728 x 90

سقوط هواپیما به‌صورت طبیعی و عادی؟!

سقوط هوایپمای اوکراینی در ایران
سقوط هوایپمای اوکراینی در ایران

حسن روحانی، آخوند شیادی که دست آلوده به خونش به اندازه کافی رو هست، با تأخیری خائنانه بعد از یک هفته که از سقوط هواپیمای مسافربری توسط سپاه پاسداران جهل و جنایت می‌گذرد با بی‌شرمی و وقاحت آخوندی به صحنه آمد تا در مورد این جنایت هولناک موضع بگیرد. موضعی که باز هم چیزی جز قطاری از دروغ‌گویی‌ها نبود و هر چه بیشتر بر زخم بازماندگان داغدار این فاجعه و همه مردم اشکبار ایران نمک پاشید. پرداختن به تک‌تک دروغهای این آخوند نه واجد اهمیت است و نه در حوصله این مقاله می‌گنجد. مثلاً برای نمونه او می‌گوید: «سؤال برای مردم این است که از زمان روشن شدن علت سقوط تا اعلام آن، زمانی طولانی بوده است؟ یک الی ۲روز طول کشیده یا چند ساعت بوده است»؟(آخوند حسن روحانی ۲۴دی ۹۸)

او عمداً و شیادانه می‌خواهد آن ۳روز انکار و دروغگویی رژیم به مردم و به جهانیان در شلیک سپاه به هواپیمای مسافربری را هر چه کم و کمتر کند و آن را تا حد چند ساعت تقلیل دهد، تا به خیال خام خود از خشم مردم بکاهد. لذا خود را به کوچه رسوای «علی چپ» می‌زند(مانند آن گران شدن بنزین که می‌گفت: «تا صبح جمعه در جریان افزایش قیمت بنزین نبودم») و در یک بیانیه سراپا دروغ ادعا می‌کند که: «با نهایت تأسف و تأثر، ساعاتی قبل، از نتیجه تیم تحقیقاتی مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی مطلع شدم… حسن روحانی، شنبه ۲۱دی».(خبرگزاری حکومتی تسنیم ۲۱دی ۹۸)

غافل از این‌که در ماجرای شلیک به هواپیمای مسافربری دم خروس موشک از زیر عبای پرمکر و ریای روحانی آنجا بیرون زد که پاسدار جنایتکار حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه(در اثر فشار حقایق داخلی و بین‌المللی در اصابت موشک به هواپیما) در نشست خبری گفت: «در زمان این حادثه در غرب کشور بودم و پس از اجرای حمله موشکی علیه پایگاههای آمریکا این خبر را شنیدم… من چهارشنبه متوجه این قضیه شدم [یعنی همان ساعات اولیه شلیک موشک به هواپیما] بلافاصله به سوی تهران حرکت کردم، بین راه زنگ زدم و به مسئولان گفتم این اتفاق افتاده… ما اجازه نداشتیم چیزی را به کسی [یعنی به مردم] بگوییم».(نشست خبری پاسدار حاجی‌زاده ۲۱دی ۹۸)

اکنون آخوند روحانی پس از یک هفته سکوت خفت‌بار، در جریان همین موضع‌گیری راجع به شلیک و سقوط هواپیمای بوئینگ مسافربری اوکراین می‌گوید: «از لحظه‌ای که احتمال دادم سقوط هواپیما به‌صورت طبیعی و عادی نباشد تلاش فراوانی کردم که دوره بررسی و تحقیق، کوتاه شود».

سخن اینجاست که از دیدگاه آخوند روحانی یک هواپیما می‌تواند به‌صورت طبیعی و عادی سقوط کند! به همین دلیل می‌گوید «وقتی احتمال دادم سقوط هواپیما به‌صورت طبیعی و عادی نباشد» آنگاه چنین و چنان کردم.

آری، در بینش و در اندیشه ارتجاعی و شقاوت‌بار سردمداران دیکتاتوری آخوندی، یک هواپیما می‌تواند به‌صورت طبیعی و عادی سقوط کند. از نظر آنها سقوط هواپیما امری پیش‌پا افتاده و یک روال طبیعی و عادی است. از جمله:

- دادن مجوز برای پرواز، با وجود فرسودگی هواپیما… و سپس سقوط آن، امری طبیعی و عادی است!

- دادن مجوز برای پرواز، با وجود داشتن نقص فنی… و سپس سقوط آن، امری طبیعی و عادی است!

- دادن مجوز برای پرواز، با وجود بدی آب و هوا… و سپس سقوط آن، امری طبیعی و عادی است!

و…

از نظر کارگزاران این رژیم پوسیده اصلاً چرا فقط سقوط هواپیما طبیعی و عادی باشد؟ به‌زعم آخوند روحانی یک کشتی هم می‌تواند به‌صورت طبیعی و عادی غرق شود و ۳۲خدمه آن در آتش بسوزند و علت آن هم هیچگاه مشخص نشود(سانچی).

در نظام ولایت فقیه و از دید آخوند روحانی حتی بروز یک سیل هم طبیعی و عادی است. سیل ویرانگر نخستین روزهای سال جاری در ایام نوروز در شمال و مرکز و جنوب کشور که جان بسیاری از هموطنان را گرفت و ۳۵هزار میلیارد تومان خسارت مستقیم به مردم وارد آورد، از نظر حاکمان دزد و چپاولگر نظام آخوندی، طبیعی و عادی است! یا سیلی که هم‌اکنون صفحات ۳استان بلوچستان و کرمان و هرمزگان را در می‌نوردد و مردم محروم آن خطه را با مصیبتی عظیم مواجه ساخته است، همه و همه از نگاه خائنین عمامه‌ به‌سر طبیعی و عادی است.

از نظر حکام غارتگر نظام آخوندی نابودی جنگل‌ها، خشک کردن آب دریا‌چه‌ها و رودخانه‌ها، کوه‌خواری، دریاخواری و… در یک‌کلام قتل‌عام محیط‌زیست، امری طبیعی و عادی است.

کما این‌که قتل و به‌شهادت رساندن بیش از ۱۵۰۰تن از جوانان و هموطنان که علیه این رژیم فاسد و غارتگر به خیابان‌ها آمدند، برای این نظام طبیعی و عادی است.

آیا آخوند روحانی تاکنون آماری رسمی از شهیدان قیام آبان اعلام کرده است؟ آیا تلاش فراوانی! کرد که دوره بررسی و تحقیق از علت شلیک به ۱۵۰۰تن از جوانان و نوجوانان و زنان این مرز و بوم کوتاه شود؟!

بعد از گذشت بیش از ۳دهه از آن کشتار دهشتناک سراسری در زندانها در جریان قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی مجاهد و مبارز در تابستان ۶۷، آیا رژیم آخوندی آماری از تعداد اعدام شدگان ارائه کرده است؟ آیا محل دفن آن قهرمانان سربدار را مشخص کرده است؟

آخوند روحانی در ادامه شیادی خود روز چهارشنبه ۲۵دی در جلسه هیأت دولت از مردم به‌پاخاسته و جان به‌لب رسیده طلبکار هم شد و گفت: «جبران این حادثه این نیست که نیروهای مسلح خود را تضعیف کنیم».

در برابر وقاحت و دریدگی آخوند حسن روحانی، همان بس که سخنگوی مجاهدین گفت: «بی‌شرف بی‌شرف، برو خجالت بکش!».

سخن پایانی این‌که در این میان یک چیز از همه طبیعی‌تر و عادی‌تر است و آن سقوط و سرنگونی نزدیک این رژیم ضدبشری به دست مردم، کانون‌های شورشی و مقاومت ظفرنمون آنهاست.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات