728 x 90

شیوه‌های چاپیدن مردم!

چاپ بی‌حساب پول
چاپ بی‌حساب پول

همواره رژیم آخوندی به شیوه‌های مختلف مردم را چاپیده و سفره‌های آنها را تا توانسته خالی کرده است، اما در شرایط فعلی که رژیم زیر فشار تحریم‌ها و کرونا در حالت خفگی اقتصادی است، باز هم برای فرار از خفگی به چاپیدن مردم روی آورده است. البته شیوه‌های چپاولگری رژیم بسیار زیاد است و گاهاً خیلی رو و روشن و گاهاً پیچیده است.

اخاذی به اسم مالیات

یکی از شیوه‌های چاپیدن مردم توسط رژیم اخاذی به اسم مالیات است،

آخوند روحانی بودجهٔ عمومی دولت خودش را ۴۸۴هزار میلیارد تومان اعلام کرده است که قرار است ۱۹۵هزار میلیارد تومان آن از محل اخذ مالیات تأمین شود. اما در شرایطی که رکود بر اقتصاد حاکم است مردم چگونه می‌توانند این میزان مالیات بپردازند، البته این در حالی است که کارتل‌های عظیم اقتصادی که خامنه‌ای بر روی آن چنبره زده ریالی مالیات نمی‌پردازند.

در همهٔ کشورها مالیات بخشی از بودجه کشور را تشکیل می‌دهد، اما در شرایطی که رکود حاکم است، مالیاتها را کاهش می‌دهند، یا می‌بخشند، و حتی با کمکهای بلاعوض اجازه نمی‌دهند که تولید بخوابد اما در این شرایط که بحران کرونا هم در آن ضرب شده و رکود سنگینی در تمام صنایع ایجاد کرده است و به گفتهٔ روزنامه حکومتی آرمان ۲۴فروردین ۷۰درصد صنایع تعطیل شده‌اند و ۴میلیون نفر به لشکر بیکاران افزوده شده باز هم مالیات بخش عمده‌یی از بودجهٔ رژیم را تشکیل می‌دهد.

چاپ پول و ایجاد نقدینگی

یکی دیگر از شیوه‌های چپاول مردم، و شاید اصلی‌ترین و در دسترس‌ترین آن چاپ پول و ایجاد نقدینگی است. رژیم بادلیل و بی‌دلیل پول چاپ می‌کند، و اسم آن را استقراض از بانک مرکزی می‌گذارد. یک از دلایل چاپ پول کسری بودجه وحشتناکی است که رژیم با آن دست به گریبان است. برای جبران این کسری، پول بدون پشتوانه چاپ می‌کند.

در تعریف نقدینگی آمده که نقدینگی در واقع بدهی دولت به مردم است، یعنی هر چه که نقدینگی بیشتر باشد مردم طلبکار‌ترند و در واقع از جیبشان بیشتر هزینه شده است. اما چگونه؟

افزایش نقدینگی باعث رشد سریع تقاضا برای کالاها و خدمات شده و چون در کوتاه مدت عرضهٔ کالا و خدمات محدود است باعث افزایش قیمتها و تورم می‌شود. تورم متوسط در دنیا ۲.۲ هست ولی در ایران آخوند زده ۳۴درصد است و به‌لحاظ رتبه تورم، چهارمین کشور با تورم بالاست. البته این ۳۴درصد رقمی است که نظام آخوندی آمار می‌دهد و تورم واقعی خیلی بیشتر از این حرفهاست.

در حال حاضر حجم نقدینگی به بیش از ۲۵۰۰ تریلیون تومان رسیده است،

در زمان روی کار آمدن دولت حسن روحانی، حجم نقدینگی ۴۵۰هزار میلیارد تومان بود، اما حجم نقدینگی در پایان سال گذشته به ۲۵۰۰هزار میلیارد تومان رسیده است.(جهان صنعت ۲۱خرداد)

یعنی در این بازهٔ زمانی از سال۹۲ تاکنون نقدینگی نزدیک به ۶برابر شده و از اول انقلاب تا الآن نزدیک به ۱۰هزار برابر شده است.

در نتیجه رژیم هرجا که لازم داشته با دست باز پول چاپ کرده است و نتیجهٔ آن افزایش نقدینگی و به تبع آن بالا رفتن تورم و گران شدن کالاها و به غارت رفتن دسترنج و جان و مال و عمر کارگران است، از سال۹۰ تاکنون بنا به اعتراف خود رژیم، درآمد سرانه مردم یک‌سوم شده است.(تلویزیون افق رژیم- ۱۹خرداد۹۹)

یعنی یک کارگر برای یک کیلو گوشت باید ۳برابر بیشتر کار کند و زحمت بکشد.

به‌عنوان مثال در سال۹۰ حداقل دستمزد یک کارگر۳۳۰هزار تومان بود اما قیمت سکه ۴۰۰هزار تومان تقریباً ۰.۸ سکه در هر ماه.

ولی در سال۹۹ البته در اواخر بهار، قیمت سکه ۷.۵ میلیون تومان است و حداقل دستمزد تقریباً ۲میلیون تومان است، که یعنی کارگر تقریباً باید ۴ماه کار کند تا بتواند یک سکه تهیه کند، تازه اگر قیمتها ثابت بماند.

اما این نقدینگی دست چه کسانی است؟ ۷۰درصد نقدینگی در دست ۱درصد افراد جامعه است، (سایت حکومتی آفتاب ۱۸آبان ۹۷)

یعنی ۱درصد از جمعیت ایران که همان عناصر حاکمیت هستند، نزدیک به ۱۷۵۰ تریلیون تومان پول دارند.

روزانه ۱۱۵۰میلیارد تومان به نقدینگی اضافه می‌شود.(سایت حکومتی اقتصاد آنلاین، ۱۷مهر ۹۸) یعنی روزانه از جیب هر ایرانی ۱۴هزار تومان به شکل افزایش تورم و قیمتها برداشته می‌شود ماهیانه، ۴۲۰هزار تومان، در نظر بگیرید که یارانهٔ پرداختی ۴۵۵۰۰تومان است.

جالب است که چاپ پول فقط در حیطهٔ بانک مرکزی نیست، نیروی تروریستی قدس هم برای خودش هر میزان که لازم ببیند پول چاپ می‌کند، آمریکا در سال۲۰۱۷ دو شرکت آلمانی را که به سپاه قدس دستگاه چاپ اسکناس فروخته بود را تحریم کرد.

این دو شرکت "فورنت تکنیک"ForEnt Technik و"پرینتینگ تریدینگ سنتر" Printing Trading Center نام دارند و متهم هستند که تجهیزاتی به‌منظور چاپ اسکناس جعلی به دو شرکت و دو فرد ایرانی فروخته‌اند. این اسکناس‌های جعلی مورد استفاده سپاه قدس، قرار گرفته است. روشن است که چگونه مردم ایران هزینهٔ کارهای تروریستی رژیم را هم می‌پردازند.

گرانی خزنده کالاها و خدمات

رژیم این روزها با گران کردن خزندهٔ بسیاری از کالاها و خدمات، جیب مردم را خالی می‌کند، این روزها می‌بینیم که نان، گوشت، میوه، کرایه‌های حمل و نقل، مسکن، موتور سیکلت، دلار، سکه، اتومبیل و کالاهای دیگر گران شدند و در شرایطی که رکود اقتصادی در کشور حاکم است و مردم به‌دلیل کرونا شندرغاز درآمد خودشان را هم از دست دادند، این گرانی‌ها در حکم خونخواری رژیم آخوندی و مکیدن خون مردم است.

ایجاد هیجان کاذب در بازارهای بورس و سکه

یک شیوهٔ دیگر رژیم برای چاپیدن مردم، ایجاد هیجان در بازارهای بورس و سکه و ارز و اخیراً هم خودرو می‌باشد،

البته در این زمینه مردم فراموش نمی‌کنند که چطور این رژیم با ایجاد مؤسسات مالی مختلف با اسامی مذهبی و ملی و غیره، و با پشتوانه تبلیغاتی فراوان از سوی تلویزیون آخوندی مردم را فریفتند و سپرده‌های آنها را به غارت بردند، از مؤسسه قوامین که متعلق به نیروی انتظامی بود تا میزان متعلق به قوه قضاییه و تا فرشتگان، آرمان، افضل توس، که همهٔ اینها متعلق به باندهای رژیم بودند.

به اعتراف طیب‌نیا وزیر اقتصاد پیشین روحانی ۷هزار مؤسسه غیرمجاز در ایران وجود دارد.

مدتها مردم در خیابان‌ها تظاهرات می‌کردند که پولشان را پس بگیرند، که هنوز هم مؤسسه کاسپین پول مردم را کامل برنگردانده و تسویه‌حساب نکرده است. البته شیوهٔ حل و فصل مابقی مؤسسات هم با چاپ پول انجام شد و همین امر باعث ایجاد تورم و چاپیدن چندباره از جیب مردم شد.

ایجاد هیجان در بازار ارز سکه در سال۹۷ یکی از شیوه‌های چپاولگری رژیم از جیب مردم بود، به این معنی که قیمت دلار را تا نزدیکی ۲۰هزار تومان بالا بردند، سکه را تا ۶-۷ میلیون تومان بالا بردند و بعد با اعدام سلطان سکه و پایین آوردن درصدی از قیمت دلار تلاش کردند همه چیز را عادی کنند.

یکی دیگر از هیجانات کاذب که ایجاد کردند، بازار بورس بود، که به یک‌باره بورس رژیم برخلاف تمام دنیا رشد بسیار بالایی داشت، که بسیاری از اقتصاددانان خود رژیم هشدار دادند که این حباب است و ترکیدن این حباب عواقب امنیتی برای نظام دارد.

عبدالملکی یک اقتصاددان رژیم گفت: «شرکتهایی که به لعنت خدا نمی‌ارزند قیمت‌شان سهامشان به فلک رسید شرکتی که ورشکسته بوده دنبال این بوده که از دادگاه حکم ورشکستگی‌اش را بگیرد که سهمش ۶۰تومان بوده قیمت سهامش از ۶۰تومان شده ۶هزار تومان . . سرمایه خیلی از بانکها منفی است منفی یعنی این بانک عملاً هیچی نمی‌ارزد سهام اینها به‌سرعت دارد رشد می‌کند این اتفاقی که دارد می‌افتد یعنی در خیلی از سهام‌ها به‌شدت فضا حبابی ست»

و الآن هیجان خودرو را وارد بازار کردند، اولاً خودرو یک کالای مصرفی است ولی به‌دلیل گرانی‌های روزافزون این کالا در ایران به یک کالای سرمایه‌یی تبدیل شده است، در جهان هزاران شرکت تولید اتومبیل وجود دارد که خودرو تولید می‌کنند و مردم هم می‌خرند، ثبت نام و قرعه کشی و این بازی‌ها نیست، البته جالب است که در جریان ثبت‌نام برای خرید خودرو، انبارهای خودرو کشف می‌شد، یکی پس از دیگری، سلطان خودرو هم با زنش به اعدام محکوم شد و به‌زعم آخوندها موضوع تمام و فیصله پیدا کرد، بعد رژیم شروع به تبلیغات برای فروش خودرو کرد که میلیونها نفر را وسوسه کرد تا برای حفظ سرمایه‌ٔ ناچیزشان خودرو بخرند. خرید از شرکتهای خودروسازی که متعلق به حاکمیت آخوندی است. مشخصاً سایپا دومین تولیدکننده اتومبیل در ایران است که شامل ـ پارس خودرو ـ زامیاد ـ سایپا دیزل ـ ایران کاوه ـ سایپا آذین ـ سایپا شیشه ـ رادیاتور ایران ـ سایپا پرس ـ سایپا پیستون ـ نیروساز اراک و بسیاری از شرکتها می‌باشد و متعلق به بنیاد تعاونی سپاه از ۱۴قطب اقتصادی خامنه‌ای است.

لازم به توضیح است که شرکت‌های فروش خودرو بودند که پول از مردم گرفتند اما سال‌ها مردم را سر دواندند از جمله آنها شرکت‌های نگین خودرو آفتاب، مفتاح خودرو، آرمان پرشین پارس، پاسارگاد خودرو، رامک خودرو و عظیم خودرو می‌باشند.

جعفر‌آبادی دادستان رژیم در تهران روز جمعه ۲۷ مهر۹۷ پرونده‌های تخلف در پیش‌فروش خودرو را «دومین تجربه تلخ» پس از موضوع مؤسسات مالی، اعتباری خواند. حالا با این سابقه قصد دارند که این بار هم مردم را به اسم خرید خودرو بچاپند.

واقعیت این است که رژیم ولایت در بحران خفگی اقتصادی به پول نیاز دارد. درب نفت و صادرات غیرنفتی گل گرفته شده و بنیادهای عظیم اقتصادی سپاه و بیت خامنه‌ای هم که خود غارتگرند و سرمایه عظیمی که در دست دارند را نه برای مردم که برای حفظ نظامشان در مسیر صدور تروریسم و کشتار مردم منطقه هزینه می‌کنند، لذا تنها راه برای حاکمیت ضدبشر باز هم در دست کردن در جیب خالی مردم و چاپیدن و غارت دسترنج آنهاست. سیاست بازگشایی در بحران کرونا ریشه در همین واقعیت دارد.

بنابراین تنها راه خلاصی از این نظام غارتگر، جمع کردن بساط تمامیت نظام جهل و جنایت آخوندی است.