728 x 90

از قیام تا کهکشان

گردهمایی بزرگ مقاومت مردم ایران درپاریس
گردهمایی بزرگ مقاومت مردم ایران درپاریس

از نظر ایرانیان هر گونه تغییر و دگرگونی و شوریدن بر وضع کلاسیک همان انقلاب و طلیعه بهار است. زمزمه‌های بهار از قیام دیماه شروع شد و اوج گرفت تا به همین امروز که خروش مردم از هر خیابانی در هر شهری به گوش می‌رسد.

و اما نوید این قیام در روز ۹تیر به بلوغ رسید؛ گردهمایی عظیم سالانه ایرانیان و حامیان مقاومت ایران تحت نام « ایران آزاد با هزار کانون شورشی» با حضور مریم رجوی، و شرکت صدها تن از سیاستمداران و دولتمردان بلند‌مرتبه از سراسر جهان؛ از جمله‌ٔ آنها حضور هیأتی از ایالات متحده شامل نیوت گینگریج رئیس سابق مجلس نمایندگان، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و بیل ریچاردسون سفیر پیشین آمریکا به چشم می‌خورد.

سایت العربیه در تاریخ ۱۱تیر با اشاره به نقش آلترنایتو در این گردهمایی نوشت:

 

از قیام تاکهکشان

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - پاریس ۹تیر ۱۳۹۷

”سخنرانان این گردهمایی که به میزبانی «شورای ملی مقاومت ایران» تشکیل شد، بر حمایت خود از قیام مردم ایران و شورای ملی مقاومت به عنوان «آلترناتیو» تأکید کردند. سخنرانان شرکت کننده همچنین از جامعه جهانی خواستند تا با اتخاذ سیاست قاطع علیه آنچه را که «فاشیسم دینی حاکم بر ایران» نامیدند و ایستادن در کنار مردم بپا خاسته ایران بایستند.“

 

اهمیت گردهمایی امسال چه بود؟

جواب را از سخنرانی خانم مریم رجوی در همین گردهمایی، به‌طور خلاصه ذکر می‌کنیم:

  1. گزینه «راه‌حل» از درون فاشیسم دینی، سوخته و باطل شده، مردم و جوانان شورشگر، پایان کارِ هر دو جناح رژیم را اعلام و راه نبرد و تهاجم حداکثر، و راه مقاومت به هر قیمت را در پیش گرفته‌اند.
  2. مردم ایران ۶ماه است که برپایی قیام و یک جنبش اعتراضی را در زیر سرکوب حداکثر، حتی در سخت‌ترین شکنجه‌ها در زندان، ممکن کرده‌اند.
  3. موقعیت انفجاری جامعه بسیار گویاست از تنشها و تضادهای اقتصادی و اجتماعی به‌ویژه گرانی، بیکاری و فقر و نابرابری.
  4. در سطح بین‌المللی، آخوندها مهم‌ترین پشتوانه سیاست مماشات را که در آمریکا بود، از دست داده‌اند از تحریمهای پیاپی گرفته تا خالی شدن دستشان در سرکوب و جنگ‌افروزی و سرکوب مخالفانشان.
  5. پنجمین و مهم‌ترین نشانه دوران سرنگونی پیوند میان خشم محرومان و ستم‌زدگان با مقاومت سازمان‌یافته است. همان عامل موثری که همه سران رژیم و مهره‌های ریز و درشت آن، بارها خاطرنشان کرده‌اند

اینجاست که به این واقعیت بزرگ نه فقط ایران و ایرانی اذعان می‌کند بله رسانه‌های معتبری در سراسر دنیا نیز اهمیت این گردهمایی را در ابعاد مختلف انعکاس دادند که فقط به ذکر برخی از آنها از رسانه‌های عربی به‌صورت خلاصه بسنده می‌کنیم:

روزنامه کویتی السیاسه اول جولای

مریم رجوی برای حسابرسی از رژیم ایران و حمایت از قیام مردم ایران برای سرنگونی این رژیم فراخوان داد و از جامعه بین‌المللی خواست که مبارزه مردم و مقاومت ایران برای پایان دادن به دیکتاتوری مذهبی را به‌رسمیت شناخته و از ایرانیان برای سرنگونی این رژیم به‌منظور جلوگیری از خطرات برنامه هسته‌‌یی، موشکی و تروریستی رژیم ایران و دخالتهایش در منطقه حمایت کنند.

الحیات لندن ۱۰تیر

در حالی که مردم خرمشهر تظاهرات کرده و شعار مرگ بر خامنه‌ای می‌دادند، شرکت‌ کنندگان در گردهمایی سالیانه بزرگ مقاومت ایران در پاریس تأکید کردند: قیامی که در شهرهای ایران جریان دارد تا سرنگونی رژیم تهران و خلاصی مردم ایران از استبداد و قهر این رژیم ادامه خواهد یافت

العربیه ۹تیر

سخنرانان شرکت‌ کننده از جامعه جهانی خواستند تا با اتخاذ سیاست قاطع علیه آنچه را که «فاشیسم دینی حاکم بر ایران» نامیدند و ایستادن در کنار مردم بپا خاسته ایران بایستند.

باز هم آلترناتیو

از آخرین نشانه‌هایی که آدرس مقاومت ایران را به‌عنوان تنها ”آلترناتیو“ مردم ایران می‌دهد افشا شدن توطئه‌ٔ تروریستی ناموفق و هماهنگ شده حاکمان ایران علیه این گردهمایی بود. اعضای این باند تروریستی در کشورهایی چون اتریش و آلمان در حال آماده‌سازی برای ضربه زدن به گردهمایی مقاومت ایران بودند. عملیاتی که قرار بود گردهمایی مسالمت‌آمیز مقاومت ایران در پاریس را با بیش از صدهزار شرکت‌ کننده هدف قرار دهد.

این نه فقط یک بار، بلکه سیاستی سوخته و تکراری از جانب ملاهای ایران است که از همان سالهای روی کار آمدنشان قصد نابودی و حذف این مقاومت و منحرف کردن اذهان عامه را داشتند. که باید هر چه بیشتر این سیاست را سوزاند و افشا کرد لذا در این شرایط خطیر و حساس وظیفه هر انسان آزادیخواه دفاع از مقاومت رسمی و سازمان‌یافته ایران و قطع هر گونه رابطه در جمیع جهات با حاکمان این رژیم ضدبشری است.