس رژیم بیماران کرونا

 

آخوند روحانی نه تنها زمان شیوع کرونا را پنهان کرد بلکه تلاش کرد با عادی نشان‌ دادن شرایط، گسترش این ویروس در ایران را نیز کتمان کند. او در سخنرانی‌اش در تاریخ ششم اسفند در ستادی که تحت عنوان مبارزه با کرونا تشکیل داده عنوان کرد که تا شنبه همه چیز به روال عادی باز خواهد گشت: « بنابراین از روز شنبه همه روالها به‌صورت عادی خواهد بود در کشور مگر مورد خاص با شرایط ویژه که خود ستاد ملی اعلام می‌کند».(تلویزیون شبکه خبر رژیم ۶اسفند ۹۸)

اما پس از گذشت یک ماه و اندی از این گفته، نه تنها آن شنبه موعود او فرا نرسیده است بلکه آخوند شیاد بی‌دنده و ترمز به دروغگویی‌هایش ادامه داده است.

او می‌گوید آمار فوتی‌ها کاهش یافته است. آخوند روحانی: «گزارشی داده شد در این گزارش در مجموع این نقطه مشهود بود که ورودی به بیمارستانها در استانها کاهش پیدا کرده و از آن طرف تعداد فوتیها هم روند آن روند کاهشی هست که هر دو خبر، خبر مهمی برای ما بود که خب اقداماتی که تاکنون انجام گرفته اقدامات مهمی بوده است».(تلویزیون شبکه خبر ۵فروردین ۹۹)

اما درست در مقابل او شیرانی خراسانی، یکی از اعضای مجلس ارتجاع، به فاش‌گویی در این رابطه پرداخت و گفت:‌ «یک بیماری ویروسی شیوع پیدا کرده است که اسم خارجی‌اش «کرونا ویروس» یا «کووید ۱۹» است و در داخل هم نامش «بیماری حاد تنفسی» می‌شود، بعد می‌آیند می‌گویند که مثلاً در خراسان ۴۰۰نفر بر اثر بیماری حاد تنفسی و ۵۰نفر بر اثر کرونا جان خودشان را از دست داده‌اند».(خبرگزاری ایلنا ۸فروردین ۹۹)

در بسیاری گزارشها، ثبت بیماران کرونایی تحت عنوان سکته قلبی یا مغزی یا دیگر بیماریهای مشابه مانند ذات‌الریه، لاپوشانی شده است.

آخوند روحانی در رابطه با ورودی بیمارستانها و تخت‌های خالی، وقیحانه گفت: «فکر نمی‌کنم هیچ کشوری شرایط کشور ایران را داشته باشد که در حال حاضر در سخت‌ترین شرایطی که همه کشورهای دنیا با آن مواجه هستند ما حدود ۲۰هزار تخت بیمارستانی خالی را در اختیار داریم».(تلویزیون شبکه خبر ۷فروردین ۹۹)

ادعاهای آخوند روحانی و دیگر سردمداران نظام ولایت در رابطه با امکانات پزشکی و تخت‌های خالی در وضعیتی است که کلیپ‌های بسیاری در رابطه با کمبود و نبود امکانات پزشکی توسط کادر درمانی بیمارستانها در فضای مجازی منتشر شده است.

شیران خراسانی، عضو مجلس ارتجاع، به‌ناگزیر این‌جا هم پته ادعای آخوند روحانی را روی آب ریخت و گفت: «هنگامی که بیمار به مراکز درمانی مراجعه می‌کند در ابتدا به او می‌گویند بیمار نیستی و به خانه برگرد، بعد هم بیماری‌اش ثابت می‌شود ۳قرص معروف را به او می‌دهند دوباره عنوان می‌کنند به خانه‌ات برگرد و خود را قرنطینه کن و در صورت افزایش علائم تنگی نفس مراجعه کن.

طبیعی است هنگامی که می‌گوییم به خانه‌ات برگرد این کار مساوی می‌شود با این‌که تخت بیمارستان کم نداشته باشیم، نتیجه این کار چه می‌شود؟ این می‌شود که آقای رئیس‌جمهور می‌گوید تخت بیمارستانی کم نداریم».(خبرگزاری ایلنا ۸فروردین ۹۹)

محمود صادقی، یکی دیگر از اعضای مجلس ارتجاع در همین رابطه در توئیتی چنین نوشت: «از ایشان انتظار می‌رود ادبیاتش را اصلاح کند: (روحانی)... بلوف می‌زند که ما ۲۰هزار تخت خالی داریم!».(سایت همشهری آنلاین ۱۰فروردین ۹۹)

یکی دیگر از دروغهای مشمئزکننده آخوند روحانی در رابطه با وضعیت بهداشت، درمان و رسیدگی به بیماران کرونایی در کشور است که مدعی شد: «اولاً در حوادث این چند روزی که مردم ما گرفتار این بیماری بوده‌اند ویروس کرونا الحمدالله پایه‌های بهداشتی و درمانی کشور ما آن چنان مستحکم است! که نه تنها تا امروز تاب‌آوری کرده خدای ناکرده اگر این بخواهد چند هفته هم طولانی بشود خدای نکرده اگر بخواهد یک اوجی هم بگیرد بیمارستانهای ما پزشکان ما و پرستارهای ما این آمادگی را دارند برای درمان و رسیدگی و خدا را شاکریم که ما جزو آن کشورهایی نیستیم که بیمارهای ما توی سالن بیمارستان روی زمین افتاده باشند خدا را شاکریم که ما جزو آن کشورهای نیستیم که نعش‌های افراد فوت شده‌شان آن‌قدر زیاد باشد که کامیونهای بزرگ یخچالدار را بیاورند در کنار بیمارستان برای این‌که نعش‌ها را بتوانند بریزند در کامیونهای یخچالدار، خدا را شکر که ما جزو آنهایی نیستیم که مریض‌های ما در پیاده‌رو و در چمن بیرون بیمارستان روی زمین افتاده باشند».(تلویزیون شبکه خبر ۹فروردین ۹۹)

لاف میان‌تهی رئیس‌جمهور رژیم در زمینه عدم کمبود پزشک‌ و پرستار و تخت برای بیماران خصوصاً بیماران مبتلا به بیماری کرونا، در حالی است که به اذعان رسانه‌ها و مهره‌های هر دو باند حاکمیت در مشهد و سایر نقاط کشور بیمارستانها با کمبود جدی پزشک و پرستار و تخت مواجه هستند.

 

محمدرضا حیدری، رئیس شورای قلابی شهر مشهد، با انتشار توئیتی با طعنه به‌ حسن روحانی، نوشت: «آقای رئیس‌جمهور هم‌چنان نگران مشهد باشید»!

یک رسانه ‌ حکومتی در پاسخ به آخوند شیاد که مدعی ۶۰درصد تخت‌های خالی در مشهد شده بود، از قول محمدرضا حیدری نوشت: «برای این‌که بیمارستانها بیماران بدحال را پذیرش کنند، نیاز به‌تجهیزات ICU دوبرابر شده است و آمار فوت‌شدگان در حال افزایش است. لااقل دستور بدهید تجهیزات ICU برای مشهد ارسال شود».(خبرگزاری حکومتی تسنیم ـ‌۶فروردین ۹۹)

 

واقعیت این است که زمینه‌ای در فاجعه کرونا پیدا نمی‌شود که حاکمیت آخوندی با وقاحت تمام به دروغ و پنهان‌کاری به آن روی نیآورده باشد. واقعیتی که همه جهان به آن اذعان دارند. برای نمونه وبسایت لاتریبیون فرانسه در تاریخ سوم فروردین در مقاله‌ای با تیتر «تردید فزاینده در مورد آمار و ارقام رسمی در ایران» به‌نقل از خبرگزاری فرانسه می‌نویسد: «آیا رژیم ایران در رابطه با ارزیابی تعداد قربانیان ویروس کرونا دروغ می‌گوید؟ آیا مقامات، در مورد آغاز اپیدمی، پنهان‌کاری کرده‌اند؟ امروزه جمهوری اسلامی، یکی از کشورهایی است که بیش از همه کشورهای دیگر جهان، تحت تأثیر (این ویروس) قرار گرفته‌اند و آمار و ارقام رسمی، به‌طور فزاینده‌ای به‌شکل علنی زیر سؤال می‌روند».

 

مگر آخوندها هرگز آمار کشته‌های قیام آبان را اعلام کردند؟ مگر هرگز حرف درستی در مورد پروازهای ماهان به چین که عامل گسترش کرونا بود به مردم زدند؟ مگر زمان ورود کرونا به کشور را نپوشاندند و هم‌چنان نمی‌پوشانند؟ مگر و مگر...

آری، آخوندها با این پنهان‌کاریها شاید اهداف مختلفی را دنبال ‌کنند اما اصلی‌ترین هدف آنها جلوگیری از قیام و شورش مردم است. واقعیتی که البته در حتمیت آن شکی نیست.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c556ff2a-9f0b-4b72-8a82-7424e728adc8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات