728 x 90

سیلی سنای آمریکا بر بناگوش خامنه‌ای!

سیلی سنای آمریکا بر بناگوش خامنه‌ای...
سیلی سنای آمریکا بر بناگوش خامنه‌ای...

رژیم قرون‌وسطایی آخوندی که زمان مصرف تاریخی‌اش به پایان رسیده است در هر دو جبهه داخلی و بین‌المللی زیر شدیدترین ضربه‌ها و فشارها قرار داد. در داخل ایران قیامی جریان دارد که چند روز دیگر وارد چهارمین ماه خود می‌شود و طوری خامنه‌ای را زیر منگنه قرار داده که مجبور شد اولین خنجر کین و اعدام را در قلب یکی از دستگیر شدگان قیام فرو کند و همین کافی بود که در دیالکتیک تأثیر عوامل داخلی و خارجی، علاوه بر گر گرفتن شعله قیام در داخل، شدیدترین محکومیت‌های جهانی نیز هم‌چون سونامی بر سر رژیم تبهکارش آوار شود.

در این بین و در همان روزی که خامنه‌ای آب در هاون می‌کوفت و در تدارک اعدام با تاکتیک «النصر بالرعب» برای مهار قیام در داخل ایران بود کنفرانسی با نام «حمایت سنای آمریکا از قیام مردم برای ایران جمهوری دمکراتیک مبتنی بر جدایی دین از دولت» در سنای آمریکا در جریان بود که تعدادی از سناتورها و شخصیتهای برجسته آمریکایی از هر دو حزب در آن شرکت داشتند.

سناتور رابرت منندز، دموکرات رئیس کمیته روابط خارجی، سناتور جین شهین، دمکرات، رئیس زیرکمیته اروپای کمیته روابط خارجی سنا، سناتور کوری بوکر دمکرات عضو کمیته روابط خارجی، سناتور روی بلانت، رئیس‌جمهوریخواهان کمیته قوانین عضو کمیته اطلاعات، رئیس کمیته سیاست‌گذاری جمهوریخواهان، سناتور تام تیلیس، جمهوریخواه عضو کمیته قوای مسلح سنا، رئیس مشترک کمیسیون حقوق‌بشر سنا، سناتور جان بوزمن، جمهوریخواه عضو کمیته تخصیص بودجه سنا، سناتور لیندزی گراهام رئیس‌جمهوریخواهان کمیته بودجه و عضو کمیته‌های قضایی و محیط‌زیست، سناتور الکس پادیلا، دمکرات، کمیته امنیت داخلی و امور دولتی، کمیته قضائی و سناتور جوزف لیبرمن کاندیدای معاونت ریاست‌جمهوری دمکراتها در سال۲۰۰۰، سناتور کلی ایات، از دیگر سخنرانان این کنفرانس بودند.

علاوه بر این مجموعه حدود ۴۰ مشاور سناتور نیز حضور داشتند که نشانگر تأیید طیف گسترده‌یی از نمایندگان آمریکایی از مقاومت و قیام دموکراتیک مردم ایران است.

این‌گونه کنفرانس‌های دوحزبی و مشترک در آمریکا در حالی منعقد می‌شود که هر دو حزب طبق معمول و همیشگی صحنه سیاسی آمریکا در بالاترین رقابت و تضاد به سر می‌برند و شاید منطقی‌تر این بود که درباره ایران هم به‌صورت جداگانه ابراز حمایت و اعلام موضع کنند ولی با تلاشها و حضور یک مقاومت سازمان‌یافته ـ که سناتور منندز هم به آن اشاره و از آن تشکر کرد ـ و با دهها ساعت تلاش و ملاقات و روشنگری اعضای پاکباز مقاومت، اتفاق‌نظر دوحزبی درباره اوضاع ایران به امر رایجی تبدیل شده و همین تمرکز و تأثیر و نفوذی که سناتورها در سمت‌گیری سیاست کلی آمریکا دارند باعث شکسته شدن شاخ سیاست مماشات با رژیم در آمریکا شده و بارها ناله رژیم را در آورده است.

 

حمایتها و کنفرانس‌های بین‌المللی در این حد نشان می‌دهد که جامعهٔ جهانی نیز هم‌چون مردم ایران به سمت و سوی قیام و خواست سرنگونی آگاهی کامل دارد و مانورهایی هم‌چون تعطیلی گشت ارشاد، رفراندوم و... در خارج کشور نیز لو رفته و خریداری ندارد. در همین راستا بود که روز قبل از این جلسه، وقتی سناتور منندز فداکاری و قیام «هزار زن و مرد ایرانی که علیه وحشیگری یکی از سرکوبگرترین رژیمهای جهان اعتراض دارند» را ستود، سناتور مارشا بلکبرن نیز افزود: «رژیم ایران اعلام کرد که پلیس اخلاق خود را لغو کرده است، این فقط ظاهری است برای منحرف کردن ما از آنچه معترضان واقعاً می‌خواهند. رهایی کامل ایران از ظلم»!

آری، نظام درهم کوبیده‌شده خامنه‌ای در خارج کشور هم جایی ندارد و تریبونها و کنفرانس‌ها و مجالس سیاسی دنیا هر روز در ستایش از قیام و محکوم کردن جنایات رژیم به اتفاق‌نظر بیشتری می‌رسند کما این‌که روز قبل از این کنفرانس، جلسه مشابهی نیز با همین اسم و همین مضمون در ایتالیا تشکیل شد و آنجا هم سناتورهای ایتالیایی همبستگی خود را با مردم ایران نشان داده و بر «حقانیت نبردی که در ماه‌های اخیر در ایران» در جریان است گواهی دادند.

نتیجه این‌که یک قطره از خون هیچ‌یک از شهدا و مجروحان قیام ایران، به هدر نرفته و ثمر می‌دهد و دریایی از عواطف و حمایت را برمی‌انگیزد. عکسهای شهدا و مجروحان قیام زینت‌بخش همه کنفرانسها و گردهمایی‌ها و جلسات مربوط به ایران است و به مبارزه مردم ایران علیه استبداد مشروعیت می‌دهد. مسیر پیشروی و چشم‌انداز مطالبات و خواسته‌های مردم ایران از جامعه جهانی نیز کاملاً مشخص است و همان‌طور که خانم رجوی در پیام آنلاین خود به این کنفرانس گفت: «عضویت این رژیم در کمیسیون مقام زن و یونیسف، باید بلادرنگ خاتمه یابد... فعالیت گسترده و غیرقانونی لابی‌های رژیم ایران در آمریکا باید خاتمه یابد. آنها پشت جبهه سیاسی کشتاری هستند که در ایران جریان دارد. زمان آن است که سنای ایالات متحده، مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و حق مشروع جوانان ایران برای مبارزه با سپاه پاسداران را به‌رسمیت بشناسد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c4c63b44-ddc8-4226-84e3-ca8aa9c179b7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات