728 x 90

دیدار مایک پمپئو با فدریکا موگرینی در بروکسل

فدریکا موگرینی - مایک پمپئو
فدریکا موگرینی - مایک پمپئو

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۲۶بهمن، در بروکسل با فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش رویترز، این دیدار یک روز پس از آن انجام شد که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، از متحدان اروپایی آمریکا خواست تا از توافق هسته‌یی با رژیم ایران خارج شوند و نسبت به افزایش تحریم‌ها علیه این رژیم نیز هشدار داد. وی همچنین سازوکار تجاری اروپایی‌ها برای دور زدن تحریم‌ها علیه رژیم ایران را تصمیم نادرست خواند.

 

مایک پنس روز گذشته ۲۵ بهمن در ورشو درباره قیام  مردم ایران گفت: مردم ایران به خیابان‌ها ریخته‌اند، ما در کنار آنها خواهیم بود.

مایک پنس در رابطه با صدور تروریسم توسط حکومت آخوندی به اروپا و منطقه گفت: 

۴۰سال پیش در چنین ماهی، آخوندها کنترل این کشور را به‌دست گرفتند. و هر سال بعد از آن، آنها از نیروهای تروریست نیابتی و میلیشیاها، حزب‌الله و حماس، حمایت کرده‌اند؛ موشک‌ صادر کرده‌اند؛ و به درگیریها در سوریه و یمن و فراتر از آن دامن زده‌اند.

رژیم ایران اولین حکومت حامی تروریسم در جهان است. آنها سفارتخانه‌های آمریکا را بمب‌گذاری کردند، صدها سرباز آمریکایی را کشتند و تا همین امروز آنها شهروندان آمریکا و دیگر کشورهای غربی را گروگان نگه می‌دارند.

رژیم ایران گستاخانه از تحریم‌های ملل ‌متحد سرپیچی کرده، قطعنامه‌ها را نقض کرده، و عملیات تروریستی در خاک اروپا را طراحی کرده است. همان‌طور که پرزیدنت ترامپ گفته است، رژیم ایران آشوب و تروریسم خود را با غارت ثروت مردم ایران تأمین مالی کرده است.

رژیم مستبد تهران آزادی بیان و تجمع را سرکوب می‌کند، اقلیت‌های مذهبی را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهد، زنان را مورد ضرب ‌و شتم قرار می‌دهد

رژیم تلاش دارد یک نوار نفوذ ایجاد کند که از عراق، سوریه و لبنان می‌گذرد. به امید ایجاد یک مسیر ممتد برای لشکریان و ایدئولوژی‌اش و برای این کار آن‌چه را بر سر راهش بوده ویران کرده است.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پایان کنفرانس ورشو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: ما فکر می‌کنیم که تحریم‌های بیشتر و فشار بیشتر روی رژیم ایران ضروری است و این به مردم ایران فرصت خواهد داد تا آن‌چه را که سزاوار آن هستند به‌دست بیاورند. ما فکر می‌کنیم که اینکار حکومت فاسد آخوندها در ایران، را از ثروت و منابعی که برای ایجاد این‌ همه ویرانی که در این دو روز از کشورهای سراسر جهان در مورد آن شنیدیم، محروم خواهد ساخت.

وزیر خارجه آمریکا افزود: آمریکا مصمم است همه کشورهای دنیا را متقاعد کند که این به نفع جمعی همه ماست که (خامنه‌ای)، روحانی و قاسم سلیمانی را از پولی که نیاز دارند تا به اصلی‌ترین حکومت حامی تروریسم سوخت رسانی کنند، محروم کنیم. در این مسأله هیچ ابهامی وجود ندارد.

مایک پومپئو در پاسخ به سؤالی راجع به تمرکز کنفرانس ورشو روی حکومت آخوندی گفت: توافقی جهانی هست که رژیم ایران یک تهدید است. کشورها در این اجلاس یکدست بودند. کسی حتی نگفت در مورد ایران مبالغه شده است. واقعیت این است که نمی‌شود از یمن صحبت کرد ولی از حوثیها نگفت یا از سوریه صحبت کرد و لی از نیروی قدس نگفت همه اینها پشتش رژیم ایران است.

هم‌چنین وقتی در مورد لبنان و عراق صحبت می‌کنیم باید نقش حزب‌الله و شبه‌نظامیان و وابستگان به رژیم ایران را خاطرنشان کنیم.

 

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات