728 x 90

دونالد ترامپ در دیدار با نخست‌وزیر پاکستان بار دیگر حکومت آخوندی را حکومت شماره یک تروریستی در جهان نامید

رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر پاکستان
رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر پاکستان

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر حکومت آخوندی را حکومت شماره یک تروریستی در جهان نامید و گفت به توافق رسیدن با این رژیم دشوارتر شده ولی اوضاع به هر سمتی برود، من هیچ مشکلی ندارم.

دونالد ترامپ که همراه نخست‌وزیر پاکستان به سؤالات خبرنگاران پاسخ می‌داد گفت: بنابراین بگذارید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. ما برای بدترین شق ممکن آماده‌ایم کما این‌که آماده‌ایم برای شکل دیگر. ما بسیار متعهد هستیم. آنها حکومت شماره یک ترور در دنیا هستند.

 

دونالد ترامپ گفت: رژیم ایران می‌گوید که آنها مذهبی هستند ولی خیلی دروغ می‌گویند. ما پهپاد آنها را با مکانیزم پیشرفته‌ای پایین کشیدیم. به‌جای این‌که بگویند آری پهپاد ساقط شده گفتند نه چنین چیزی اتفاق نیافتاده است. در مورد دستگیری مأموران سیا هم تماماً دروغ سرهم کردند. این یک پروپاگاند بود.

ترامپ افزود: من فکر می‌کنم رژیم ایران نمی‌داند که آنها در چه وضعیتی قرار گرفته‌اند. در حال حاضر وضعیت آنها به هم ریخته است. به‌لحاظ اقتصادی مشکلات بسیار زیادی دارند. وضعیت مملکت در آشفتگی است. سراسر ایران شاهد تظاهرات است. نرخ تورم ۷۵درصد است و آنها به‌عنوان یک حکومت خیلی ضعیف عمل می‌کنند.

 

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت: قراردادی که اوباما با این رژیم بست فاجعه بود،این قرارداد موشک‌های بالستیک را شامل نمی‌شد. و آنها نمی‌توانستند سایتهای مهم را بازدید کنند. اشتباهات زیادی وجود داشت. آنها ۱۵۰میلیارد دلار پول به رژیم ایران دادند که یک و هشت دهم میلیارد دلار آن نقد بود. یعنی چندین هواپیما مملو از پول نقد. یکی از بهترین کارهایی که کردیم خاتمه دادن به این قرارداد مسخره بود.

ترامپ اضافه کرد: راستش را بخواهید برای من بسیار سخت‌تر می‌شود که با رژیم ایران قراردادی ببندم. زیرا آنها رفتار خیلی بدی دارند و این وضعیت می‌تواند به هر سمتی برود. ولی به هر سمتی که برود من هیچ مشکلی ندارم.

 

سایت هیل روز ۱ مرداد نوشت: دونالد ترامپ شب گذشته در جلسه نوجوانان در واشینگتن سران رژیم ایران را دروغگو نامید.

وی گفت: ما پهپاد رژیم ایران  را سرنگون کردیم. مقامهای این رژیم  مذهبی خیلی زیاد دروغ میگویند. آنها زیاد دروغ میگویند. شما میتوانید پهپاد را که روی آب افتاده است ببینید اما آنها  میگویند که پهپاد ما را هرگز سرنگون نکردند.  آنها داستان سرایی می کنند و دروغ می گویند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات