728 x 90

مروری بر رسانه‌های حکومتی – سه‌شنبه ۲۳بهمن۹۷

گزیده روزنامه‌های حکومتی
گزیده روزنامه‌های حکومتی

روزنامه‌های حکومتی امروز سه‌شنبه ۲۳بهمن، بعد از ۴روز تعطیلی، بیشتر مطالبشان را به تکرار خبرهای روزهای گذشته اختصاص داده‌اند و صفحات اول هم با دود و دمهای معمول در مورد نمایش حکومتی ۲۲بهمن پر کرده‌اند. در میان مطالب پر دود و دم و نمایش وحدت، شقهٔ درونی و جنگ باندهای حکومتی در روزنامه‌های هر دو باند حاکم دیده می‌شود.

کیهان خامنه‌ای پاره‌یی شعارهای دلواپسان علیه باند روحانی را در جریان مراسم انعکاس داده و از جمله نوشته است« راهپیمایان تهرانی دیروز در سالروز ۲۲بهمن با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به تصویب لوایح مربوط به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تحت فشار دشمنان هشدار دادند. مردم تهران با حمل بنرهای «از ترس مرگ نباید خودکشی کرد» و «نه به FATF» مخالفت خود را با پذیرش برنامه‌های این گروه اعلام کردند... راهپیمایان تهرانی در این مراسم پلاکاردهای مختلفی از جمله «اجازه نمی‌دهیم مسئول لیبرال انقلاب ما را زمین بزند، مسئولان بروند فکری به‌حال خود و آخرت‌شان کنند» حمل می‌کردند».

 

در روزنامه‌های باند روحانی هم گوشه‌هایی از دعواهای باندی در جریان نمایش ۲۲بهمن منعکس شده است:

جمهوری اسلامی زیر عنوان «قفل و کلید» نوشته است: « امام جمعه (کرج) انگار که یک تکلیف مهم داشته باشد، میکروفن را گرفت و فرمود من فقط یک جمله به مردم می‌گویم: در آینده کلید را به دست کسی بدهید که بتواند قفل‌ها را باز کند! والسلام. گویا تضعیف دولت و انتقاد از شخص رئیس‌جمهور برای یک جریان تریبون‌دار وظیفه‌ای شرعی شده است... ۲۲بهمن فرصتی برای تسویه حسابهای سیاسی هم شده است.‌ای کاش

مسئولان نیز در آینده پس از چهل سال، انحصارطلبی‌ها و کینه و دشمنی را کنار می‌گذاشتند ولی حیف! تجربه نشان داده چنین نخواهد شد».

جمهوری اسلامی در مطلب دیگری در مورد راهپیمایی قم نوشته است: « بلندگوی مرکزی راه‌پیمائی، با شعارهایی در مورد حجاب به رئیس‌جمهور تعریض داشت که باید به مراجع جواب بدهید. این افراد، راه پیمایی ۲۲بهمن را برخلاف توصیه رهبری به عرصه تسویه حسابهای جناحی و گروهی تبدیل کردند!»

روزنامهٔ ایران ارگان دولت روحانی هم نوشته است: « راهپیمایی قم بی‌حاشیه نبود. عده‌یی اندکی در پلاکاردی عنوان کردند: «ای آن‌که تو عامل گرانی/ تا عید خدا کند نمانی.» اما از جمله شعارهای تفرقه‌افکنانه این جماعت تندرو در قم که به‌صورت دست‌نوشته روی پلاکاردها دیده می‌شد این بود که با کنایه به تکیه کلام رئیس‌جمهور - علی برکت‌‏الله -نوشتند: «مردم در مسیر انقلابند، ماشاالله آقایان به فکر بخور بخورند، علی برکت‎الله»؛ همچنین در یک دست نوشته دیگر با کنایه به علی لاریجانی رئیس و نماینده قم در مجلس و لغو سخنرانی او در شهر کرج نوشته شده بود: «کرجی‌ها شاخ شکستند/ دهان فتنه بستند».

 

حملات باندی حول مذاکره با غرب به باند روحانی، موضوع برخی مطالب در روزنامه‌های باند خامنه‌ای است.
سیاست روز نوشته است« نمی‌شود کسی ساز رفتن به شرق بزند و دیگری به سمت غرب»

رسالت هم نوشته است: «اروپا که می‌گفت می‌خواهد به برجام عمل کند، دستورالعملی و بیانیه‌یی صادر کرده و اول ما را موظف کرده قانونی را بپذیریم‌ که خواسته آمریکا درباره FATF است. این نتیجه امید به دشمنان است».

 

در روزنامه‌های باند روحانی هشدار نسبت به نفرت مردم و ریزش نیروهای رژیم در میان دود ودم جشن عمق وحشت باندهای حاکم را نشان می‌دهد.

آرمان نوشته است: «نمی‌توان شاهد ناامیدی و یاس مردم و عواقب بحران‌ساز آن بود».

جمهوری اسلامی هم نوشته است: « کاری نکنیم که شاگردان مدرسه خمینی در اثر بی‌تدبیری یا بی‌برنامگی و یا بد برنامگی ما گریز پا شوند».

اعتراف به برخی بحرانهای اقتصادی در روزنامه‌های هر دو باند دیده می‌شود. جهان صنعت از جمله نوشته است: «کشور به سمتی رفته است که هم معیشت مردم در خطر قرار گرفته و هم شاهد رکود پروژه‌های صنعتی و عمرانی هستیم. رکود موجود در اقتصاد سطح مبادلات اقتصادی را صفر و معیشت مردم را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است‌».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات