728 x 90

نبود گاز در سرمای میهنی که گرم نبرد است

بحران گاز در میهنی که گرم نبرد است
بحران گاز در میهنی که گرم نبرد است

روز شنبه مدیر مرکز راهبری گاز کشور گفته بود: شب گذشته سخت‌ترین شب گازرسانی در کشور بود و امشب به‌مراتب سخت‌تر خواهد بود. برای سومین روز متوالی دمای زیر یک درجه را تجربه کرده‌ایم (۱).

اما خامنه‌ای در همین روزها که سرمای زمستان و بی‌گازی در خانه‌های بخش وسیعی از کشور، حیات و زندگی مردم را سرد و سخت و طاقت‌فرسا کرده است، مداحان مزدور و خود فروخته‌اش را در بیت گرم و نرمش جمع کرده بود تا از حضورشان در میدان جنگ با ایرانیان مطمئن گردد. در این سرمای استخوان سوز و نبود گاز و منابع حرارتی لازم که منجر به تعطیلی بخشهای وسیعی از مراکز آموزشی و اداری کشور شده است، پیشوای فاشیسم مذهبی، از قواعد و فن و فنون مداحی کلاس گذاشته بود. تأکید فرمانده کشتار جوانان در کف خیابان‌ها و زندانها و چوبه‌های دار، به مداحان بی‌شرافت این بود که «در میدان باشید» و بدانید «سرود سلام فرمانده» به اقتدار کشور کمک کرده است! (۲)

 

تعطیل کردن مراکز آموزشی، بانکها و ادارات، هنر کارگزاران

کارگزاران غارتگر و جنایتکار رژیم آخوندی می‌گویند، زمستان است! و شاهد افت فشار گاز در برخی استانهای شمال شرقی و غربی هستیم. ورود گاز ترکمنستان هم قطع شده است... (۳) نمی‌گویند چطور کشوری که صاحب دومین منابع گاز جهان است باید از ترکمنستان گاز وارد کند! کدام اشغالگر و اجنبی می‌توانست با سرزمینی که برای دهها نسل آینده نفت و گاز در سینه دارد این چنین کند؟

راستی! چگونه توانستند سوخت و سرمایه‌های ملی ایران را دود و نابود کنند؟

 

هوای آلوده، کمبود گاز، نظام فاسد

کمبود گاز و نبود وسایل و امکانات حرارتی، یکی از دردهای بی‌درمان در این نظام فاسد است. هوای آلوده و مضر برای تنفس یکی دیگر از شاهکارهای ولی‌فقیه ارتجاع است که کشوری به بزرگی ایران را تبدیل به اتاق گازی همچون اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی ساخته است.

همزمان با ادامه وضعیت قرمز آلودگی هوا در شماری از نقاط ایران، از جمله تهران، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از افزایش ۲۲درصدی مأموریت‌های مربوط به بیماریهای قلبی ـ تنفسی نسبت به خرداد امسال خبر داده است. معاون درمان وزارت بهداشت نیز از مراجعه روزانه ۱۰هزار بیمار تنفسی به بخش سرپایی بیمارستانها خبر داده است. سعید کریمی می‌گوید از این تعداد روزی ۳۰۰نفر بستری می‌شوند. شرکت کنترل کیفیت شاخص هوای تهران، شاخص آلودگی پایتخت را ۱۶۷ نشان می‌دهد که برای تمامی اقشار «ناسالم» محسوب می‌شود.

در این شرایط با این‌که تصورش مشکل است اما ایران که از بزرگترین دارندگان ذخایر نفت و گاز جهان است حتی نمی‌تواند نیازهای داخلی‌اش را تأمین کند. مدیریت و ساختار فاسد حکومت باعث گردید سرمایه‌گذاری لازم در این بخش‌ها صورت نگیرد. کمبودها با مصرف سوخت مازوت در نیروگاه‌ها جبران شد که آلودگی شدید هوا را موجب گردیده است. «خفه شدن مردم» توصیف عضو مجلس ارتجاع از این اوضاع است. احمد زراعت کار، رئیس دفتر انرژی سازمان برنامه و بودجه ایران گفته بود کشور حداقل تا ۲۰سال دیگر درگیر بحران کمبود گاز است (۴)

 

یکی از دلایل سرسختی خامنه‌ای در پرونده برجام، اوهام و تصورات غلط درباره «زمستان سخت» در اروپا بود. کاهش واردات گاز اروپا از روسیه، این خیال را تقویت کرد که اروپا به خامنه‌ای امتیاز می‌دهد اما حالا کشوری که صاحب دومین منابع گاز در جهان است باید کاسهٔ گدایی گاز را به سمت ترکمنستان دراز کند و بیش از ۲۰ استانش در سرمای استخوان‌سوز در خود بپیچد.

 

درس بنزین۹۸ برای گاز ۱۴۰۱

قیام باشکوه جوانان ایران در برابر فاشیسم مذهبی بیش از صد روز است که از کف خیابان‌ها، نماز جمعه‌های زاهدان، فریادهای شبانه محله‌های تهران و رزم دلاورانه کردستان و همه جای ایران تداوم یافته است.

رهبر مقاومت ایران مسعود رجوی در پیام ۲۵دی خود در این باره می‌گوید:

«میهن اشغال شده ما از بابت ذخایر گاز در جهان در رتبه دوم قرار دارد. مردم ایران لااقل برای یک قرن ذخیره گاز دارند. مشکل در رژیم غارتگر و بی‌عرضه‌ای است که خامنه‌ای بر طبل میان‌تهی ”دانش بنیان“ آن می‌کوبد. به این رژیم باید در مورد گاز هم درس آتشین و شعله‌وری مانند بنزین در قیام آبان ۹۸ داد».

 

منابع: 

(۱) تسنیم۲۴دی۱۴۰۱

(۲) سایت خامنه‌ای۲۲دی۱۴۰۱

(۳) ایسنا۲۴دی۱۴۰۱

(۴) دیده‌بان ایران۱۱دی۱۴۰۱

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/44366a6a-76c8-4951-9a5a-39c19fc11a5c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات