728 x 90

فرار از عواقب جنایت

شهدای قیام ۹۸
شهدای قیام ۹۸

هر روز که از قیام بزرگ آبان مردم ایران می‌گذرد، تاثیرات آن بر نظام پوسیده ولایت بیشتر آشکار می‌شود. این روزها مهره‌های حکومتی که عمری سر درآخور نظام داشته و از کیسه این ملت خورده‌اند در وحشت از انتقام خلق تلاش می‌کنند که از جنایات رژیم فاصله بگیرند. آنها به‌خوبی پایان حکومت شاهنشاهی و قیام سال ۵۷ را به‌خاطر دارند. و عاقبت کار مهره‌های ستم شاهی را فراموش نکرده‌اند.

 

کی بود کی‌ بود؟! من نبودم

عمق جنایت و سرکوب، آن‌قدر بزرگ است که اختاپوس عمامه‌ به‌سر که خودش در روز دوم قیام فرمان کشتار و سرکوب را صادر کرده بود اول از همه آن را فهمیده و اکنون خود را کنار کشیده و مسئولیت آن را به گردن شورای عالی امنیت ملی میا‌ندازد

سایت خامنه‌ای در روز ۱۴ آذر ضمن درج متن پیام محرمانه خامنه‌ای به مجلس نوشت: «در جلسه شورا، همه‌ اعضا متفق‌القول بر این نظر بودند حالا که این طرح کلید خورده، باید اجرا شود». او حتی مسئولیت گران کردن بنزین را که فقط بهانه‌یی برای جرقه قیام بود، به پای رؤسای سه قوه گذاشت و گفت من در این کار سررشته ندارم و اگر مسئولان سه قوه تصویب کنند، آن را تأیید خواهم کرد. در ادامه فرار از عواقب جنایت علیه مردم، خامنه‌ای «سوار بر گاری رأفت اسلامی» شد.

روحانی شیاد هم با وقاحت بی‌نظیرگفت که «من هم مثل شما امروز صبح ازگران شدن بنزین باخبر شدم» و بعد هم که دید همه کاسه و کوزه‌ها را باند خامنه‌ای بر سرش خراب کرده‌اند به استاندارانش فرمان داد که از مردم دلجویی کنند. روزنامه باند اصلاح‌طلب حکومتی ابتکار در این باره نوشت: «رئیس‌جمهوری با اشاره به حوادث اخیر تأکید کرد که حتماً استانداران با سرکشی به خانواده‌ها و افراد آسیب‌دیده به کمک آنان شتافته و از خانواده‌های حادثه‌دیده دلجویی کرده و حداکثر کمک و همراهی را با آنان داشته باشند».(۲۰ آذر ۹۸)

رئیسی جلاد اوین در رابطه با قیام آبان در روز دانشجو برای این‌که قافیه را نبازد روی دست او بلند شده و اعلام کرد که «من به‌صورت غیررسمی از اجرا مطلع شدم. چند روز قبل از اجرا یادداشتی رسمی به رئیس‌جمهور دادم که این طرح عواقبی دارد».(صنعت نیوز ۱۶آذر۹۸)

شانه خالی کردن نمایندگان ارتجاع

نمایندگان مجلس ارتجاع که خود بخشی از حاکمیت ننگین آخوندی هستند و در تمامی جنایات ۴۰ سال اخیر مشارکت دارند و تمام تلاششان حفظ نظام است در این قیام آوار را بر سر خود خراب شده می‌بینند. آنها هم چوب را خورده و هم پیاز را و نهایتاً فقط خشم و تنفر مردم نصیبشان شده است بنابراین برای در امان ماندن از پایانی همانند وابستگان نظام ستم‌شاهی به تطهیر خود پرداخته و اعترافات تکان دهنده‌ای کردند.

در همین زمینه پروانه سلحشوری، نماینده مجلس وحوش، در نطق در مجلس ارتجاع گفت: «تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران کشور... باید پاسخگوی مادران داغدار و پدران رنج‌کشیده باشیم... تا دیر نشده است مردم را دریابیم».(۱۹ آذر ۹۸)

نماینده دیگری از مجلس ارتجاع به نام محمود صادقی به ریختن خون مردم بی‌گناه توسط سپاه جنایتکار اعتراف می‌کند: «تمامی آمران و مباشران ریختن خون بی‌گناهان باید پاسخگوی این خون‌ها و آسیب‌های جانی و مالی مردم باشند... چه کسی مسئول این خون‌ریزی‌ها است؟ آیا وزیر کشور مسئولیت اظهارات فرماندار شهر قدس را می‌پذیرد که دستور تیراندازی مستقیم به معترضان را داده بود»

از همه جالب‌تر این‌که مهره‌ جنایت‌پیشه‌ای مانند مصطفی تاج‌زاده معاون سیاسی وزیر کشور دولت خاتمی امروز چنین می‌گوید که «آن بالا همه مشغول بخور بخور هستند و کسی به فکر ما نیست. بنابراین من پیش‌بینی می‌کردم که دیر یا زود اتفاق می‌افتد و الآن هم باز پیش‌بینی می‌کنم که دیر یا زود باز هم اتفاق می‌افتد. هم‌چنان که آبان ۹۸ از دیماه ۹۶ گسترده‌تر، خشن‌تر و غارتی‌تر بود، بعدی هم گسترده‌تر، خشن‌تر و غارتی‌تر خواهد بود»

حسین راغفر کارشناس اقتصادی رژیم هم با اشاره به سران فاسد سپاه می‌گوید: «ژنرال‌های فاسد در همه محافل تصمیم‌گیری از سازمان برنامه و بودجه گرفته تا مجمع تشخیص مصلحت نفود دارند و نمی‌گذارند که احدی منافع آنها را تهدید کنند.» (ایلنا ۱۹ آذر ۹۸)

اکنون به‌وضوح مشخص شده که در گیجی و سردرگمی این نظام پوسیده و از هم گسسته، هرکس می‌خواهد گلیم خود را از باتلاق جنایت بیرون بکشد. از ولی‌فقیه نظام گرفته تا خود روحانی شیاد و قاضی‌القضات رژیم تا نمایندگان مجلس و همه دست‌اندر کاران سابق و حال نظام،‌ هر کس به نوعی،‌ در حال فاصله گرفتن از تبعات این جنایت بزرگ است.

اینها مشت نمونه خروار است اما آنچه امروز سردمداران نظام را بر آن داشته که این‌چنین «ورد من نبودم من نبودم بخوانند»، قیام پرشکوه آبان ماه و خروش جوانان و کانون‌های شورشی در شهرهای میهن است. قیامی که بی‌تردید ادامه خواهد یافت و تا سرنگونی فاشیسم مذهبی ولایت فقیه از پای نخواهد نشست.