728 x 90

مایک پمپئو: رژیم ایران ریاکار است

مای پمپئو-رژیم ایران ریاکار است
مای پمپئو-رژیم ایران ریاکار است

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا رژیم ایران را یک رژیم ریاکار دانست که سنگ دفاع از مسلمانان را به سینه می زند اما در قبال سرکوب مسلمانان در چین سکوت کرده است.

 

حساب توئیتری مایک پمپئو ۲۳شهریور۹۷

مایک پمپئو خامنه‌ای تصور رهبری جهان اسلام را دارد اما رژیم او در مقابل آزار و بازداشت صدها هزار شهروند مسلمان توسط چین که بزرگترین خریدار نفت ایران است، سکوت کرده است.

مایک پمپئو در پایان توئیت خود هشتگ #رژیم_ریاکار را به فارسی نوشته است.

اشاره وزیر خارجه آمریکا به گزارش جدید روزنامه نیویورک تایمز از بدرفتاری چین با مسلمانان و سکوت رژیم ایران است.

در گزارش نیویورک تایمز آمده است:‌ هزاران مسلمان اویغور تحت فشارهای سرکوبگرانه هستند تا دست از عقاید خود بردارند. دههاسال است که چین برای محدودکردن اسلام در سین کیانگ، منطقه‌ای تقریباً به وسعت آلاسکا که بیش از نیمی از جمعیت ۲۴میلیون نفر آن مسلمان هستند، تلاش می‌کند.

 

فراخوان وزارت‌خارجه آمریکا به آزادی زندانیان سیاسی در ایران

وزارت‌خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد:‌ حدود ۸۰۰نفر در ایران به‌دلیل انجام فعالیتهایی منطبق با حقوق انسانی خود در زندان هستند.

این وزارتخانه خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی در ایران شد.

وزارت‌خارجه آمریکا از جامعه بین‌المللی خواسته رژیم ایران را به‌خاطر نقض حقوق مردم مورد حسابرسی قرار دهند.

 

رژیم ا یران باید تغییر رفتار بدهد

نیکی هیلی نماینده ایالات متحده در سازمان ملل ‌متحد در گفتگو با شبکه خبری فاکس‌ نیوز گفت، تا زمانی که حکومت جمهوری اسلامی‌ رفتار و سیاست‌های خود را اصلاح نکند، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و اوضاع ایران درست نخواهد شد.

نیکی هیلی در پاسخ فاکس‌ نیوز گفت: «رژیم ایران نقش مطلقاً خرابکارانه‌ای در سوریه دارد، شاهد بوده‌ایم تلاش کرده اسراییل را تهدید کند و در سراسر خاورمیانه جنگهای نیابتی راه انداخته است.»

وی افزود: «اینها دلایلی است که ما از توافق ایران خارج شدیم؛ چرا که به ایران این توان مالی را می‌داد فعالیتهای بد خود را ادامه دهد و حالا ما این منابع مالی را قطع کردیم. در ماه اوت دور اول تحریمها بازگشت و پنجم نوامبر هم دور دوم آغاز می‌شود.»

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات