728 x 90

دولت یمن: رژیم ایران قطعنامه‌های سازمان ملل را زیر پا می‌گذارد

رژیم ایران قطعنامه‌های سازمان ملل را زیر پا می‌گذارد
رژیم ایران قطعنامه‌های سازمان ملل را زیر پا می‌گذارد

دولت یمن در بیانیه‌یی زیر پا نهادن قطعنامه‌های الزامی سازمان ملل، نقض ممنوعیت مسلح کردن شبه‌نظامیان حوثی، ارسال پهپاد و قاچاق موشک و سلاح برای آنها را محکوم کرد و گفت رژیم ایران متوقف نخواهد شد مگر این‌که جامعه بین‌المللی به‌شدت و قاطعانه مانع این امر شود. این بیانیه همچنین خواستار رویارویی قاطعانه با نقشه‌های توسعه‌طلبانه رژیم ایران در منطقه شد.

 

بیشتر بخوانید

اسناد جدید سازمان ملل درباره مسلح کردن شبه‌نظامیان حوثی یمن توسط رژیم ایران

گزارش محرمانه‌ای توسط کمیته کارشناسان سازمان ملل ‌متحد تهیه شده است که نشان می‌دهد کمکهای تسلیحاتی رژیم ایران به شبه‌نظامیان حوثی در یمن پس از تحریم تسلیحاتی این کشور توسط شورای امنیت در سال ۲۰۱۵ ادامه دارد.

خبرگزاری فرانسه دوشنبه ۳۰ژوئیه، گزارشی در این باره منتشر کرده و نوشته که از متن این گزارش محرمانه مطلع شده است.

در این گزارش کمیته کارشناسان که به شورای امنیت ارائه شده آمده است: «هم‌چنان بر این باوریم که موشکهای بالستیک کوتاه برد و جنگ‌افزارهایی دیگر، پس از تحریم تسلیحاتی این کشور در سال ۲۰۱۵، از ایران به یمن ارسال شده است».

 

سفیر آمریکا در یمن:‌ از نزدیک نقش رژیم ایران، در یمن را زیر نظر خواهیم گرفت

متیو تولر سفیر آمریکا در یمن گفت واشنگتن از نزدیک نقش رژیم ایران را در یمن زیر نظر خواهد گرفت. وی گفت تلاش رژیم ایران برای پشتیبانی از شبه‌نظامیانی که علیه دولت قانونی یمن اقدام می‌کنند را نمی‌پذیریم. سفیر آمریکا در یمن گفت «اجرای قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد، شبه‌نظامیان حوثی را مجبور خواهد کرد اسلحه خود را تسلیم کنند.

تولر در مصاحبه با تلویزیون الحدث گفت برخی تلاش خواهند کرد نتایج مذاکرات ۱۳دسامبر، درباره شهر و بندر الحدیده را به شکست بکشانند.

 

 

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات