728 x 90

معنای تهدید به آوار کردن مواد مخدر بر سر اروپا!؟

تهدید رژیم به آوار کردن مواد مخدر بر سر اروپا!؟
تهدید رژیم به آوار کردن مواد مخدر بر سر اروپا!؟

در جریان بالا گرفتن تنش بین آمریکا و حکومت آخوندی، و تاثیرگذاری تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد درهم شکسته رژیم، سران و مقامات نظام، کشورهای اروپایی خصوصاً آلمان، فرانسه و انگلستان را تهدید می‌کنند چنان‌چه اروپا به امداد رژیم نشتابد و از فشار بار تحریم‌های آمریکا نکاهد، اقداماتی را در زمینه اتمی، پناهدگان و مواد مخدر انجام خواهد و از طریق سیل پناهندگان و مواد مخدر به اروپا برای کشورهای اروپایی مشکلاتی به بار خواهد آورد.

 

 مسیر امن مواد مخدر به اروپا 

تهدید کشورهای اروپایی در زمینه ورود مواد مخدر به این کشورها، به این معنی است که حاکمیت آخوندی برای فشار به آنها مسیر امن قاچاق مواد مخدر به اروپا را فراهم می‌کند.

پیش از این در سال ۹۰ محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق‌بشر قضاییه آخوندی گفت در صورتی که رژیم مرزها را برای ترانزیت مواد مخدر به اروپا باز کند، راه قاچاق مواد مخدر به اروپا بسیار هموار خواهد شد.(سایت خبرآنلاین ۲۳اردیبهشت ۹۰)

این تهدید جواد لاریجانی به این مفهوم است که رژیم شرایطی را تسهیل می‌کند تا قاچاقچیان و نهادهای وابسته به حاکمیت بدون مشکل مواد مخدر را به کشورهای اروپایی منتقل کنند.

 

ارسال مواد مخدر به اروپا توسط سپاه پاسداران

گفته جواد لاریجانی در مورد تسهیل کار قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر به اروپا در شرایطی بود که بر اساس اسناد منتشر شده توسط ویکی‌لیکس در سال۸۸، سپاه پاسداران به اروپا مواد مخدر ارسال می‌کرده و در این رابطه دولت آذربایجان سپاه پاسداران را عامل قاچاق مواد مخدر از این کشور به اروپا دانست.

در همین سال نشریه آلمانی دی ولت درآمد سپاه پاسداران از قاچاق مواد مخدر به اروپا را بالغ بر چند میلیارد دلار برآورد کرد.

در تیرماه سال ۹۷عبدالرضا رحمانی فضلی اروپایی‌ها را تهدید کرد که مسیر ترانزیت مواد مخدر در ایران به سمت اروپا را باز می‌گذارد و در این رابطه گفت: «کافیست ۲۴ساعت من به عنوان وزیر کشور چشمم را به روی این موضوع ببندم آن وقت اروپا با دوهزار تن مواد مخدر مواجه خواهد شد» (روزنامه دنیای اقتصاد ۴تیر۹۷)

 

تهدیدهای روحانی،ظریف و عراقچی

پس از تحریم‌های جدید آمریکا و بالا گرفتن تنش بین رژیم و آمریکا، آخوند روحانی، جواد ظریف وزیر خارجه و عباس عراقچی معاون وزیر خارجه نیز اروپا را تهدید به باز گذاشتن مرزهای ایران برای ترانزیت مواد مخدر به سمت اروپا کردند.

جواد ظریف در مراسم روز جهانی مواد مخدر در روز ۳تیر۹۸ کشورهای اروپایی را تهدید کرد که ایران ممکن است مرزهای خود را برای انتقال مواد مخدر به غرب باز بگذارد.

جواد ظریف برای توجیه این تهدید کثیف، با فرافکنی کشورهای غربی را متهم به عدم همکاریهای بین‌المللی به‌ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر کرد و در این رابطه گفت: «آمریکا در اعمال تحریم‌ها و اقدامات قهری یکجانبه، مانع اجرای همکاریهای بین‌المللی به‌ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر شده و آمریکا و برخی کشورهای غربی مسئول مستقیم عواقب ناگوار و ایجاد اختلال در مبارزه بین‌المللی با مواد مخدر هستند.» (خبرگزاری فارس ۳تیر۹۸)

پیش از ظریف آخوند حسن روحانی هم در نامه به سران پنج کشور طرف قرارداد رژیم در برجام هشدار داد، ایران نمی‌تواند هزینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مسائل امنیتی و پذیرش پناهجویان را بپردازد.

همچنین روحانی در روز ۱۷آذر ۹۷ گفت: «به تحریم‌کنندگان هشدار می‌دهیم که اگر توانایی‌های ما در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در خاستگاه آنها ضربه ببیند‌، نخواهید توانست از آوار مواد مخدر، بمبها و تروریسم و مهاجرت، به سلامت خارج شوید» (خبرگزاری ایسنا۱۷آذر ۹۸)

یک روز بعد در ۱۸ اردیبهشت ۹۸ عباس عراقچی در گفتگو با تلویزیون شبکه ۲حکومتی اروپا را تهدید که اگر رژیم تحت فشار تحریمها قرار بگیرد مرزهای ایران برای ترانزیت مواد مخدر به اروپا و هجوم پناهندگان به آن باز می‌ماند.

 

ورود و خروج مواد مخدر تحت کنترل رژیم

این اظهارات مقامات حکومتی بیانگر این است که ورود مواد مخدر به ایران و ترانزیت آن به خارج کشور کاملاٌ می‌تواند تحت کنترل قرار بگیرد، اما سردمداران حاکمیت و نهادهای آن به‌خصوص سپاه پاسداران نه تنها در گذشته از این کار سرباز زده‌اند، بلکه برای کسب پولهای کثیف از طریق تجارت مواد مخدر، ورود آن به داخل کشور و ترانزیت آن به سمت اروپا را تسهیل کرده‌اند و سر نخ بسیاری از کاروانهای قاچاقچیان مواد مخدر در دست خودشان می‌باشد.

پاسدار محسن رضایی در یک ویدئو کلیپ چنین اعتراف کرد: «عده‌یی هستند که از رانت قدرت استفاده می‌کنند و از این حریم استفاده می‌کنند و مشکلاتی درست می‌کنند‌. شما فکر می‌کنید چرا مواد مخدر در این کشور هنوز تمام نشده، چند هزار شهید ما دادیم هزاران نفر دارند مبارزه می‌کنند، مرزی هم که قاچاق مواد مخدر از آن صورت می‌گیرد یک مرز معینی است! چرا این از بین نمی‌رود؟

این حتماً دست دولتی‌ها در این کار است، و یک شجاعتی می‌خواهد که این دستها را قطع کند که مسأله به‌صورت ریشه‌یی حل شود لذا قطع قدرت با مفاسد مهم است واقعاً هم مهم است».

 

ایران شاهراه ترانزیت مواد مخدر

اعتراقات سردمداران رژیم مبین این واقعیت است تحت حاکمیت آخوندی ایران تبدیل به یک شاهراه ترانزیت مواد مخدر به سمت سایر کشورها خصوصاً اروپا شده است.

از جمله اقدامات رژیم برای انتقال مواد مخدر به خارج کشور استفاده از پهپاد است، در این رابطه سال ۹۶علی الداینی رئیس شورای استان دیاله عراق به تلویزیون السومریه گفت: «اطلاعاتی مبنی بر قاچاق مواد مخدر از طریق ایران به عراق از طریق هواپیمای بدون سرنشین در اختیار داریم» (سایت حکومتی رویداد ۲۴- ۱۹آذر ۹۷)

پر واضح است که این حاکمیت آپپب و نهادهای نظامی از جمله سپاه پاسداران است که قادر به ساختن پهپاد و پرواز آن برای حمل مواد مخدر به کشورهای همجوار از جمله عراق هستند.

پیش از این بازرسان نهاد مبارزه با مواد مخدر در سازمان ملل در گزارشی نوشتند: «آزمایشگاههای هرویین‌سازی در ایران، به‌خصوص در تبریز دایر شده و ایران تبدیل به یکی از مراکز مهم تولید هرویین برای انتقال به اروپا شده است. مقصد ارسال حدود نیمی از مواد مخدر کشف شده در ایران کشور‌های اروپایی بوده است. (سایت رویداد ۲۴- ی۱۹آذر ۹۷)

این چنین است که حاکمیت آخوندی به منبع اصلی تأمین مالی تروریستها و قاچاق مواد مخدر تبدیل شده است، و سردمداران آن با وقاحت و صراحت تمام کشورهای اروپایی را تهدید می‌کنند که راه ترانزیت مواد مخدر از ایران را به آن کشورها باز می‌گذارند، و تروریسم و مواد مخدر را بر سر اروپا آوار می‌کنند.

 

سپاه پاسداران عامل اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر

نقش اصلی در این ترانزیت کثیف و ضدانسانی را در حاکمیت آخوندی سپاه پاسداران بازی می‌کند.

این نهاد تروریستی و ضدمردمی از طریق راههای قانونی و غیرقانونی، بنادر و اسکله‌های رسمی در کنترل خود و حتی مرزهای هوایی از طریق شرکت‌های پوششی مواد مخدر را در منطقه، اروپا و کشورهای آسیایی توزیع کرده است.

در زمینه نقش سپاه پاسداران در توزیع مواد مخدر در جهان مشاور و رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد: «سپاه پاسداران با قاچاق مواد مخدر از افغانستان برای پولدار شدن استفاده می‌کند. آنها جهان را مسموم می‌کنند و از این پول برای کشتن مردم استفاده می‌کنند. سپاه پاسداران که یک شبکه جنایی بین‌المللی است به خرید و فروش آدم‌ها، سلاح، سوخت و نقل و انتقال پول و دیگر کالاهای ممنوعه» به دیگر کشورها اشتغال دارد تا «پول هر چه بیشتری به جیب بزند». (سایت روسی اسپوتنیک ۳۰اکتبر ۲۰۱۷)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2c75c730-1a02-49fc-bf50-394fc66252ba"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات