728 x 90

نگرانی‌های فزاینده از «تبدیل ناآرامی‌ها به‌شورش»

مقابله نیروهای سرکوبگر رژیم با اعتراضهای مردمی
مقابله نیروهای سرکوبگر رژیم با اعتراضهای مردمی

سیاست ضدمردمی و درماندگی دولت روحانی در زمینه مقابله با بحران کرونا و گسترش روزافزون این بیماری و افزایش آمار جانگداز فوت‌شدگان، رسانه‌ها و مهره‌های وابسته به باند روحانی را واداشته است تا ضمن ریختن اشک تمساح برای مردم سیاست روحانی و دولتش را به باد انتقاد بگیرند.

در جریان جدال بین سعید نمکی وزیر بهداشت با آخوند حسن روحانی درباره شروع فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰فروردین که آخوند روحانی آنرا اعلام کرده، یکی از افراد باند مغلوب در توئیتی خطاب به روحانی نوشت: «آقای رئیس جمهور؛ چند تصویر از مترو تهران و بزرگراه‌ها در ۱۶فروردین ببینید چرا به تذکرهای وزیر و مسئولان وزارت بهداشت توجهی نشد؟

ایتالیا و اسپانیا را ببینید، اگر می‌خواهید نظام سلامت و کادر درمانی ایران هم سقوط کند و شاهد اوج مجدد اپیدمی مانند این کشورها باشیم به این روند ادامه دهید».(روزنامه همشهری ۱۷فروردین ۹۹)

 

یکی از وکلای دادگستری وابسته به باند مغلوب نیز در مطلبی باعنوان« بی‌برنامگی مطلق دولت» ضمن اشاره به بلبشو در میان نهادهای ذیربط و ضمن اشاره به مواضع متناقض آخوند روحانی در مورد بحران کرونا وی را به باد انتقاد گرفت و نوشت: «نخست رئیس‌جمهور است که در سیاست‌هایش ثبات ندارد. یک‌مرتبه می‌گوید از شنبه روال کشور عادی می‌شود، روز دیگر می‌گوید ما ۲۰هزار تخت اضافی داریم....تنها کشوری که در بی‌برنامگی مطلق به‌سر می‌برد ایران است. دولت در یک بلاتکلیفی و سرگردانی مطلق گرفتار آمده است. می‌خواهد هم تعطیلی باشد که وضعیت را کنترل کند هم تعطیلی نباشد که تعهد و مسوولیتی در قبال خیل اندوهی از مردم که بیکار شدند نداشته باشد ».(روزنامه جهان صنعت ۱۷فروردین ۹۹)

 

همین فرد در دیگر رسانه وابسته به باند روحانی(روزنامه ستاره صبح) با عنوان «بگذارید متخصصان حرف اول و آخر را در مقابله با کرونا بزنند»، مواضع متناقض روحانی را زیر ضرب برده و نوشته است: «اکنون درباره ویروس کرونا رئیس‌جمهور یک جور برخورد می‌کند و وزیر بهداشت و وزیر صمت برخورد دیگری دارند و معاون وزیر نیز درباره کرونا ساز خودش را می‌زند. در چنین شرایطی تصمیم‌گیری درست که منجر به نتیجه مثبت شود اتخاذ نمی‌شود... ».(ستاره صبح ۱۷فروردین ۹۹)

 

روزنامه آفتاب یزد یکی دیگر از رسانه‌های باند روحانی نیز ضمن اذعان به بلبشو در مورد مدیریت بحران و درماندگی حاکم بر دولت روحانی نوشت: «مدام ریل عوض کردن و هر کس ساز خود را کوک کند بزرگترین آسیب است. ما اکنون دچار چنین آسیبی هستیم. این آسیب مهم‌ترین صدمه‌اش سلب اعتماد همگانی است... بالاخره باید به کدام توصیه دولت توجه کرد؟در خانه ماند و بیرون نرفت و بنزین مصرف نکرد و یا باید بیرون رفت و بنزین سوزاند تا سهمیه تعلق بگیرد؟

همین یک قلم نشان می‌دهد ما در چه شرایطی قرار داریم و چگونه مدیران تصمیم‌گیری می‌کنند».(آفتاب یزد ۱۷فروردین ۹۹)

 

بسیار واضح است هشدارهای آنها نه از بابت دلسوزی برای مردم بلکه برای به خطر افتادن افتادن سلطه ننگین حکومت آخوندی است که همه آنها با هم در کشتی درهم‌شکسته آن نشسته‌اند. آنها از انفجار خشم مردمی واهمه دارند در فاجعه کرونا به میدان کشتار فرستاده شده‌اند.

 

نویسنده روزنامه حکومتی همشهری این نگرانی را این‌چنین بازتاب می‌کند: «اخبار ناراحت‌کننده‌ای از زندانها به گوش می‌رسد» و از آن طرف «اخبار متواتری از شهرستانهای مختلف در زندانها به گوش می‌رسد که ناآرامی‌ها زیاد است. این ناآرامی‌ها اگر تبدیل به تضاد و شورش شود چه کسی می‌خواهد پاسخ دهد؟».

یکی دیگر از افراد باند مغلوب در روزنامه اعتماد به دولت روحانی و سردمداران حاکمیت هشدار می‌دهد: «باید فکری کنیم، برنامه‌یی بریزیم، طرحی دراندازیم تا مصایب این مریضی سرشکن شود... تا دیر نشده دریابید که غفلت موجب پشیمانی است».(اعتماد ۱۷فرودین ۹۹)

 

مسعود رضایی عضو مجلس ارتجاع نیز نگران «نا‌فرمانی مردم(بخوانید قیام و خیزش)» در«دوران پسا کرونا» است و در این رابطه به سایت رویداد ۲۴می‌گوید:‌ «پیش از بروز بحران ویروس کرونا، شرایط اجتماعی کشور ما اوضاع و احوال خوبی نداشت. به‌طور مثال بیکاری بیداد می‌کرد و فساد اقتصادی و به تبع آن بی‌اعتمادی مردم به مسئولان به واقعیت تبدیل شده بود و از طرفی شاهد تضعیف بنیان بسیاری از خانواده‌ها بودیم. حال با یک تلنگر که می‌تواند حادثه‌ای طبیعی یا یک اپیدمی مانند ویروس کرونا باشد این اجتماع در خطر بروز نارضایتی و نافرمانی است».(سایت رویداد ۲۴- ۱۷فروردین ۹۹)

 

سرکردگان نیروی‌های سرکوب نیز نگران آینده حاکمیت در مرحله«پسا کرونا» هستند.

در همین رابطه پاسدار حسن اشتری سرکرده نیروی انتظامی در جلسه ستاد کرونا خطاب به آخوندحسن روحانی گفت: «ممکن است یک تبعات آسیب‌های بعدی ما داشته باشیم و بعد از پسا کرونا یک اتفاقات بیفتد این تسریع بشود که مصوباتی هم داشتیم تو کمیته اجتماعی و امنیتی هم مطرح شده ولی زودتر یک کاری را انجام بدهیم».(تلویزیون شبکه خبر ۱۳فروردین ۹۸)

این نگرانی آنجا مضاعف می‌شود که ذخایر استراتژیک رژیم هم برای سرکوب مردم ته کشیده است و در مقابل آن انگیزه قیام و شورش در میان مردم و جوانان شورشی که در فاجعه کرونا بار دیگر با پوست و گوشت خود لمس کردند که ریشه تمام مشکلات و بحرانها در کرونای ولایت است، روزبه‌روز بیشتر می‌شود. انگیزه‌ای که می‌رود تا دود و دودمان نظام ولایت را بر باد دهد و نحوست این رژیم را از دامان پاک ایران‌زمین بزداید.