728 x 90

کهکشان۹۷، نماد پیروزی آلترناتیو و مقاومت مردم ایران

كهكشان۹۷، نماد پيروزي آلترناتيو و مقاومت مردم ايران
كهكشان۹۷، نماد پيروزي آلترناتيو و مقاومت مردم ايران

در کهکشان الماس ۹۶، انفجاری از خشم و شادی و صدای خفه‌شده سالیان به شور و شادی تبدیل شد. و به‌قول خبرگزاریها ”بهار ایران ورق خورد“ و چشم‌انداز رهایی مردم ایران و منطقه به منصه ظهور رسید.

همگان در قیام دیماه ۹۶ به چشم دیدند که بهار ایران آن‌طور که در کهکشان ۹۶ نوید داده شد با قیام سراسری مردم ایران‌زمین، ورق خورد.

صدای اشرفیان که ۱۴سال تمام در محاصره بودند و صدای اشرف‌نشانها با صدای خلق قهرمانشان، به‌هم رسیدند. اما چگونه و به چه بهایی بهار ایران ورق خورد؟ و این صدا شنیده شد؟ و راستی اشرف در این سالیان چگونه ایستاد؟

تا آنجایی‌که به رژیم برمی‌گشت در طول ۳۹سال گذشته، از ۲عنصر کلیدی در سیاست داخلی و خارجی خود استفاده کرده تا این صدا را خفه کند. ترور، گروگانگیری و ارعاب و شانتاژ(صدورارتجاع و تروریسم به خارج از مرزها) و اعدام و سرکوب و کشتار در داخل به بهای نابودکردن مقاومت مشروع به هر قیمت.

و تا آنجا که به امدادهای غیبی حامیان مماشات‌گر بین‌المللی رژیم برمی‌گشت، تمام پایگاه‌های ارتش آزادیبخش و مجاهدین بمباران شد، مجاهدین خلع‌سلاح شدند، در روز روشن به کشتار مجاهدین در اشرف و لیبرتی چشم بستند و با کودتای ارتجاعی و استعماری در ۱۷ژوئن، سودای تحویل‌دادن رهبران مجاهدین را به رژیم ایران در سر داشتند و در فروپاشی نرم و سخت مجاهدین شادمانی و پایکوبی و لحظه‌شماری می‌کردند.

آری این‌چنین انسانیت را قربانی مماشات کرده و توجیه‌گر این جنایتها شدند. و امروز هم برای حفظ همین نظام پلید و برای مخدوش کردن مقاومت و قیام ایران، مدعی آلتوناتیوهای پوشالی و آن‌چنانی می‌شوند. اما کهکشان ۹۷ پرخروش و غرنده‌تر از پیش نماد آلترناتیو واقعی برای قیام و سرنگونی خواهد بود.

در کهکشان ۹۶ در پاریس خانم مریم رجوی گفتند:

امید ما این است که جنبش سازمان‌یافته‌یی داریم که از رنج و مقاومت خود، پلی به‌سوی آینده ساخته است. و کسی هست که این امید‌ها را به‌پیروزی می‌رساند، پیشتازی برخاسته از رنج و درد مردم که پرچم نبرد با دو دیکتاتوری را دراهتزاز نگه‌داشته است. شب‌چراغ تاریکی‌های این مبارزه،حلقه‌ وصل همه‌ این امیدها، نقطه امید ملت ایران؛ مسعود. زمانی آرش، مرزهای ایران‌زمین را مشخص کرد. حالا او، همان دستی در کمان تاریخ است که این‌بار آن را به‌سوی آزادی خم می‌کند. بله، امید خجسته یک ملت».

این صدای قلبهای به‌ستوه آمده مردم ایران، صدای مردم سرکوب‌شده و کشتارشده سوریه و عراق و یمن و صدای همه آزادی‌خواهان جهان بود که از زبان مریم رجوی بیان شد و برای همه بعد از ۱۴سال این سخن رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت مریم رجوی اثبات شد که: «خطر بنیادگرایی رژیم خمینی صدها بار از بمب اتمی خطرناک‌تر است».

 

قیام ایران و کانونهای شورشی:

واقعیت این است که پس از قیام مردم ایران در دیماه ۹۷ که سراپای رژیم را لرزاند، چیزی ورق خورد و جامعه ایران وارد وضعیت جدیدی شد. قیامی که شهربه‌شهر لرزه بر بنیان رژیم آخوندها افکند و خاموشی‌ناپذیر هم‌چنان شعله می‌کشد. قیامی سراسری و گسترده.

قیامی که خانم مریم رجوی در جلسه‌یی با عنوان «قیام مردم ایران، خیزش جوانان برای سرنگونی رژیم» در روز ۲۱بهمن ۹۶ در مورد نقش مجاهدین و کانونهای شورشی در آن چنین گفتند:

” اما سومین عامل، حضور فعال مجاهدین و مقاومت ایران است که خوشبختانه با خطوط هدایت‌کننده، سمت‌گیری نویی برای این جنبش فراهم کرد. این همان عنصر تعیین‌کننده‌یی است که راه‌ نشان می‌دهد، جهت می‌دهد و از انحراف بازمی‌دارد. این همان عنصر راهنما و رهبری‌کننده است که استمرار قیام‌ را تضمین می‌کند و در قیامهای اخیر از جمله در نقش‌آفرینی هزار اشرف بارز شد.

هر چه کانونهای شورشی تکثیر می‌شود قدرت خیزش شما بیشتر می‌شود. راستی این کانون‌ها در چه شرایطی شکل می‌گیرند و رشد می‌کنند؟

از یک طرف نارضایتی و عصیان متراکم و انباشته در همه شهرها و روستاهای ایران و از طرف دیگر جوشش خون شهیدان و خون قتل‌عام‌شده‌هاست. تویسرکان که در جریان قیام، یکی از شدید‌ترین درگیریها در آنجا اتفاق افتاد می‌دانید کجاست؟‌ این همان شهری است که هنگام قتل‌عام در سال ۶۷، مجاهدین زندانی را جلوی چشم مردم در خیابانها دار زدند. حالا از همان شهرها قیام‌ها می‌جوشد“.

آری، مردم ایران در قیام خود فریاد زدند که چه می‌خواهند، سرنگونی رژیم با شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه و جایگزینی آن با یک جمهوری مبتنی بر آزادی و دموکراسی واقعی.

خانم مریم رجوی برای تحقق این مقصود گفتند:

” برای این مقصد پرشکوه، ما مقاومت را انتخاب کرده‌ایم؛ ما مقاومت را انتخاب کرده‌ایم‌؛ در هر کجا و به‌ هر شکلی که آرمان آزادی می‌طلبد. ما مقاومت را انتخاب کرده‌ایم؛ تا هر زمان که ظلم و استبداد باقی است و به این انتخاب افتخار می‌کنیم. ما از پا نخواهیم نشست“.

آری هم‌پیمان با مریم رجوی تا ظلم و استبداد باقی است از پای نخواهیم نشست و برای خلق کهکشانی عظیم‌تر از قبل که صدا و فریاد مردم و کانونهای شورشی به‌پاخاسته ایران‌زمین را نمایندگی می‌کند و با تمام توان پشتیبان و رساننده خواسته آنان خواهد بود، به فراخوان برای گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس لبیک گفته و با شرکت پرشور در کهکشان ۹۷ هم‌صدا و هم‌پیمان با مردم ایران و هزار کانون شورشی و هم‌صدا با مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت فریاد می‌زنیم:

«تا هر زمان که ظلم و استبداد آخوندی باقی است ما مقاومت را انتخاب می‌کنیم و به این انتخاب افتخارمی‌کنیم و از پای نخواهیم نشست».

 

ص. رحیمی

 

 

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تأیید نمی‌کند