728 x 90

نفرت فزاینده در جهان عرب از خیانت رژیم به‌فلسطین

سخن روز
سخن روز

در حالی که جنگ پر خون و فاجعهٔ غزه هشتادمین روز خود را پشت سر گذاشت، رئیسی جلاد در یک نمایش حکومتی با دجالبازی دربارهٔ مسألهٔ فلسطین و با اشک تمساح ریختن برای غزه، بار دیگر به‌ضدیت با راه‌حل دو کشوری پرداخت. او با استناد به‌حرف اربابش، خامنه‌ای گفت: «برای حل مسألهٔ فلسطین سال‌های گذشته راه‌حلی ارائه کردیم... این راه‌کار کاملاً دموکراتیک مراجعه به‌آرای عمومی هر فلسطینی، یک رأی، مسلمان مسیحی یهودی هر کدام یک رأی، حکومت مورد نظر خودشان را تشکیل بدهند» (تلویزیون رژیم شبکه خبرـ ۲دی ۴۰۲).

صرف‌نظر از آن‌که به‌کار بردن کلماتی از قبیل دموکراتیک و دم زدن از حقوق برابر پیروان ادیان مختلف، از زبان جلاد قتل‌عام و گماشتهٔ فاشیسم دینی مشمئزکننده و مضحک است، اما مضحک‌تر و تماشایی‌تر انزوای رژیم آخوندی است که از یک‌سو، این رژیم تنها طرفی است که علناً با راه‌حل دو کشوری و دولت فلسطین و رهبری آن مخالفت و خصومت می‌ورزد. (البته نباید از نظر دور داشت که به‌اعتراف عبداللهیان وزیر خارجهٔ دولت جلادان، تنها جناحی از افراطیون اسراییل هم در این باره با رژیم آخوندها اتفاق‌نظر دارند).

از سوی دیگر، سیاست خنجر و خیانت رژیم فریبکار ولایت فقیه نزد افکار عمومی جهان عرب رسوا شده و دم زدن این رژیم از آرمان فلسطین به‌طور فزاینده‌یی موجب خشم و نفرت مردم فلسطین و مردم عرب می‌گردد که بازتاب آن را در رسانه‌های عربی می‌توان مشاهده کرد.

روزنامه العرب چاپ لندن درباره سوءاستفاده رژیم آخوندی از آرمان فلسطین در بحبوحه جان باختن مردم غزه و دیگر شهرهای فلسطین نوشت:

«تمام تلاش رژیم ایران این است که آرمان فلسطین را تصاحب کند... حزب‌الله (تحت‌امر) خود را به‌عنوان هدایت کننده حملاتی «منضبط» علیه اشغالگران اسراییل در شمال فلسطین معرفی می‌کند، فقط برای این‌که اشغالگر نیز به‌طور "منضبط" پاسخ دهد و همزمان غزه هم‌چنان رگ به‌رگ سلاخی شود... این‌گونه است که رژیم ایران آرمان فلسطین و آینده آن را معامله می‌کند، در حالی که اسراییل در صحنه مغرورتر و خشن‌تر می‌شود» (العرب- ۱۸آذر).

روزنامهٔ النهار چاپ بیروت نیز در مطلبی تحت عنوان مسئولیت رژیم ایران در قتل‌عام غزه نوشت: «رژیم ایران بدن فلسطینی‌ها را که متشکل از گوشت و استخوان فلسطینی‌های غزه است، رها کرده... و در حالی‌که نظاره‌گر است از حزب‌الله و حوثی‌ها یا گروه‌های عراقی برای خاک پاشیدن به‌چشمها استفاده می‌کند».

النهار در ادامه دربارهٔ خیانت رژیم آخوندی به‌فلسطین نوشت: فلسطینی‌ها زیر رگبار بمبها و محرومیت از غذا و آب و دارو جان خود را از دست می‌دهند... این سناریو جنگ امروز غزه و اطراف آن است، تئاتری که با خون فلسطینی‌ها نوشته شده و در حالی که زنان و کودکان در این صحنه در مقابل دیدگان جهانیان جان خود را از دست می‌دهند، کارگردان این تئاتر (رژیم ایران) در فاصله‌یی دور نشسته و در حال تماشا و محاسبه سود خود از این نمایش مرگبار است» (النهار العربی ـ ۱۴آذر).

این اولین بار نیست که رسانه‌های عربی سیاست خنجر و خیانت رژیم آخوندی را افشا می‌کنند و دربارهٔ معامله کثیف آن، با آرمان فلسطین، برای بقای حکومتش، می‌نویسند. پیش از این روزنامهٔ العرب طی مقاله‌یی با اشاره به شعار دجالگرانهٔ «فتح قدس از طریق کربلا» که طی ۸سال توجیه و بهانهٔ خمینی برای ادامهٔ جنگ ضدمیهنی بود، نوشت: «رژیم ایران در کمتر از۳۰ سال کاری با جهان عرب کرد که اسراییل با بیش از ۷۰سال خصومت آشکار و پنهان، قادر به‌انجام آن نبود؛ چرا که تهدید گسترده و چند وجهی رژیم ایران برای امنیت ملی عربی بیش از تهدید محدود اسراییل با چهرهٔ آشکارش هست».

العرب تصریح کرده بود: «رژیم ایران همیشه برای اعراب خطرناکتر از اسراییل بوده و هست. در سال۱۹۸۲، اسراییل بیروت را اشغال کرد، اما رژیم ایران از طریق عوامل خود، مستقیم یا غیرمستقیم، چهار پایتخت عربی بیروت، دمشق، بغداد و صنعا را اشغال کرده است» (۲۷مهر).

اکنون دجالبازی رژیم آخوندی بر سر طرح «دو کشوری» به‌طور فزاینده‌یی به‌آیینه و نماد انزوا و رسوایی فاشیسم دینی ولایت فقیه و برملا شدن کین‌توزی آن با صلح و آرمان فلسطین تبدیل شده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0d647c80-92a2-48e1-9aa4-653249227101"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات