728 x 90

موج چهارم مرگ و فاجعه

سخن روز
سخن روز

رسانه‌ها و تلویزیون حکومتی از آغاز خیز چهارم کرونا در کشور خبر دادند. وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد: «تعداد مبتلایان در تمام نقاط کشور (بجز خوزستان!) به‌سرعت در حال افزایش است».

لبخند رضایت بر چهرهٔ جلاد مردم ایران

بی‌تردید این خبرها رضایت ضحاک زمان، خامنه‌ای جنایتکار را به‌همراه دارد؛ چرا که او از آغار کرونا را «نعمت» و «فرصت» برای رژیمش توصیف کرده بود. تمام عملکردهای رژیم طی ۱۴، ۱۵ماه گذشته اثباتگر این واقعیت است که رژیم با تمام قوا درصدد گسترش کرونا و ماندگار کردن آن در سراسر کشور، به‌منظور زمینگیر کردن مردم و سد بستن با کرونا در برابر قیام است. از لاپوشانی اولیه در مورد ورود ویروس کرونا به‌کشور که بر اثر آن، ویروس مجال پیدا کرد طی حدود ۳ماه در سراسر کشور و حتی فراتر از مرزهای کشور شیوع و گسترش پیدا کند، تا کتمان مستمر خبرهای مربوط به‌کرونا و کوچک‌نمایی آمار و ارقام واقعی مرگ و میر کرونایی؛ تا ممنوع اعلام کردن ورود واکسنهای معتبر توسط شخص خامنه‌ای تا امتناع از واکسیناسیون به‌بهانه‌های سخیف و خرید قطره‌چکانی و تزریق بسیار محدود آن‌که تاکنون حتی کادر درمانی درگیر با کرونا را هم پوشش نداده و... بالاخره تا بیان شیادانهٔ این مطلب توسط آخوند روحانی که از واکسن رایگان خبری نیست و بخش خصوصی می‌تواند با ارز نیمایی واکسن وارد کند تا افراد به‌جای این‌که به‌یک کشور دیگر بروند، همین جا واکسن تزریق کنند.

 

موج چهارم، یک جنایت برنامه‌ریزی شده

اکنون شاهد موج چهارم و فراگیر شدن آن هستیم؛ تمام نشانه‌ها حاکی از این است که وقوع موج چهارم تماماً توسط رژیم برنامه‌ریزی شده و به‌مرحله اجرا در آمده است؛ زیرا همهٔ متخصصان و حتی بسیاری از کادرهای حکومتی بهداشت و درمان پیشاپیش مستمراً هشدار می‌دادند که عدم اعمال ممنوعیت تردد در روزهای پیش از عید و شلوغی بازار شب عید و خطرناکتر از آن دادن مجوز به‌مسافرتها و تردد بین شهرها در ایام تعطیلات نوروز، موج چهارم را به‌دنبال خواهد داشت که بسا مرگبارتر از موجهای قبلی خواهد بود؛ اما سردمداران رژیم در حالی که خودشان از دو سه ماه پیش واکسن تزریق کرده و خیالشان از بابت خودشان و وابستگانشان راحت بود، برخلاف سایر کشورهای درگیر کرونا، سفرها را آزاد گذاشتند و تنها فریبکارانه به‌مردم توصیه می‌کردند که دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانند تقصیر فاجعه را به‌گردن مردم بیندازند. نتیجه این‌که در حال حاضر علاوه بر ۴۶شهر قرمز، اکثر کلان‌شهرها از جمله تهران در وضعیت نارنجی قرار دارند و به‌سرعت به‌سمت قرمز شدن پیش می‌روند. فوتی‌های روزانه حتی بر اساس آمارهای تقلیل یافته، سه رقمی (۱۱۷نفر) شده و صحبت از پر شدن گورستانها از جمله گورستان بهشت زهرا (بزرگترین گورستان جهان) در میان است.

 

چه باید کرد؟

راستی در برابر طرح و استراتژی جنایتکارانهٔ رژیم برای استفاده از کرونا به‌منظور حفظ حاکمیت ننگینش و فرستادن باز هم بیشتر مردم به‌قربانگاه چه باید کرد؟ آیا باید زانوی غم در بغل گرفت و به‌آه و افسوس از دست دادن عزیزان و نفرین به‌قاتلان اکتفا کرد؟ یا باید علیه وضع موجود برشورید و به‌پاخاست؟!

آری، نباید اجازه داد جان مردم ایران بیش از این بازیچهٔ دست خلیفهٔ پلید ارتجاع شود، باید بیمارستانهای فرسوده را که به‌ممری برای چپاول و معبری برای قبرستانها تبدیل شده‌اند، به‌کانون‌های فریاد تبدیل کرد. بایستی هر مراسم ترحیم و تدفین آتشفشانی از خشم و اعتراض علیه این رژیم مردم‌کش گردد و همان‌گونه که رهبر مقاومت، مسعود رجوی در پیام (اول فروردین) خود بر آن تأکید کرد: «نباید در برابر کرونا تسلیم بشویم. باید روزی نو و فصلی نو در جنگ با هر دو ویروس منحوس کرونا و ولایت آغاز کنیم».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f72298aa-86dd-4b47-8ded-8f20b58c2bbe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات