728 x 90

دشمنی با سنن ملی، وحشت از سرنگونی

چهارشنبه سوری - سنن ملی
چهارشنبه سوری - سنن ملی

رژیم جهل و جنایت آخوندی از همان ابتدای رسیدن به قدرت همواره با سنن ملی مردم ایران در جنگ و ستیز بوده است. از عید نوروز باستانی تا جشنهای مهرگان و به‌ویژه چهارشنبه سوری. سردمداران رژیم این ضدیت و دشمنی‌شان را از طریق انکار و با زدن مارکهایی نظیر خرافه یا آتش‌پرستی نشان داده‌اند و در مواردی هم که قادر به چنین کاری نبوده‌اند تلاش کرده‌اند تا به طرق مختلف و با شیوه‌های دجالگرانه این سنتهای شاد و شادی‌آور را تحریف نموده و به نفع خود و ادامه حاکمیت ننگین‌شان از آنها سوء‌استفاده نمایند. به‌طور خاص امسال که شرایط اجتماعی و تضادهای مردم با این حاکمیت ضدملی و ضدمردمی با عبور از قیام دیماه از نقطه و سرفصلی کیفی عبور کرده است، در عین‌حالی که وحشت سردمداران رژیم از چهارشنبه‌ سوری به‌مراتب بیشتر از سالهای گذشته است ولی به‌خوبی می‌دانند که تیغشان برای به‌کلی منکر شدن این سنت مردمی برایی لازم را ندارد، لذا سعی می‌کنند با شیوه‌های دجالگرانه از در به‌اصطلاح دلسوزی برای این سنت دیرپا وارد شده و آن را خراب کنند. از جمله پاسدار چمنی رئیس اداره تبلیغات معاونت اجتماعی ناجا با ادعای مسخره «تحریف چهارشنبه سوری» توسط مردم ایران! این‌طور می‌گوید:

 «بهتر است بگوییم، کسانی که با منفجر کردن ترقه و پراکندن آتش سلامتی مردم را هدف می‌گیرند، با تن‌دادن به رفتاری آمیخته به هرج و مرج روحی، آیین چهارشنبه‌ سوری را تحریف کرده‌اند. پس امیدوارم شهروندان عزیز زیبایی این رسم کهن ایرانی را با انجام کارهای خطرناک و استفاده از وسایل خطرناک آتشبازی خراب نکنند.

منفجر کردن بمبهای صوتی و آزار و اذیتهای بیمارگونه، بیشتر به بدمستی اراذل و اوباش شباهت دارد تا به آیین مهرورزی و خردمندانه چهارشنبه سوری».

و یا مرتضی مطهری تئوریسین عمامه‌دار رژیم سالها پیش با توهین به سنتهای مردم ایران این‌گونه گفته است:

 «نوروز و سیزده‌بدر نحس و چهارشنبه‌ سوری احمقانه است اینها از اسلام نیست... اینها ضداسلام است».

 و در جایی آخوند مکارم شیرازی می‌گوید: «این کارها شایسته مسلمان نیست!»

و در رأس نظام، شخص خامنه‌ای که عنوان ولایت شیعیان خارج از ایران را نیز یدک می‌کشد در مورد چهارشنبه‌ سوری این‌گونه فتوا داده است:

 «چهارشنبه سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و مناسب است از آن اجتناب شود».

یکی دیگر از اقدامات حاکمان سنت‌ستیز ولایت فقیه برای نابودی و به فراموشی سپردن آیین‌ها و سنن ایرانی تلاش گسترده و بی‌وقفه به‌ویژه در رسانه‌های وابسته به خودشان است، از قبیل بکار بردن عبارت «چهارشنبه آخر سال» به‌جای اصطلاح «چهارشنبه سوری» و یا تغییر نام «سیزده‌بدر» به «روز طبیعت» و...

مردم و جوانان ایران اما بی‌اعتنا به این تلاشهای مذبوحانه و ضدایرانی حاکمان جنایتکار ولایت به‌دنبال تبدیل سنت چهارشنبه‌ سوری به یک فرصت دیگر برای قیام و خیزش هستند و این همان راز ترس و نگرانی بیش از حد سردمداران رژیم و وحشت و استیصال آنها در مقابل خیزش و عصیان مردم و جوانان به‌ویژه در چهارشنبه‌ سوری امسال و استمرار شعله‌های گرمابخش قیام است که نه تنها خاموش و سرد نشده، بلکه هر حلقه آتش در هر کوچه و خیابان و گذرگاه و میدان و هر فریاد و هلهله شادی همراه با شعارهای آزادیخواهانه تبدیل به یک کانون گرم خیزش و همبستگی می‌شود. درست به همین دلایل است که سردمداران حکومتی از چند روز قبل به نیروهای سرکوبگر آماده‌باش داده و به تهدید و ارعاب متوسل شده‌اند و هر روز خبر از کشف میلیونها ترقه و مواد منفجره می‌دهند.

«سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا از کشف و ضبط بیش از ۱۸میلیون عدد مواد محترقه در بهمن‌ماه خبر داد. وی با اعلام این‌که در ۲۸روز ابتدای بهمن بیش از ۱۰میلیون و ۸۶۸هزار عدد ماده محترقه کم‌خطر و بیش از ۷میلیون و ۴۷۶هزار عدد ماده محترقه پرخطر کشف و ضبط شده است، گفت: در این باره ۱۲۱نفر دستگیر شده‌اند که بیشترین حجم مربوط به پایتخت با رقمی بیش از ۶میلیون و ۸۰۰هزار عدد بوده که در بازرسیهای انجام شده از مخفیگاه متهمان و همچنین انبارهایی که اقدام به ساخت این مواد می‌کردند، کشف شد.»

بی‌تردید شعله‌های ظلمت‌سوز آتش در شب چهارشنبه ‌سوری همراه با صدای ترقه‌ها و نورافشانی فشفشه‌ها فضای اختناق و سکوتی را که خواست رژیم است از هم دریده و نوید پایان‌یافتن سردی و ظلمت استبداد آخوندی خواهد بود.

آری ایران برای همیشه در زیر حاکمیت جهل و جنایت دشمنان عمامه‌دار و ضدایران و ایرانی و سنتهای دیرینه آن نخواهد ماند و می‌توان ایران را از چنگال این ضحاکان عمامه‌دار پس گرفت و شادی و شادمانی را جایگزین غم و اندوه و روشنایی را جایگزین ظلمت و تاریکی نمود.