728 x 90

یک مقاومت مشروع

تظاهرات ایرانیان در واشنگتن
تظاهرات ایرانیان در واشنگتن

میزان مشروعیت یک نیروی سیاسی از میزان مقاومتش در مقابل دیکتاتوری سنجیده می‌شود.

متأسفانه بسیاری از گروه‌های سیاسی ایرانی در اروپا و آمریکا هستند که تشریح ریشه و سابقه و اندیشه‌هایشان از یک پاراگراف تجاوز نمی‌کند اما معادل چند کتاب ادعا و در امدادرسانی به شیخ ید طولایی دارند. مثلاً می‌گویند

جمهوری اسلامی ناقض آزادیهای سیاسی است و برعهده مسئولان و دولتمردان این نظام است که به اراده مردم و جامعه بین‌المللی تن دهند. هر چند که مدت طولانی است که مردم ایران منتظر تحول در داخل حاکمیت رژیم ایران هستند، اما این انتظار طولانی، تنها به‌دلیل فقدان یک آلترناتیو واقعی و فراگیر برای جایگزینی نظام جمهوری اسلامی است و نتیجه می‌گیرند که بنابراین باید که چشم به اصلاحات و رفرم در داخل همین نظام دوخت....

 

واقعیت چیست؟

معیار شناخت واقعی از هر جریان سیاسی چیزی جز جدیت و تلاش برای نفی تمامیت حاکمیت ولایت‌فقیه نیست

و با استفاده از همین شاخص است که می‌توانیم به‌راحتی حدس بزنیم در زمانی که گروه‌های رنگارنگ به جای حمله به رژیم جنایتکار خامنه‌ای، دشمن اصلی او یعنی مجاهدین و شورای ملی مقاومت را هدف قرار داده‌اند، دارای چه نقطه مختصاتی از لحاظ سیاسی هستند و از چه ارزشهای و معیارهایی دفاع می‌کنند.

این یک معیار ساختگی یا کشف جدید نیست. شناخت یک نیرو سیاسی از نزدیکی و یا دوری آن با دشمن اصلی سنجیده می‌شود.

 

مقاومت سازمان‌یافته

قدرت سازمان‌یافتگی یکی از نشانه‌های صحت و جدیت یک نیرو یا جریان سیاسی در مقابله با دیکتاتور است، گذشته از استحکام سازمانی و تشکیلاتی سازمان مجاهدین و مقاومت ایران، هواداران مقاومت نیز سالهاست که در اروپا و آمریکا تجمعات سیاسی، گردهمایی، تظاهرات و آکسیونهای مختلف برگزار می‌کنند. چیزی که همیشه چشمان ناظران محافل سیاسی و خبری را خیره کرده است سازمان‌یافتگی این هواداران و وجود دیسیپلین و نظم فوق‌العاده در تمامی کارها و برنامه‌هایشان بوده است.

این نظم و قدرت سازمان یافتگی هم از جدی بودن و جدی گرفتن امر مبارزه در ارگان و سازمان رهبری کننده و هواداران آن ـ حتی در دورترین شهرهای جهان ـ ناشی می‌شود.

فاصله بین یک نیروی مقاومت و دیکتاتوری افسار گسیخته آخوندی بسیار زیاد است و در این بین بسیاری از گروه‌های به‌اصطلاح اصلاح‌طلب و سازشکار جای می‌گیرند. گروه‌های که در پس پرده‌ شعارهای زیبا سرمی‌دهند اما فلسفه وجودی و حضورشان، تنها برای تخطئه هر گونه مقاومت انقلابی و باز کردن راه تنفس برای ادامه حاکمیت آخوندی است. مواجب بگیرانی که حتی در بسیاری از مواقع موضع‌گیری آنان علیه مقاومت حتی از موضع‌گیری خود حاکمیت هم فراتر می‌رود و به‌اصطلاح تبدیل به کاسه داغتر از آش می‌شوند.

نادیده گرفتن آلترناتیو دموکراتیک و خاک در چشم مقاومت مشروع مردم ایران پاشیدن چیزی جز همسویی و همگرایی با دیکتاتوری آخوندی نیست و این نه ناشی از سوءتعبیر و یا ندانم کاری، بلکه روش و خطی آگاهانه است که توسط لابیها و مواجب بگیران سیاسی رژیم ضدبشر دنبال می‌شود.

البته بر کسی پوشیده نبوده و نیست که این‌همه عناد و دشمنی با مقاومت و مجاهدین از کدام وزارتخانه در تهران هدایت می‌شود.

کهکشان

در سالگرد کهکشان هموطنان آزاده با انجام راهپیمایی‌های مختلف در بروکسل و یکبار دیگر عزم و اراده خستگی‌ ناپذیرشان را در حمایت از مردم و مقاومت ایران و آلترناتیو شورای ملی مقاومت و برنامه‌های خانم مریم رجوی اعلام می‌کنند و این تظاهراتها، آن هم در مهمترین شهرهای اروپا و آمریکا نشان‌دهنده اعتلای مقاومت در بالاترین نقطه خودش در ۴۰سال گذشته و آمادگی آنان برای ایجاد یک تحول عمیق سیاسی‌ـ اجتماعی در ایران و منطقه می‌باشد. تظاهرات بزرگ، گسترده، و درخشان ایرانیان آزادیخواه در بلژیک و آمریکا برگ زرین دیگری از مقاومت یک خلق به دفتر قطور انقلاب و مقاومت مردم ایران می‌افزاید و بیش‌از‌پیش قدرت تنها آلترناتیو برحق رژیم ضد بشری ولایت‌فقیه را در صحنه بین‌المللی نشان می‌دهد

ک. بهروزی

مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات