728 x 90

شعار خامنه‌ای خرید کالای ایرانی، در شرایط نابودی تولید داخلی!

نابودی تولیدات داخلی
نابودی تولیدات داخلی

روز اول فروردین 97 خامنه‌ای طبق معمول در مشهد شعار اصلی سال جدید حکومتش را اعلام کرد که عبارت است از حمایت از کالای ایرانی.

از همان دیروز هم دستگاه تبلیغاتی رژیم کوک شد تا درباره تولیدداخلی و ضرورت حمایت از تولید داخلی بنویسند و تبلیغ کنند.

طبعا این‌که تولید داخلی و صنایع ملی کشور رشد کند که خواست همه ملتها است، اما وقتی به مردم ایران می‌رسد به تجربه می‌دانند هرشعاری که خامنه‌ای اول سال مشخص می‌کند دقیقاً همان چیزی است که اصلاً محقق نخواهد شد! مثل سالهای قبل! این ویژگی البته منحصر به خامنه‌ای نیست، خمینی دجال هم در سال 60 که تدارک قتل‌عام مجاهدین را می‌دید آن سال را سال رافت و عطوفت و برادری نام گذاشت. و هنوز بهار 60تمام نشده بود، که سرکوب و کشتار مجاهدین و مخالفان رژیم آخوندی شدت گرفت. چنان‌چه اعدامها به شبی 200، 300 و حتی 400اعدام در اوین بالغ شد.

اکنون هم خامنه‌ای که خود و پاسدارانش عاملان اول انهدام تولید هستند، دم از حمایت از کالای ایرانی می‌زند. در حالی که حتی کار واردات را به وارد کردن کود انسانی از ترکیه رسانده‌اند.

خامنه‌ای در یک فرافکنی محض، بی‌تعصبی نسبت به تولید را به مردم نسبت داد و گفت: «ما نسبت به اقتصاد ملی خودمان باید تعصب داشته باشیم. مصرف جنس خارجی یکی از عیوب مهم ماست. ما بایستی تعصب داشته باشیم نسبت به مصرف داخلی و جنس داخلی و اقتصاد ملی‌مان. همان مقداری که جوانهای ما تعصب دارند نسبت به فوتبال، فلان تیم فوتبال، یکی طرفدار تیم قرمزه یکی طرفدار تیم آبی است، با تعصب حتی تیمهای خارجی، یکی طرفدار تیم رئاله، یکی...» بعد هم افزود: «اینها تعصب نسبت به این تیمها دارند اگر همین اندازه تعصب را نسبت به اقتصاد ملی و تولید داخلی داشته باشیم، بسیاری از کارهای ما اصلاح خواهد شد».

در تاریخ 5مهر 96 رسانه‌ها با اشاره به سخنان محمد شریعتمداری وزیر وقت صنعت معدن و تجارت آخوندی از 40میلیارد دلار حجم کالاهای قاچاق خبر دادند.

این کالای قاچاق از کجا وارد کشور می‌شود؟

حسین شاهرودی دبیر وقت کمیسیون اقتصادی مجلس آخوندی در مطلبی که خبرگزاری سپاه پاسداران در تاریخ 5مهر 96 منتشر کرد، گفت: «90درصد کالای قاچاق کشور از طریق مناطق آزاد تجاری وارد می‌شود».

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس 12تیر 96 نیز نوشت: «ایران در حال حاضر ۱۵۰گمرک دارد که حجم قابل‌توجهی از قاچاق کالا به کشور از همین مبادی رسمی صورت می‌گیرد».

با این اوصاف دیگر چه جایی برای تولید ملی باقی می‌ماند! آن‌هم وقتی که تقریباً تمام اقتصاد کشور را رسماً و با تمامی گمرکات رسمی و مناطق آزاد تجاریش به واردات کالای قاچاق اختصاص داده‌اند؟

از طرف دیگر وقتی نهادهایی مثل بنیاد مستضعفان و آستان قدس و سپاه پاسداران اقتصاد مملکت را قبضه کرده‌ و مالیات هم نمی‌دهند، واردات هم رسماً و قانوناً در حجم بالا ادامه دارد، دیگر چه جایی برای تنفس تولیدکننده داخلی باقی می‌ماند؟

البته گل واردات به سبزه سیاستهای بانکی و نوسانات نرخ ارز آراسته شده و اگر تولیدگر داخلی هم بتواند چیزی تولید کند، بسا گرانتر از کالای بنجل چینی درمی‌آید. بنابراین ساختار اقتصاد را واردات‌محور کرده‌اند چرا که به طبع مفت‌خور آخوند سازگارتر است. هم کالای مورد نیاز کشور تأمین شده! و هم پول اضافه بابت دستمزد کارگر و هزینه تولید از این جیب به آن جیب سرازیر شده است.

نگاه کنید به رهنمودهای وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت روحانی که پس از سخنرانی خامنه‌ای افاضه فرموده که: «مردم خودشون به صحنه بیایند و کالای قاچاق مصرف‌کردن را مذموم بشمارند». (تلویزیون رژیم- 2فروردین 97)

ملاحظه می‌شود که خیلی روشن او هم مثل خامنه‌ای مردم را مقصر دانسته است، به جای این‌که بگوید با واردات آن‌چنانی می‌خواهد چه کند. گر چه برای مردم روشن است آنها چه می‌کنند. آنها می‌خواهند تا دوشیدن آخرین رمق اقتصاد ملی به این روش ضدمردمی ادامه بدهند تا با پول آسان و سریع، کیسه‌های نظام را برای تأمین مخارج سرکوب و دخالت در منطقه و البته جیب آقازاده و پاسدارزاده‌ها پرکنند.

بنابراین پرواضح است که واردات کالا از خارج ادامه خواهد داشت. آن‌هم به شکل قاچاق دولتی یعنی از گمرکات رسمی کشور و مناطق آزاد تجاری. هیچ منع به‌اصطلاح شرعی هم در کار نخواهد بود... مردم خودشان باید بروند کالای داخلی بخرند و روی این مورد هم تعصب داشته باشند! معنی تعصب هم یعنی این‌که با وجود فقر اقتصادی، کالای داخلی‌یی را بخرند که مشابه چینی آن با یک‌سوم قیمت، بازار را پر کرده است.

این وسط، دولت و نظام هم هیچ وظیفه‌یی ندارند!

واقعیت این است که نظامی که فساد و قاچاق در آن نهادینه و حکومتی است و بیش از 60درصد کارخانه‌هایش تعطیل شده و بقیه هم با 30 تا 40درصد توان کار می‌کنند، صحبت از حمایت از تولید داخلی که وجود آن‌چنانی ندارد، بیشتر به مضحکه‌یی شبیه است که مرغ پخته را هم به‌خنده می‌آورد. و نشان از هذیانهای مکرر یک نظام غرقه در بحران است که تلاش می‌کند با این حرفهای دجالگرانه به‌زعم خود برای خود زمان بخرد. غافل از آن که دوران این بازیهای کثیف گذشته است و قیام اخیر مردم ایران علیه تمامیت رژیم این واقعیت را به‌خوبی ثابت کرد.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1cf9f9c9-455d-46ad-a7dc-cada4a11ca66"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات