728 x 90

مراسم محرم و یک فرافکنی رسوا

سخن روز
سخن روز

بر اساس گزارشها و عکسها و فیلمهای متعدد دریافتی از نقاط مختلف تهران و برخی از شهرستانها، هیچ خبری از رعایت دستور‌العملهای بهداشتی اعلام شده در کار نبود. نهادهای حکومتی از جمله سازمان موسوم به‌تبلیغات اسلامی رژیم که همراه با نیروهای پاسدار و بسیجی، در بسیاری از مساجد و هیأتها عهده‌دار اصلی برگزاری مراسم در روزهای تاسوعا و عاشورا بودند؛ با زیر پا گذاشتن تمامی پروتکلهای اعلام شده، تلاش کردند با راه‌اندازی دستجات سینه‌زنی و مراسم در مساجد و هیأت‌ها، مردم هر چه بیشتری را به‌این تجمعات و دستجات عزاداری بکشانند. این اقدام ضدانسانی و جنایتکارانه که به‌نظر می‌رسید سیستماتیک و سازماندهی شده بود، فاجعهٔ بزرگی را در پی خواهد داشت که به‌گفتهٔ متخصصان ۱۰ تا ۱۵روز دیگر آثار خود را بارز خواهد کرد. این نقشهٔ شوم و ضدبشری با استفاده از شیوه‌های مختلف مانند پخش نذورات، بستن خیابان‌ها و ایجاد هیاهو، انجام گرفت. اما آخوند روحانی با وقاحت بی‌حد و حصری که در وارونه جلوه دادن واقعیتها دارد، در پیامی از گردانندگان هیأتهای مذهبی قدردانی کرد که «با رعایت فاصله‌گذاری در عزاداریهای امسال غرور و افتخاری گران سنگ» نصیب نظام کرده‌اند. روحانی هم‌چنین شیادانه از «مراجع و علمایی که با فتوای خود راه گشودند»، سپاسگزاری کرد.

اشاره او به‌اظهارات و فتواهای جنایتکارانهٔ مراجع حکومتی است که بر انجام مراسم عزاداری با همان شکوه همیشگی و به‌هر قیمت اصرار کردند و راه را برای خامنه‌ای و روحانی برای روانه کردن مردم به‌قتلگاه کرونا گشودند.

رذیلانه‌تر و وقیحانه‌تر این‌که خامنه‌ای در خفا و روحانی و مراجع حکومتی در علن که بر برگزاری مراسم «باشکوه» محرم پافشاری می‌کردند، خودشان مطلقاً در این تجمعات و مراسم حاضر نشدند و خامنه‌ای با رسوایی و مضحکه، مراسم و روضه‌خوانی تک‌نفره برای خودش ترتیب داد.

تلاش برای رفع اتهام از برگزار کنندگان مراسم محرم

رژیم و به‌خصوص مقام‌های وزارت بهداشت و ستاد کرونا که بهتر از هر کس می‌دانند با برگزاری بی‌در و پیکر تجمعات و مراسم تاسوعا و عاشورا، چه فاجعهٔ هولناکی در راه است، از هم‌اکنون در حال تبلیغات و زمینه‌چینی هستند که فاجعه را به‌عوامل دیگری نسبت دهند. حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در یک گفتگوی تلویزیونی (۱۰شهریور) به‌طور ناشیانه‌یی تلاش کرد، در یکی دو جمله هم از فاجعهٔ در راه خبر دهد و هم از برگزار کنندگان مراسم عزاداری رفع اتهام کند؛ اما در واقع طرح و برنامهٔ تبلیغاتی رژیم را برای فرافکنی و قلب واقعیتها لو داد. حریرچی گفت: «ما در این چند روز اخیر با دو تا موضوع بسیار مهم در ارتباط با کرونا مواجه بودیم یکی برگزاری مراسم‌های عزاداری و یکی هم مسافرتهایی که به‌دلیل تعطیلات پیش آمد. در مورد عزاداریها من خیلی واضح و صریح عرض می‌کنم که میزان رعایت مردم و عزاداران واقعاً ما را شگفت‌زده کرد». وی به‌این ترتیب پیشاپیش برگزار کنندگان مراسم عزاداری را تبرئه کرد و عامل شیوع انفجاری کرونا و فاجعهٔ در کمین را مسافرتهای مردم معرفی کرد. وی در ادامه گفت: «ما حتماً در مهر ماه ۴ الی ۶هفته بعد از این مسافرت ها بالاخره افزایش درصد در فوت را خواهیم داشت ولی اگر بخواهد امتداد داشته باشد کار خطرناکتر می‌شود» .

زالی فرمانده ستاد کرونا در تهران هم گفت: «با توجه به‌مسافرتهای متراکم روزهای اخیر در تهران، پیش‌بینی می‌کنیم پیک جدید کرونا را زودتر از پاییز تجربه کنیم».

بازگشایی مدارس، قتل عمد دانش‌آموزان و خانواده‌ها

رژیم به‌برگزاری جنایتکارانه مراسم محرم با شرکت دادن حداکثر جمعیت بسنده نکرده، بلکه قصد دارد مدارس را نیز از روز ۱۵شهریور بازگشایی کند، این در حالی است که هم‌چون برگزاری مراسم محرم، متخصصان بهداشت و درمان هشدار می‌دهند که بازگشایی مدارس در شرایطی که امکان فاصله‌گذاریهای اجتماعی در کلاسهای متراکم وجود ندارد، شیوع انفجاری کرونا را در پی دارد. بارگشایی مدارس نه تنها خود دانش‌آموزان را در معرض خطر قرار می‌دهد، بلکه بیش از خودشان والدین و خانوادهٔ آنها را در معرض ابتلا قرار می‌دهد. در همین رابطه زالی هشدار داد: «با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی و افزایش بار ترافیکی در شهر تهران، امکان تسریع انتقال ویروس کرونا در خانواده‌ها وجود دارد».

این جنایت چنان آشکار و رسواست که یکی از اعضای مجلس ارتجاع به‌نام مصری گفت: «اگر عجله کنیم و بچه‌های مردم گرفتار کرونا شدند، من این را بی‌تدبیری نمی‌دانم و اعتقادم این است که آگاهانه و عامدانه باعث قتل می‌شویم» (سایت اعتماد – ۸شهریور۹۹).

به این ترتیب جای تردید باقی نمی‌ماند که همهٔ تصمیمات اخیر رژیم، از برگزاری کنکور تا برگزاری مراسم محرم، تا بازگشایی مدارس، به‌رغم همهٔ هشدارها و اعلام خطر عموم پزشکان و متخصصان، همه حلقه‌های یک زنجیر شوم توطئه علیه مردم ایران است.

خامنه‌ای و روحانی مانند جنگ ضدمیهنی و مانند قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷، استراتژی کلان تلفات انسانی و فرستادن مردم به‌میدانهای مین کرونا را در پیش گرفته‌اند. خامنه‌ای در ۱۳اسفند ۹۸ به‌صراحت گفت بر آن است از بلا و تهدید کرونا، نعمت و فرصت بسازد. منظورش این است که کرونا را بر ضد سرنگونی رژیم ولایت فقیه با تلفات کلان انسانی برای حفظ این رژیم به‌کار گیرد. اما آنها از به‌کام مرگ فرستادن مردم نتیجهٔ معکوس خواهند گرفت. هر فردی که بر اثر کرونا از پای درمی‌آید تیک‌تاک سرنگونی و ناقوس پایان این رژیم است.