728 x 90

مهار کرونا در دست کیست؟

سخن روز
سخن روز

خامنه‌ای افسار متحد بالفعل خود، کرونا را رها کرده تا مردم ایران را کشتار کند. از آن سو ورود واکسن، تنها راه مقابله با کووید۱۹ را هم ممنوع کرده تا هیچ مانعی در برابر تاخت و تاز کرونا نباشد. نتیجهٔ این جنایت ضدبشری این است که «موج چهارم کرونا از راه رسیده و کرونا در یک وجبی ماست» (تلویزیون رژیم-۱۵فروردین) و «قبلا افزایش ابتلا و بستری پلکانی بود، الآن آسانسوری شده است» (حریرچی-معاون وزیر بهداشت رژیم-۱۶فروردین) و «پیک چهارم کرونا اغلب استانهای کشور را درگیر کرده» (خبرگزاری حکومتی ایسنا-۱۶فروردین) و «تعداد مبتلایان در چند روزه اخیر به طرز انفجاری بالا رفته است» (تلویزیون رژیم-۱۵فروردین) و «افسار مهار کرونا امروز از دست ما در رفته است» (نمکی-۱۶ فروردین).

سیاست کشتار و جنایت خامنه‌ای در هر گوشه و کنار ایران فاجعه آفریده است و شاهد «افزایش دو برابری بیماران کرونایی» در گلستان هستیم (ایسنا-۱۶فروردین)؛ و «در شهر تهران عدد فوتیها سه برابر شده» (تلویزیون رژیم-۱۵فروردین) و «بیش از ۵۰۰نفر از کادر درمانی لرستان دچار کرونا شده‌اند» (ایسنا-۱۶فروردین).

این وضعیت کاملاً منطبق با نقشه‌مسیر خامنه‌ای است که خود، کرونا را «نعمت» و «فرصت» نامیده بود (۱۳فروردین۹۹) و طی یک سال گذشته تلاش کرده از این نعمت و فرصت، به‌عنوان سپری در برابر قیام استفاده کند. هر چند از ۳ماه گذشته خامنه‌ای می‌بیند که این سپر کارآیی خود را از دست می‌دهد و گواه آن هم اعتراضات سراسری پیوسته و رو به‌گسترش اقشار به‌جان آمده و قیام بزرگ مردم سیستان و بلوچستان است.

 

اما جنایت دیگر خامنه‌ای و مافیای حکومتی، استفاده از کرونا و دستاویز واکسن برای غارت و سرکیسه کردن مردم ایران است. روحانی با آغاز سال جدید گفت: «واکسنی که دولت وارد می‌کند مجانی است و حساب دیگری دارد!»، اما «هر کس دیگر و بخش خصوصی با ارز نیمایی می‌تواند واکسن را وارد کند و در بیمارستانها به مردم تزریق کند!» (۱۱فروردین) و بدین وسیله آغاز چپاول مردم توسط مافیای حکومتی (بخش خصوصی) تحت عنوان فروش واکسن را کلید زد. اکنون باز هم پرده‌ها بیشتر کنار می‌رود و این غارتگری و بازی با جان مردم بیشتر آشکار می‌شود؛ تا جایی که رسانه‌های حکومتی اعتراف می‌کنند: «دولت فراخوان تهیه واکسن روسی را داد که رد گم‌کنی کند و واکسن‌هایی که خودش وارد کرده را به مردم بفروشد» (روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت-۱۶فروردین) و «تولیدکنندگان واکسن‌ها (داخلی) با توجه به گردش مالی عظیمی که واکسن به همراه می‌آورد درصدد جلوگیری از واردات واکسن هستند» و «اگر دوز لازم برای واکسیناسیون کامل را برای جمعیت ایران ۱۷۰میلیون دوز برآورد کنیم و هر واکسن را فقط پنج دلار قیمت‌گذاری کنیم، ۸۵۰میلیون دلار ارزش داخلی آن است» (روزنامهٔ حکومتی آرمان-۱۶فروردین). بدین ترتیب باز هم برای مردم ایران بیشتر روشن می‌شود که افسار کرونا در دست خامنه‌ای است و از آن برای سپر (در برابر قیام) و غارت استفاده می‌کند.

 

اما این غارتگری و بازی با جان مردم توسط خامنه‌ای و رژیمش، تنها بر خشم و نفرت مردمی می‌افزاید که ۴۲سال جنایت و غارت آخوندها وضعیتی به‌وجود آورده که «۵۸ درصد (مردم تنها) برای زنده ماندن تلاش می‌کنند نه زندگی کردن» (روزنامهٔ حکومتی مردم‌سالاری-۱۶فروردین) و از این رو چیزی برای از دست دادن ندارند و وقتی آتش خشم افزودهٔ آنها شعله کشد، سراپای دیکتاتوری خامنه‌ای و رژیمش را خواهد سوزاند.