728 x 90

نقش سپاه پاسداران در تولید و قاچاق مواد مخدر در جهان

سپاه پاسداران عامل قاچاق
سپاه پاسداران عامل قاچاق

بر کسی پوشیده نیست که بحرانهای اجتماعی امروز میهن اشغال شده تماماً معلول حاکمیت آخوندها و سیاست‌های غارتگرانه و ضد‌مردمی آن در ۴دهه گذشته می‌باشد. در این میان یکی از سیاهترین صفحات این کارنامه سراسر فساد، به نقش سپاه پاسداران در قاچاق و توزیع مواد مخدر در داخل و خارج از مرزهای میهن اختصاص دارد تا آنجا که امروز به کانون توجهات جامعه بین‌المللی تبدیل شده است.

بر کسی پوشیده نمانده که تولید و توزیع مواد مخدر به‌عنوان یک تجارت پرسود که در تمامی تار و پود این رژیم ددمنش تنیده شده است کاربردی دوگانه در سیاست‌های خانمانسوز دیکتاتوری قرون‌وسطایی آخوندها داشته و دارد. از یک‌سو مهمترین اهرم سرکوب رژیم در داخل میهن و از سوی دیگر تأمین کننده اهداف ضدمردمی این رژیم در صدور تروریسم به سراسر جهان می‌باشد.

 

درآمد حاصل از قاچاق مواد مخدر

اهمیت این موضوع با درآمدهای میلیاردی حاصل از آن برای دیکتاتوری قرون‌وسطایی آخوندها تا آنجا است که ارگانهای مختلف نظامی، اطلاعاتی و حتی دیپلماتیک رژیم آخوندی و در رأس آنها سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس را به‌عنوان یک شبکه گسترده بین‌المللی در سطح جهان به آن اختصاص داده است.

شایان یادآوری است که بر اساس مستندات ارایه شده محافل بین‌المللی از زمان روی کار آمدن رژیم آخوندی، روند تجارت مواد مخدر و واردات رژیم از کشور افغانستان تا آنجا سیر صعودی به خود گرفته است که سود قاچاق مواد مخدر برای سپاه، میلیونها دلار برآورد شده است.

در همین رابطه ضروری است به گزارشی از دفتر نمایندگی سازمان ملل ‌متحد در امور مبارزه با مواد مخدر در ارتباط با ایران اشاره بکنیم تا موضوع هر چه بیشتر روشن‌تر شود:

گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل ‌متحد در امور مبارزه با مواد مخدر، بیانگر این واقعیت است که «حدود ۴۰‌درصد از مواد مخدر وارد شده به ایران در همین کشور می‌ماند و ۶۰‌ درصد بقیه آن به کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان و سرانجام به اروپا می‌رسد».

ابعاد وسیع و بی‌سابقه مافیای مخدر رژیم به سردمداری سپاه ضدخلقی تا آنجا نگرانی محافل بین‌المللی را سبب شده است که مشاور رئیس‌جمهور آمریکا به‌صراحت تأکید می‌کند: «سپاه پاسداران با قاچاق مواد مخدر از افغانستان برای پولدار شدن استفاده می‌کند. آنها جهان را مسموم می‌کنند و از این پول برای کشتن مردم استفاده می‌کنند. سپاه پاسداران که یک شبکه جنایی بین‌المللی است به خرید و فروش آدم‌ها، سلاح، سوخت و نقل و انتقال پول و دیگر کالاهای ممنوعه» به دیگر کشورها اشتغال دارد تا «پول هر چه بیشتری به جیب بزند». (سایت روسی اسپوتنیک ۳۰اکتبر ۲۰۱۷)

در تازه‌ترین نمونه از این قاچاق بین‌الملل توسط سپاه پاسداران ضدمردمی، گارد ساحلی دولت هندوستان ۸فروردین ۹۸ تعدادی از عوامل سپاه پاسداران را در آب‌های سواحل گجرات با ۱۰۰کیلو گرم هروئین بازداشت کردند. این قایق بعد از نزدیک شدن نیروهای گارد ساحلی تلاش کرده بود فرار کند اما موفق نشدند و نیروهای هندی توانسته‌اند خود را به داخل قایق برسانند و علاوه بر بازداشت ۹سرنشین ایرانی آن حدود ۱۰۰کیلو گرم هروئین داخل قایق را ضبط کنند. سرنشینان قایق با نزدیک شدن مأموران قایق را آتش زده‌اند تا مدرک جرم را پاک کنند. نیروهای گارد ساحلی تلاش کرده‌اند که آتش را خاموش کنند اما به‌دلیل میزان زیاد سوخت و همین طور چند سیلندر گاز در قایق موفق به این کار نشده‌اند و در نهایت این قایق غرق شده است.عوامل رژیم و محموله توقیف‌ شده به بندر پور در جنوب گجرات منتقل شده و روز چهارشنبه، برای اقدام قضایی تحویل مقامهای مربوطه شده‌اند.

در یک نمونه دیگر یک کشتی رژیم ایران حامل هروئین روز یکشنبه ۴فروردین ۹۸ در آب‌های ساحلی سریلانکا توسط گاردهای ساحلی این کشور توقیف شد.

روزنامه سریلانکایی کولومبو گازیت در این باره گزارش کرد: «کشف و توقیف این کشتی در یک عملیات ویژه و با مشارکت پلیس و نیروهای دریایی سریلانکا در آب‌های جنوبی این کشور صورت گرفت و ارزش این محموله هروئین رژیم ایران بیش از یک میلیارد روپیه این کشور برآورد شده است. علاوه بر این در تحقیقات مقامهای سریلانکا روشن شده است که سرنشینان کشتی بعد از شناسایی بخشی از هروئین‌ها را به دریا ریخته‌اند».

روزنامه سریلانکایی کولومبو گازیت در پایان خاطرنشان کرده است که: «کشتی ایرانی در بندری در کولومبو پایتخت سریلانکا متوقف شد و سرنشینان آن همگی بازداشت شدند».

این خبر تا آنجا در صدر اخبار جهان قرار گرفت که خبرگزاری حکومتی ایلنا۱۱فروردین۹۸، ضمن اعتراف به آن مجبور شد که خبر دستگیری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا؛ و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در سریلانکا و کشف محموله هروئین از این دو فرمانده ناجا در کشور سریلانکا را تکذیب نماید.

 

انگیزهٔ سپاه پاسداران برای قاچاق مواد مخدر

نیاز روزافزون دیکتاتوری قرون‌وسطایی آخوندی به منابع هنگفت مالی برای پیشبرد اهداف تروریستی و اجرای سیاست‌های تبهکارانه برون‌مرزی خصوصاً بعد از شکست در جنگ ضدمیهنی ۸ساله سنگ بنای این اقدامات ضدبشری رژیم آخوندی را از ابتدا تا به امروز تشکیل داده است. این موضوع به‌خصوص بعد از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه این رژیم شتاب مضاعف گرفته است و زمینه فعالیت‌های ضدبشری مافیای مخدر رژیم را به سردمداری سپاه پاسداران ضدخلقی بیش‌از‌پیش فعال کرده است به‌صورتیکه اکنون سپاه ضدخلقی عمده امکانات سیاسی، دیپلماسی و لجیستیکی خود را، به کار قاچاق مواد مخدر به کشورهای مختلف اختصاص داده است تا شاید بتواند از آثار ضربات تحریم‌ها بر خود بکاهد.

 

مشتی از خروار

نگاهی کوتاه و گذرا به چند نمونه‌ از آنچه در سالیان اخیر توسط ارگانهای اطلاعاتی سایر کشورها کشف و اعلام شده است ماهیت کثیف باندهای مواد مخدر رژیم را که سرنخ تمامی آنها به س‍پاه پاسداران ختم می‌شود بهتر و بیشتر برملا می‌نماید:

-خبرگزاری رویتر ۱۷آبانماه ۹۷:

«پلیس ایتالیا روز سه‌شنبه در کانتینری از یک کشتی‌ که مبدأء حرکتش ایران بود، ۲۷۰ کیلو گرم هروئین کشف کرد، کشفی که پلیس ایتالیا آن را در ۲۰ سال اخیر این کشور بی‌سابقه توصیف می‌کند. پلیس این هروئین را که در محموله‌های گل رز انبار شده بود، کشف کرده است.

این کشتی که حرکتش را از بندرعباس در ایران آغاز کرده و در هامبورگ آلمان و سپس والنسیای اسپانیا توقف کرده بود سرانجام در ۱۷اکتبر در بندر جنوا در ایتالیا پهلو گرفت».

-سایت حکومتی اقتصاد نیوز ۸مهر ۹۷:

«گمرک بلغارستان اعلام کرد دو شهروند ایرانی را که می‌کوشیدند صدها کیلو هروئین به قیمت ۲۷میلیون دلار از ایران به مقصد اتریش قاچاق کنند را دستگیر کرده است.

به گزارش دیلی‌میل مقامات گمرک بلغارستان دو شهروند ایرانی که سعی می‌کردند ۷۱۲کیلو گرم هروئین به ارزش تقریبی ۲۷میلیون دلار را توسط دو کامیون ایرانی و از طریق ترکیه و بلغارستان به اتریش قاچاق کنند، در مبادی ورودی این کشور دستگیر شدند. این محموله در دو کامیون با شماره ایران جاسازی شده بود. این دو کامیون که مواد ساختمانی حمل می‌کرده و راهی اتریش بودند، در گذرگاه مرزی کاپیتان آندریوف بلغارستان و در مرز این کشور و ترکیه دستگیر شدند».

-خبرگزاری اناتولی ترکیه ۲۰شهریور ۹۷:

«بنا‌ به اعلام استانداری آغری ترکیه، نیروهای امنیتی طی عملیاتی در بزرگراه دوغوبیازیت-آغری از یک دستگاه تریلی ایرانی مقدار ۱۰۸.۹۴۸کیلو گرم هرویین کشف کردند. سه ایرانی از جمله راننده این تریلی نیز دستگیر و با حکم دادگاه روانه زندان شدند. این کامیون قصد داشت از طریق ترکیه به کشورهای غربی برود».

سایت دویچه وله آلمان ۱۷تیرماه ۹۵با عنوان ۲۰۰کیلو گرم هروئین در قوطی‌های رب گوجه فرنگی ساخت ایران اعلام کرد:

«مأموران گمرک مرز ترکیه - بلغارستان یک محموله ۲۰۰کیلوگرمی هروئین در یک کامیون که از ایران راهی هلند بوده کشف کردند. بار این کامیون قوطی‌های رب‌ گوجه‌ فرنگی بوده که مواد مخدر در آنها جاسازی شده بود. مأموران گمرگ هنگام بازرسی قوطی‌ها و عبور آنها از دستگاه اشعه ایکس متوجه ترکیب غیرمعمول این قوطی‌ها شدند. آنها پس از باز کردن تعدادی از قوطی‌ها در آنها مواد مخدر پیدا کردند. ارزش محموله هروئین کشف شده ۹میلیون یورو ارزیابی شده است. این کامیون از ایران راهی هلند بوده است».

سایت دویچه وله آلمان در پایان اضافه می‌کند:

«قاچاق مواد مخدر از ایران به اروپا آن‌هم به شیوه‌های گوناگون پیش‌تر هم خبرساز شده بود».

 

- سایت دویچه وله آلمان ۳۰دیماه ۹۵:

«روز پنجشنبه (۱۹ژانویه / ۳۰دی) دادستانی فدرال و پلیس جنایی آلمان گزارش دادند که شامگاه سه‌شنبه (۱۷ژانویه) مأموران پلیس در اتوبان شماره ۳این کشور دو کامیون ایرانی حامل ۱۵۰کیلو گرم هروئین را متوقف کرده‌اند. مأموران در بازرسی کامیون‌ها توسط اشعه ایکس نشانه‌های مشکوکی در تریلر کامیون یافته و سپس با کمک یک سگ موادیاب محموله هروئین به قیمت میلیون‌ها یورو را کشف کرده‌اند.

بنا‌ به داده‌های دادستانی فدرال آلمان، کامیون‌ها از ایران و از راه ترکیه به آلمان آمده‌اند و قرار بوده که مواد مخدر را در کشورهای اروپا پخش کنند».

ملاحظه می‌کنید مجموعه موارد فوق که تنها مشتی از خروار است به‌وضوح حکایت از شبکه عظیم قاچاق مواد مخدر از سوی سپاه پاسداران می‌نماید چرا که جا‌بجایی این حجم از مواد مخدر و عبوردادن این مواد از ایستهای متعدد بازرسی به دست هـیچ نیروی دیگری به جز نیروهای سپاه پاسداران امکانپذیر نیست؟

تنها و تنها سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس رژیم است که با در اختیار داشتن راههای ترانزیت، بنادر، مرزهای هوایی و دریایی امکان جابه‌جایی این حجم از مواد مخدر را دارند سپاه پاسداران همچنین با راه‌اندازی زیر مجموعه‌ها و شرکت‌های پوششی به پخش مواد مخدر به اروپا، آسیا و آسیای جنوب شرقی مبادرت می‌کنند و با بکار‌گیری حزب‌الشیطان در لبنان و همکاری با مافیای قاچاق در آمریکای لاتین به‌عنوان یک شبکه گسترده بین‌المللی تهیه و توزیع مواد مخدر کارشان را پیش می‌برند.

اثبات‌کننده این ادعا ویدیویی است که بتازگی لو رفته و در آن پاسدار «محسن رضایی» به‌صراحت اعتراف می‌کند که مسئولان دولت در تجارت پرسود مواد مخدر نقش دارند. این ویدیو به سفر پاسدار محسن رضایی به سنندج در سالها قبل مربوط می‌شود که در آرشیو استانداری استان کردستان وجود داشته و به‌تازگی افشا‌ شده است. پاسدار رضایی در این ویدیو به‌صراحت اعتراف می‌کند:

«مرزی که قاچاق مواد مخدر از آن صورت می‌گیرد مرز معینی است اما به‌دلیل این‌که دولتیها در این کار نقش دارند این قاجاق از بین نمی‌رود و تنها زمانی قاچاق مواد مخدر در کشور ریشه‌کن می‌شود که «ارتباط نهاد قدرت با قاچاقچیان مواد مخدر» قطع شود.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0ca382b8-1200-437d-98d4-f86d8601a699"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات