728 x 90

معنای گماشتن پاسدار نوری به وزارت آموزش و پرورش

اعزام دانش آموزان و کشتار آنها در جبهه های جنگ ضدمیهنی با عراق
اعزام دانش آموزان و کشتار آنها در جبهه های جنگ ضدمیهنی با عراق

آخوند جلاد رئیسی پاسدار یوسف نوری را بعد از رد شدن دو مزدور معرفی شده قبلی، به مجلس ارتجاع برای وزارت آموزش و پرورش معرفی کرد که نهایتاً از مجلس آخوندها رأی اعتماد گرفت.

وی یکی از همان پاسداران جنایتکاری است که رئیسی در کنار ۱۲وزیر پاسدار دیگر در راستای سیاست انقباض رژیم، وارد کابینه کرده است.

دولتی محبوب خامنه‌ای که قبلاً بارها از آن به‌عنوان دولت جوان حزب‌اللهی یاد می‌کرد که حالا کاملاً مشخص شده است که معنای چنین دولتی، حاکمیت کامل پاسداران بر ایران برای ممانعت از خیزش مردم و سرکوب آنهاست.

واقعیت این است که پاسدار یوسف نوری تحصیلاتش اصلاً ربطی به وزارت آموزش و پرورش ندارد. مدرکی که برای وی دست و پا کرد‌ه‌اند هم یعنی دکترای تخصصی مدیریت گردشگری از دانشگاه علامه طباطبایی هیچ قرابتی با مسئولیت اداره آموزش و پرورش کشور ندارد.

البته برای قابل پذیرش‌تر کردنش القاب دیگری بارش کرده‌اند از جمله «مدیریت سازمانهای مردم نهاد و خیرین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهشتی تهران، »، حالا مدیریت خیرین چه ربطی به آموزش و پرورش دارد این هم بماند؟!

 

در کنار اینها یک مشت لقب دهن پر کن دیگر هم بارش کرده‌اند از جمله:

عضو کمیسیون محتوای الکترونیکی شورای عالی فضای مجازی کشورکه البته این دقیقاً با ماهیت سرکوبگرانه پاسداری‌اش همخوانی دارد.

اما به‌نظر می‌رسد تنها موضوع محتوایی که وی را به آموزش و پرورش ربط می‌دهد عبارت است از نقش فعال وی در سپاه پاسداران در سال۶۰ در فرستادن دانش‌آموزان روی میدانهای مین جنگ!

وی هم‌چنین سال‌ها از مدیران بنیادهای غارت و چپاول سپاه موسوم به قرارگاه خاتم‌الانبیاء و بنیاد شهید و ایثارگران و نماینده قرارگاه ضد خاتم در دولت و مجلس ارتجاع بوده است.

رای اعتماد به وی بعد از رأی نیاوردن دو نفر معرفی شده آخوند رئیسی هم حساب شده بوده است، چنان‌چه نماینده رژیم از نیشابور در جلسه علنی مجلس ارتجاع برای رأی اعتماد به وی، خطاب به نوری گفت: «مجلس تصمیم گرفته که به شما رأی دهد».

 

این پاسدار جنایتکار که سیزدهمین پاسداروزیر کابینه آخوند جلاد رئیسی است در مجلس ارتجاع گفت: «آموزش و پرورش را باید به مدرسه تربیتی قاسم سلیمانی تبدیل کنیم و دانش آموزی ولایی تربیت کنیم». وی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش «در برابر نفوذ سند ۲۰۳۰ کاملاً منفعل عمل کرد، سرکردگان سند آموزشی ۲۰۳۰ در ایران که تعداد بسیار معدودی هستند باید بدانند که جایی در آموزش و پرورش نخواهند داشت».

لازم به یادآوری است که سند ۲۰۳۰یونسکو درباره آموزش، محیط‌زیست، برابری جنسیتی و فرصت‌های برابر اجتماعی برای زنان و مردان، رفع تبعیض از اقلیتها و حقوق بشر تأکید دارد. که طبعاً با تفکرات ارتجاعی و زن‌ستیزانه آخوندها بسیار در تضاد است. خامنه‌ای در سال۹۸ با این سند مخالفت کرد و آخوند رئیسی هم در شهریور امسال آن را برای همیشه لغو کرد.

واقعیت این است کابینه‌ای رئیسی جلاد دستچین شده توسط شخص خامنه‌ای از میان نهادهای سرکوب، تروریسم و ارگانهای غارتگر نظام است.

 

طبعا چنین ترکیبی دور از انتظار نبود. وقتی خامنه‌ای ترکیب رئیس‌جمهور نظام و معاونش را از قاتلترین و دزدترین چید، روشن است چه هدفی دارد و باید ترکیب کابینهٔ جلاد۶۷ هم کلکسیونی از قاتلان و دزدان باشد.

۱۳وزیر پاسدار و دست کم ۹ استاندارپاسدار این کلکسیون را تشکیل می‌دهند که حتی صدای روزنامه حکومتی را هم در آورد که وزیر کشور رئیسی استانداران را از پاسداران به‌دلیل تجربه‌شان در کار نظامی و امنیتی (بخوانید سرکوب) برای کنترل استانها گماشته است.

آری خامنه‌ای می‌خواست با یک‌پایه کردن نظام و آوردن جلاد۶۷ در برابر خطر جامعهٔ انفجاری و قیام خط ببنند. کابینه‌ای که نمود درهم‌شکستگی و وضعیت بحرانی نظام است. همان که خانم مریم رجوی روز ۲۱مرداد دربارهٔ آن گفت: «کابینه جلاد۶۷ عصاره ۴دهه دیکتاتوری دینی و تروریستی آخوندهاست که مأموریتش مقابله با قیام مردم، چپاول سرمایه‌های ملی، تشدید تروریسم و جنگ‌افروزی و گسترش پروژه‌های ضدمیهنی اتمی و موشکی است. اما نه جلاد ۶۷ و نه کلکسیون قاتلان و دزدان قادر به نجات رژیم از سرنگونی نیستند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/adc2f8a7-ca3e-47b7-97ac-7bb3b643714a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات