728 x 90

رهبر فاشیست‌ها؛ شناخته شده در جغرافیا، مجهول در تاریخ

فاشیست‌ها...
فاشیست‌ها...

شخصیتهای بزرگ جهان چنان تأثیر و تغییری در جغرافیای انسانی و محیط زندگیشان گذاشته‌اند که حتی نامشان تداعی کننده و مترادف سرزمین و یا کشوری است. گاندی نماینده صدها میلیون هندی بود و کشور بزرگ هندوستان را تداعی می‌کرد. نلسون ماندلا در آفریقای جنوبی معرف این بخش از جغرافیای سیاسی است. آبراهام لینکن در آمریکا و دیگر شخصیت‌ها در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی هر کدام جلوه و بازتابی از گوشه‌ای از جغرافیای انسانی ما هستند. تأسف انگیز آن که در بین شخصیتهای شناخته شده و معروف، ژنرال فرانکو و موسولینی و هیتلر و خمینی و امروزه خامنه‌ای هم یافت می‌شوند که نقطه‌ای سیاه و برگی تیره از کتاب ملتهایی هستند که نه تنها به‌وجودشان افتخار نمی‌کنند بلکه باعث شرمساری نیز هستند. اینان رو در روی آرمانها و خواسته‌های مردم سرزمینها دست به کشتار جوانان و غارت منابع و نابود کردن آینده میلیون‌ها انسان تحت ستم زده‌اند. طنز سیاه آن که به مواجب بگیرهای دربارشان، سفارش توجیه و تبیین و سفیدسازی دورانی را می‌دهند که به‌قتل‌عام و نقض حقوق‌بشر و تهی کردن منابع خدادادی یک ملت، در جغرافیای جهان شناخته شده‌اند. تا جایی که سلاطین و پادشاهان برکنار شده از سوی مردمان، مدعی عدالت و خواستار برگشت به تاج و تخت از دست داده نیز می‌شوند.

 

تبیین ذات ارتجاعی حکومت برای جوانان شورشی

خامنه‌ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان توصیف دلهره‌آورش را با زرورقی از سفید نمایی این روزهای جنبش انقلابی مردم ایران ارائه داد که نشان از بیهودگی همه سرکوبها و شیطان‌سازی از آلترناتیو و انزجار و نفرت جوانان از فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران است. از بیان سطحی و آبکی التقاط دین و دولت با عنوان مردم‌سالاری دینی! که بگذریم او مقاومت مردم و جامعه جهانی را با حکومتش به‌درستی ناشی از ذات و ماهیت فاشیستی این حکومت می‌داند و مسائلی نظیر سو استفاده از موضوع فلسطین و یا کشمکش‌های منطقه‌یی و بحرانهای اقتصادی و سیاسی را فرعی قلمداد می‌کند. می‌گوید: «بعضی دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی مربوط به مسائل سیاسی و مواضع آن در قبال موضوعی مانند فلسطین است اما بعضی دشمنی‌ها با ذات نظام است چرا که این نظام در مقابل افراد معتقد به نسخه غرب که با هر گونه دخالت دین در مسائل اجتماعی مخالفند... با تبیین این علت اصلی، دیگر کسی نباید بگوید جمهوری اسلامی برای خود دشمن می‌تراشد زیرا این ذات مردم‌سالاری دینی است. ». (سایت خامنه‌ای ۴ اسفند۱۴۰۱).

این اعتراف به این‌که ذات و ماهیت این نظام به هیچ اصل و پرنسیپ و حقوق شناخته شده مردم جهان پس از هزاران سال تجربه و آزمایش در نسبت حکومت با مردم، پایبند نیست و بلکه از اساس منکر و رو در روی آن است، دلیل شناخته شدن فاشیسم مذهبی در انظار جهانیان است. آنان که سعی در مماشات و تغییر رفتار رژیم آخوندی می‌کنند خوب است یک بار دیگر به دیدگاه آشکار خلیفه ارتجاع توجه کنند. وی به گماشتگان خبره در سرکوب و غارت مردم یادآوری می‌کند که زبان نو بیاموزند و حرف جدید به جوانان قیام‌آفرین بزنند تا بفهمند با چه کسانی طرفند!

«خبرگان وظایف سنگینی دارند که مهمترین آن جهاد تبیین است... در مراکز دانشجویی با حرف نو، بیان نو و منطق نو، با جوانان گفتگو و گره‌های ذهنی آنها را باز کنید. مراقب باشیم حرف سست و بی‌منطق نزنیم... می‌گویند «ملک و ملت به لبه‌ٔ وحشتناک ویرانی و نابودی رسیده است»!... مردم را دلگرم و خاطرجمع کنید» (همان منبع).

 

پیدا کردن مجهولی به نام خمینی در «پیش‌همایش»!

درست یک روز قبل از حرف های خامنه‌ای یک «پیش همایش»! برگزار می‌شود تا بخشی از برنامه‌یی را که خبرگان می‌بایست پیگیری کند، انجام دهد. در این جلسه خط و نشان کشیدن خمینی پس از شکست در جنگ تحمیلی هم باز نشر شد تا جوانان به سوی مجاهدین کشیده نشوند! اما رژیم آخوندی و خامنه‌ای تنها مواجه با قیام جوانان مبارز و شورشی نیستند. بلکه در این سال ها، بیزاری عمومی از بنیانگذار این رژیم چنان بوده است که دیگر کسی او را به‌خاطر نمی‌آورد و در تاریخ گمشده است! حالا مانده‌اند با این مجهول مفقود الاثر چه کنند تا جوانان وی را بهتر بشناسند!

نظام ولایت فقیه با کتابی به همین نام در سال‌های دهه۱۳۴۰ در افکار خمینی پایه‌ریزی شد. او که در مدرسه فیضیه فلسفه و عرفان و اخلاق! درس می‌داد با مخالفت مدیران و مدرسان آن زمان حوزه مواجه شد و برای همیشه آن دروس را به کناری نهاد و مشغول تدریس فقه و اصول شد تا لباس آخوند‌ساخته ولایت فقیه را به تن اندیشه‌های ارتجاعی و فاشیستی خود کند. ثمره و میوه تلخ آن افکار پلید نظام ضدانسانی کنونی در ایران است. حالا دیگر کسی آن مستبد ملعون را دوست ندارد و حتی حامیان و دودمانش معترفند که ناشناخته و گمنام تاریخ است! باید وی را در اوراق مندرس و باطله دفترچه‌های درس و مشق مکتب تحقیر انسان و دشمنی با بشریت جستجو کرد.

در این «پیش همایش» نوه مجیزه‌گو می‌گوید: «امام در بحثهای فقه و اصول، «مظلوم» واقع شده[!] «حجاب سیاست» بر ابعاد شخصیت او، سایه انداخته»[!] در عرفان عملی کارهای بزرگی دارند که مغفول مانده[!] حتی در حوزه‌ای که تمام عظمتش را از نام ایشان دارد، آن‌گونه که باید شناخته نمی‌شود؛ و در حوزه فلسفه اسلامی بیشتر[!] ان‌شاءالله یک نهضتی را بشود در زمینه ابعاد ناشناخته امام در حوزه علوم عقلی پیش برد» (جماران۳ اسفند۱۴۰۱)

سایر بادمجان دورقاب چینان هم دنباله این خزعبلات را گرفتند که تکرارش عبث است اما وعده داده‌اند تا در همایش اصلی؟! مطالب بیشتری درباره پیشوای چماقداران و دزد بزرگ قرن بگویند.

حال بنگرید به‌حال و روز رژیم آخوندی، از خوشحالی خامنه‌ای که هنوز سرنگون نشده است تا آموزش به جوانان که دنبال مجاهدین نروند تا... پس از صرف هزاران میلیارد تومان از داراییهای مردم برای انتشار آرای ضدبشری خمینی در طول چهل سال و چاپ عکس و فیلمهای تبلیغاتی گوبلزی و... امروز می‌ترسد که قیام مردم ایران که برای همیشه درخت خبیثه ارتجاع را از خاک پاک ایران درآورد.

آن روز بی‌تردید نزدیک است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/65cfda0f-8029-454e-9b4a-11674268d2f6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات