728 x 90

شکست موشکی رژیم در سالروز فرار شاه و یک تداعی تاریخی؟!

موشک امید ناکام رژیم آخوندی
موشک امید ناکام رژیم آخوندی

در حالی‌که کارگران هفت‌تپه هنوز دستمزد ۴ماه پیش و عیدی سال قبل خود را نگرفته‌اند،

در حالی‌که همین روز گذشته ۷حرکت اعتراضی در تهران و دیگر شهرها به‌علت پرداخت نشدن حقوق کارکنان دولت برپا شده بود.

 

در حالی‌که دانش‌آموزان در مدارس با لحاف و پتو خود را گرم نگه‌می‌دارند و در سیستان و بلوچستان مردم به خاک سیاه نشسته‌اند و کشاورزان اصفهانی روزگارشان تباه شده‌ است و ۱۲۰۰واحد صنعتی در ماه گذشته اعلام شد تعطیل شده‌اند و... این همه مخارج سرسام‌آور برای ماجراجویی‌های موشکی و اتمی و جنگ و تروریسم، دهن‌کجی به ملتی است که آماده یک انقلاب به تمام معنا می‌شود.

 

موشکی که ۶۰۰کیلومتر هم نمی‌رود!

بامداد روز سه‌شنبه ۲۵دی ۹۷ خبرگزاریهای حکومتی فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران اعلام کردند پرتاب موشک «ماهواره‌بر»شان به مدار زمین شکست خورده و موشک قبل از رساندن ماهواره مربوطه به مدار مشخص شده، سقوط کرده است.

خامنه‌ای برای این قدرت‌نمایی مفتضح و شکست‌خورده‌اش، گروهی از نمایندگان خارجی را نیز به محل پرتاب دعوت کرده بود تا قدرت‌نمایی‌اش را چندبرابر کند. حرکتی که اگر موفق می‌شد آخوندها یک دریا دوغ با آن درست می‌کردند! دریای دوغی که اکنون به مرداب فضاحت و مضحکه تبدیل شده است!

در این مورد آسوشیتدپرس گزارش کرد: «محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، به تلویزیون دولتی گفت موشکی که ماهواره پیام را حمل می‌کرد در مرحله سوم پرتابش به سرعت لازم نرسید.

جهرمی گفت این موشک به‌طور موفقی مراحل اول و دوم را گذرانده بود اما در مرحله سوم دچار مشکل شد. وی وارد جزییات خرابی این موشک نشد اما وعده داد که دانشمندان ایران به کارشان ادامه می‌دهند».

هدف این موشک ارتفاع ۶۰۰کیلومتری جو زمین بود.

 

سابقه موشک‌پرانی‌های شکست‌خورده

آخرین تست‌های موشکی اعلام‌شده خامنه‌ای در خرداد ۹۷ بود که تلاش کرد ۶موشک به سوریه پرتاب کند اما حداقل ۳فروند از آن موشکها در حوالی منطقه شلیک(حومه کرمانشاه) سقوط کرده و باعث یک آبروریزی دیگر برای آخوندها شدند. خبرگزاری تروریستی تسنیم همان هنگام فاش ساخت که ساخت آن موشکها باعجله و در همان ۸ماه قبل از پرتاب آغاز شده بوده و کمی قبل از شلیک، تحویل سپاه پاسداران شده بودند.

 

موشکهایی که به سوریه شلیک شد تنها ۸ماه پیش از پرتاب، ساخته شده بودند

موشکهایی که به سوریه شلیک شد تنها ۸ماه پیش از پرتاب، ساخته شده بودند

 

سابقه موشکهای ماهواره‌بر خامنه‌ای - سرنوشت «ماهواره‌بر» قبلی!

بنا بر آنچه که رژیم آخوندها خود اعلام کرده است، روز پنجشنبه ۵مرداد ۱۳۹۶ موشک ماهواره‌بر سیمرغ به هوا پرتاب شد و در آسمان محل پرتاب بلافاصله منفجر شد!

آخوندها مدعی هستند که پیش‌تر موفق به قرار دادن ماهواره‌ در مدار زمین شده‌ و حتی یک میمون نیز به فضا فرستاده‌اند اما تعیین صحت‌وسقم این خبرها قابل تدقیق نیست چرا که اینک در نفس پرتاب موشکهای معمولی مانند آنچه که در عملیات موشکی سوریه روشن شد نیز مشکل دارند و به جای سوریه ممکن است حومه کرمانشاه را هدف قرار دهند.

 

خاصیت موشک‌پرانی‌های آخوندی

پروژه‌های موشکی رژیم تاکنون بیش از آن که کاربرد عملی برای آخوندها داشته باشند، خاصیت تبلیغاتی داشته‌اند که حتی چاشنی جنگ سرد هم محسوب نشده و اساساً برای روحیه دادن به پاسداران و بسیجی‌های رژیم طراحی می‌شوند وگرنه که هر پیشرفت تسلیحاتی بر اساس فرهنگ مخفی‌کاری حاکم بر فضای نظامی تا آخرین لحظه مخفی نگه‌داشته می‌شوند و تنها مواردی علنی می‌شوند که یا لو رفته‌اند یا از دور خارج شده! و یا اساساً دروغ بوده و عاری از واقعیت می‌باشند.

 

هزینه پروژه‌های موشکی برای ملت ایران

اکنون سالهاست که رژیم آخوندها با توسل به داستان پروژه موشکی و دستیابی به فضا و پیدا کردن امکان تهاجم به اهدافی با ابعاد یک متر در یک متر! در صدها کیلومتر دورتر از پایگاه پرتاب موشک، تلاش می‌کند قدرت نداشته خود را نه به رخ دشمنان!‌ بلکه در چشم پاسدارانش کرده و به آنها روحیه بدهد و پرده‌ای بر روی شکست‌هایشان در جنگ و ماجرای اتمی و... بکشند.

خرج این پروژه‌ها البته از جیب مردم ایران به حساب‌ برخی کشورها مانند کره شمالی و امثالهم می‌رود. موشکهای کره‌ای با قیمت‌های گزاف به آخوندها فروخته می‌شوند تا آخوندها با شلیک و گاه با مهندسی معکوس، کپی کم‌ارزش‌تر آنها را مونتاژ کنند. پروژه‌ای که تاکنون حاصل جدی برای آخوندها نداشته و پس از نزدیک به ۴دهه هنوز آخوندها از دستیابی به موشکی که توان تزریق یک مینی‌ماهواره به فضا را داشته باشد، ندارند. گرچه که مخارج مربوط به این پروژه نامعلوم و اساساً سری است.

 

سابقه بریدن گوش رژیم در معاملات موشکی

پیش‌تر محسن رفیقدوست و هادی غفاری در مصاحبه‌های جداگانه‌ای درباره معاملات موشکی با لیبی گفته بودند که کارشناس‌های لیبیایی در حساس‌ترین لحظات جنگ، از واگذاری اطلاعات لازم برای پرتاب موشکهای اسکاد به رژیم خودداری کرده بودند. آنها موشکهای «هاگ» آمریکایی را که لازم داشتند از آخوندها دریافت کردند و بعد هم درست سر بزنگاه دست و بال آخوندها را در پوست گردو می‌گذاشتند!‌

 

قذافی وقتی موشکهای آمریکایی‌هاگ را از آخوندها گرفت زیر قولش زد

قذافی وقتی موشکهای آمریکایی‌ هاگ را از آخوندها گرفت زیر قولش زد

 

سابقه بریدن گوش دیکتاتور قبلی ایران در پروژه مشابه!

گوش شاه را هم همین‌طوری می‌بریدند!

عشق هیستریک دیکتاتورها به داشتن سلاحهای کشتار جمعی، یکی از نقاط مشترک آنها با همدیگر است. گوش آخوندها در پروژه موشکی را دوستان کره‌ای و عربشان مانند لیبی و سوریه بریده و می‌برند، گوش شاه را هم اسراییلی‌ها می‌بریدند!

۳دهه پس از سرنگونی حکومت پهلوی، کتابی از سوی یک تحلیلگر اسراییلی که نویسنده ارشد امور امنیتی در روزنامه «یدیوت آهارونوت» منتشر شد که اسم آن «جنگ پنهان اسراییل در ایران» است.

نویسنده در کتابش چگونگی کلاهبرداری اسراییل از مقامات وقت ایران را افشا کرد.

وی می‌گوید در حالی‌که نمایندگان شاه از این پروژه مخفی خرسند بودند.

 

ارتشبد بهرام آریانا و ارتشبد توفانیان فرستادگان ویژه شاه در حال مذاکره با مقامات ارتش اسراییل

ارتشبد بهرام آریانا و ارتشبد توفانیان فرستادگان ویژه شاه در حال مذاکره با مقامات ارتش اسراییل

 

اسراییل به‌دقت آنان را جهت تأمین منافع خود فریب داده بود. بر اساس نقشه اسراییل، ایران در جریان این پروژه برخلاف تصور شاه تنها به تکنولوژی از رده خارج دست می‌یافت اما اسراییل خود از سرمایه یک میلیارد دلاری ایران برای ساخت نسل جدید تسلیحات اختصاصی برای خود استفاده می‌کرد. «یاکوف شاپیرو» افسر ارشد اسراییلی رابط با رژیم شاه در آن پروژه، دهه‌ها بعد گفت: «مقامات ایرانی با ما مثل شاهان رفتار می‌کردند. اما آنها برای ما مثل سنگ ترازو(بی‌ارزش) بودند». وی گفت: «بدون کمک ایران ما پول کافی برای توسعه تسلیحاتی را که الآن در بالاترین رده تسلیحات اسراییل هستند، نداشتیم.

 

جلد کتاب پژوهشگر اسراییلی

جلد کتاب پژوهشگر اسراییلی

 

مشکل تاریخی مردم ایران با دیکتاتورها

اینک مردم ایران دهه‌هاست که با دو دیکتاتوری درگیر هستند، اولی را ساقط کرده و در همین روزها دست‌اندرکار ساقط کردن دومی هستند. دو دیکتاتوری وحشی، ماجراجو و ضدمردمی که پایه‌های قدرت خود را در تسلیحات کشتار جمعی جستجو می‌کنند و در این راه تمامی ثروتهای ملی ایران و اینک حتی پول توی جیب و نان سفره مردم را نیز خرج همین تسلیحات اتمی و موشکی می‌کنند.

یک بار محمدرضا شاه در بهمن‌ماه سال ۱۳۵۲ در مصاحبه‌ای با لوموند گفته بود؛ روزی نه چندان دور و حتی شاید زودتر از آنچه که گمان می‌رود، ایران صاحب بمب اتمی خواهد شد! البته آنها که پولهای میلیاردی او را گرفته بودند به قولشان عمل نکرده و تنها به بریدن گوش شاه اکتفا کردند! شاه کمی بعد ناگزیر شد این حرفش را تکذیب کند اما اسداله علم، وزیر دربارش، بعدها در خاطراتش نوشت: «اعلیحضرت! همیشه در آتش حسرت بمب اتمی می‌سوخت»!

به هر حال، شاه که اخراج شد و رفت و همین روزها چهلمین سالگرد رها شدن مردم ایران از «شر» اوست.

اکنون نوبت خمینی و خامنه‌ای و حکومت آنهاست که یا با جنگ ضدمیهنی یا با پروژه ضد ملی اتمی و یا با پروژه احمقانه موشکی تمامی هست و نیست یک ملت را به نابودی می‌دهند.

بی‌شک این ملت،‌ در آینده‌ای نه چندان دور، جشن سرنگونی و نابودی دیکتاتوری مطلقه ولایت فقیه را در کنار جشن سقوط دیکتاتوری مطلقه سلطنتی تکمیل خواهند کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات